Great European Rip-off

Wydawnictwo: Arrow Books
historyczna

In this EU election year, it s time for people across Europe to look at what really goes on in Brussels in our name. The EU costs us around a1,000 billion a year an incredible a2000 for every man, woman and child in Europe. So what do we get for our moneya Politicians and administrators selflessly working to bring us efficient governmenta Well-targeted regulations that promote economic prosperitya A safe and free societya A well-protected environmenta Help for people in poorer countriesa