Kościół i prawo rzymskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
historyczna

świat, w którym zaistniał Kościół, początkowo jako mała gmina religijna, stanowił przestrzeń wyraźnie ukształtowaną przez cywilizację rzymską, obejmującą naukę oraz rozumienie prawa. Kontekst społeczny i kulturowy, w obrębie którego rozwijało się chrześcijaństwo, oddziaływał na tworzony przez Kościół porządek jurydyczny. Problematyka monografii skupia się wokół kwestii, w jakich dziedzinach Kościół sięgał do dziedzictwa jurysprudencji rzymskiej, jak kwalifikował prawo rzymskie w odniesieniu do w

biedrakaa | 2013-02-25
kalajla | 2012-11-13