The Magician. The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel

Kalifornia: Gdy Księga Maga Abrahama znajdzie się w rękach doktora Johna Dee i Mrocznego Klanu, nastąpi koniec ludzkiej cywilizacji. Ten najpotężniejszy z magicznych grymuarów zawiera sekret wiecznego życia. Dee dzielą od tajemnicy zaledwie dwie ostatnie stronice wydarte przez Josha – jeśli uda mu się je zdobyć, niepodzielną władzę nad światem obejmą Mroczni Starsi. Paryż: Po ucieczce z...

Kalifornia:

Paryż:
Po ucieczce z Ojai, Nicholas, Josh, Sophie i Scatty znaleźli się w Paryżu, rodzinnym mieście Flamela. Jednak i tutaj czyhają na nich wrogowie – w tym potężny Niccolò Machiavelli pracujący dla doktora Dee – a upływający czas działa na niekorzyść Alchemika i jego żony. Każdego dnia bowiem bez tajemnej mikstury, na którą receptę zawiera Księga, starzeją się o rok.

Nicholas jest już pewien, że Sophie i Josh to bliźnięta z Przepowiedni, dlatego chce, by dziewczyna poznała tajniki magii kolejnego żywiołu.

Ognia.
Jest tylko jeden człowiek na świecie, który może im pomóc – dawny uczeń Flamela, hrabia Saint-Germain, mag, alchemik, a obecnie gwiazdor rocka.

Josh i Sophie Newmanowie są jedyną nadzieją na ocalenie świata – o ile wcześniej nie zwrócą sił przeciw sobie…

źródło opisu: Nasza księgarnia, 2009

Hannya | 2015-03-12
Przeczytana: 12 marca 2015

Obrazowy styl autora, pojawia się Machiavelli i Francis de Saint-Germain oraz Joanna d'Arc, a Josh nie denerwuje już swoimi niewybrednymi odzywkami, Sophie nabiera siły i umiejętności, a Perenelle uwalnia się ze swojej celi... Całkiem dobry tom, choć nieco mniej klimatyczny. Może to dlatego, że więcej się działo i nastrój był bardziej niespokojny. A poza tym, to ogromnie zaciekawiły mnie paryskie katakumby.

Aramina | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Zważywszy na to, iż pierwsza część serii wydała mi się mocno przeciętna, do "Maga" podeszłam sceptycznie - niby dalsze ciekawiły losy bohaterów, ale w sumie nie tak bardzo. Tymczasem książka po prostu mnie porwała! Akcja w końcu nabiera tempa, bohaterowie zaczynają wybijać się ze schematu ten dobry, a ten zły i miewać swoje ukryte motywy, bądź skrywane "te ciepłe" uczucia. Końcówki każdego wręcz rozdziału zaskakiwały mnie, sprawiając jednocześnie, że po prostu nie mogłam nie przeczytać jeszcze kilku stron Będąc na świeżo po lekturze, jestem nią zachwycona!

E-T Novak | 2014-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Trzy razy nie dla drugiej części "Sekretów nieśmiertelnego Nicholasa Flamela".

Sięgnęłam po tę kolejną książkę serii, gdyż myślałam, że może być lepsza od poprzedniej. Zawiodłam się. Na języku, bohaterach, akcji, na wszystkim po prostu. Bezsensowne przemieszanie z poplątaniem, groch z kapustą, a zakończenie byle jakie.

Stanowczo odradzam.

Julia | 2011-08-15
Na półkach: Przeczytane, Magia, Wypożyczone
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Przyznaje się szczerze,że przez pierwszą część musiałam przebrnąć oczywiście tylko na początku,ale nie byłam w stanie się zmobilizować żeby przeczytać Alchemika... Seria jednak mnie całkowicie oczarowała ! Znalazłam się pod wpływem magii pana Scott-a i polecam Wam to doświadczenie :) Czytając Maga zagłębiamy się w stworzony przez autora mityczny świat i powiem Wam,że został on stworzony bardzo przekonująco. Wszystkie postacie o których kiedyś słyszeliśmy i znamy z mitologii powracają w książce i stają się elementem współczesnego świata. Powtarzam więc,że książka mnie oczarowała i gorąco ją polecam każdemu jako miły sposób na oderwanie się od otaczającej nas szarej rzeczywistości ;)

Wojmir73 | 2011-11-24

Lekka, trochę jak dla mnie zbyt infantylna książka fantasy. Idealna dla młodych ludzi (nawet dzieci) rozpoczynających przygodę z literaturą fantasy.

Karlajn18 | 2015-01-24

Ta seria ma tak piękne okładki, a tak beznadziejne wnętrze.
Ta część zawiodła mnie bardzo. Chociaż... nie, zawiodłam się na całej lini. Michael Scott niszczy tak wspaniały pomysł idiotycznymi bohaterami. To, jak rodzeństwo jest irytujące, zmienia się minimalnie pod koniec książki. Matka Josha ewidentnie nie uczyła go, by unikać obcych, przez co dzieje się to, czego tak długo oczekujemy. 6/10 i myślę, że książka nabierze poziomu w następnej części, za którą zabiorę się w najbliższym czasie.

Deremyth | 2014-01-19

+Całkiem ciekawa fabuła.
+Dynamiczna akcja.
+Postaci, które kojarzymy z lekcji historii.
+Szybko się czyta.
-Główni bohaterowie są mniej interesujący niż postaci poboczne, co jest nie do przyjęcia :(
-Oklepany schemat (wybrańcy, którzy muszą ocalić świat przed istotami, które zagrażają ludziom etc.)

Gosia Laga | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Seria "Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamesa" oficjalnie dołącza do grona moich ulubionych książek. Uwielbiam sposób mieszania postaci historycznych z mitologicznymi, a pomysł nieśmiertelności jest świetny. Już nie mogę się doczekać czytania następnych części :)

ewaka80a | 2013-11-24

Może być, spodziewałam się czegoś lepszego. No trudno, fajna książka ale bez rewelacji ;)

wbdb | 2010-08-12

Druga część serii. Po przeczytaniu "Alchemika", nie mogłem się doczekać, kiedy wpadnie w moje ręce "Mag". Znalazł się w nich akurat, kiedy "podróżowałem" (służbowo) po Dolnym Śląsku. Zacząłem czytać na dworcu we Wrocławiu w oczekiwaniu na autobus do domu. Jak dojechałem, już przeczytałem. Wciąga niemiłosiernie - w autobusie wszyscy spali, tylko nad moim fotelem świeciła się lampka przez całą podróż (noc).
Czekam na kolejne tomy. Miały być tylko 3, w tej chwili jest już chyba 7.