Windziarz Pana Boga

5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Opowiadania Andrzeja Szmilichowskiego to interesujące, a niekiedy wręcz frapujące próby odpowiedzi na pytanie, jaki jest świat, skoro nie taki, jaki nam się wydaje, i nie taki, w jaki każe nam wierzyć nauka. Toteż za ich właściwych bohaterów łatwiej uznać zjawiska czy miejsca niż ludzi.

gorzka | 2011-09-13
Przeczytana: wrzesień 2011

Bardzo przyjemna lektura, zwłaszcza do popołudniowej kawy:) Opowiadania Szmilichowskiego pełne są ciekawych bohaterów, obdarzonych niezwykłymi właściwościami, np. zdolnością jasnowidztwa czy życia pośród ludzi po swojej śmierci. Pojawiają się również postacie aniołów a nawet Boga. Z każdej historii wyłania się lekko zaczarowany wątek wciągający czytelnika do świata innego niż ten, do którego przywykliśmy. Lekturę polecam wszystkim lubiącym trochę magii w książkach.

Moni | 2014-01-03
una_fresa_verde | 2016-01-02