Insygnia Żądzy

Okładka książki Insygnia Żądzy Abigail Rachel Wilmslow
Okładka książki Insygnia Żądzy
Abigail Rachel Wilmslow Wydawnictwo: Esemelar literatura obyczajowa, romans
Insignia Of Lust
Esemelar
2013-12-13
2013-12-13

Na półkach: , , , , , , ,

Bardzo dziękuję wydawnictwu Esemelar za bezpłatny egzemplarz książki.

Powiem szczerze,że długo odwlekałam ową książkę...aż w końcu nadszedł na nią czas. I powiem szczerze byłam zdziwiona. Spodziewałam się czegoś podobnego do (trylogii o Greyu ) i pewnie dlatego nie mogłam się do niej zabrać.
Książka napisana prostym językiem i przystępnie. Czytało mi się ją szybko. Czasami nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam ją w przeciągu jednego popołudnia. Bardziej zakwalifikowałabym ją do lekkiego romansu, chociaż była odrobina erotyki.
W zasadzie nic nie wniosła w moje życie, ale z przyjemnością czytałam o poszukiwaniach idealnego partnera przez Marię.Jest dobra na odprężenie i zapomnienie o ważnych rzeczach.

Polecam tym, którzy nie szukają w książce drugiego dna, a chcą spędzić miło czas i się odprężyć.

Bardzo dziękuję wydawnictwu Esemelar za bezpłatny egzemplarz książki.

Książka jest wciągająca, czyta się ją jednym tchem. Opowiada o tym jak główna bohaterka poszukuje swojego idealnego partnera głównie seksualnego ale i zarówno opiekuńczego, kochającego, dobrego, takiego na zawsze. W końcu go znajduje jednak niestety nie dane jej jest by był on jej tym jedynym na resztę życia.

2040

Bardzo dziękuję wydawnictwu Esemelar za bezpłatny egzemplarz książki.

"Insygnia Żądzy" są krótkim opowiadaniem erotycznym autorstwa Abigail Rachel Wilmslow, pisarki brytyjskiej. Bohaterką książki jest Marie Rose, zdolna pracownica międzynarodowego domu mody. Podczas pobytu na firmowym szkoleniu poznaje Rachel, która opowiada jej historię tajemniczego tatuażu na jej szyi, a która związana jest z osobą tajemniczego JT, kochanka doskonałego. Opowieść Rachel do tego stopnia porywa Marie Rose, że postanawia ona dowiedzieć się czegoś więcej o tym intrygującym mężczyźnie. Poszukiwania Marie w końcu przynoszą efekt i spotyka ona JT. Czy rzeczywistość będzie tak wspaniała jak historie, których wysłuchała Marie?? Czy JT i dla niej będzie kochankiem doskonałym?

Można się dowiedzieć tego w prosty sposób. Sięgając po tę książkę. "Insygnia Żądzy" czyta się szybko, praktycznie ciągiem. Dzięki prostemu, nieskomplikowanemu językowi i upodobaniu autorki do stosowania dużej liczby przymiotników, nie trzeba się bardzo koncentrować, by śledzić losy bohaterki. Autorka zastosowała narrację pierwszoosobową, dzięki czemu mamy wrażenie, że razem z bohaterką przeżywamy wszystkie wydarzenia opisane w książce.

Kilka słów o samej Marie Rose? Cóż, bohaterka nie skupia się całkowicie na sobie, mamy raczej możliwość poznania jej przez pryzmat spotkań z innymi ludźmi. Ta młoda kobieta bardzo lubi swoją pracę, chociaż sama nie potrafi wykorzystać zawodowej wiedzy w życiu codziennym (MR jest stylistką, ale o pomoc w doborze ubrań dla siebie prosi swoją przyjaciółkę, Helen). Bohaterka mieszka sama, próbuje znaleść mężczyznę, z którym mogłaby spędzić resztę życia, ale na jej drodze wciąż stają nieodpowiedni mężczyźni. W głębi duszy jest wrażliwą romantyczką, kocha kwiaty, zna się na piłce nożnej i stawia na nowoczesność. Wydaje się, że te cechy mogą się wzajemnie wykluczać, ale autorce książki w jakiś sposób udało się je połączyć w całość.

Nie wiem, czy zdecydowałabym się sięgnąć po tę książkę, gdyby nie to, że jest ona prezentem od wydawnictwa Esemelar. Mimo wszystko te kilka godzin, które nad nią spędziłam, nie są ostatecznie zmarnowane, ponieważ uważam, że takie opowiadania stanowią przyjemną odskocznię od stresującego życia codziennego.

Jakieś minusy? Oczywiście, jak w każdej książce i tutaj zdarzają się niedociągnięcia. Chwilami nie podobało mi się słownictwo stosowane przez autorkę przy opisywaniu fantazji seksualnych bohaterki. Nie będę cytowała, ponieważ nie jestem zwolenniczką pewnych wyrażeń, ale tłumacze (tłumacz?) mogli się trochę bardziej postarać ;). Nie podobają mi się również chwilowe braki rozsądku w rozumowaniu Marie Rose. Dlaczego bohaterka, która kreowana jest na młodą, niezależną i odnoszącą sukcesy w pracy kobietę, tak ślepo wyrusza w podróż z Walii do Chorwacji, by spędzić czas z mężczyzną, którego tak naprawdę ledwo co spotkała?

Jeśli jesteście miłośnikami gatunku, sięgnijcie po tę powieść, ponieważ może się wam spodobać. Jeśli jesteś czytelnikiem, który od czasu do czasu sięga po tego typu powieści, myślę, że możesz znaleźć w niej coś dla siebie. Myślę, że książka nie każdemu będzie się podobała, ale jak na debiut autorki oceniam ją na 4 z minusem. ;))

Bardzo dziękuję wydawnictwu Esemelar za bezpłatny egzemplarz książki.

Czas ulatuje nam z rąk w zastraszającym tempie, dom, praca, zakupy, a gdzie tu znaleźć chwilę na jakąś rozrywkę? Na poszukiwanie czegoś, co w końcu przyniesie nam szczęście?
O czym marzyła Marie Rose? O karierze, ale to już zdobyła, o pieniądzach, ale tego jej nie brakowała, o kochanku, który poruszy wszystkimi jej pięcioma zmysłami. Przypadkiem dowiaduje się o mężczyźnie, który jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby partnerki. Przeprowadza mini śledztwo, gdy zauważa na szyjach, dwóch nieznajomych sobie kobiet, identyczne tatuaże, a właściwie inicjały JT, wiążą się one z historią o mężczyźnie z jej marzeń, co z tego wyniknie. Czy Marie znajdzie to czego szuka?

Króciutka książka napisana prostym językiem i w sposób bardzo przystępny. Czytało mi się ją niesamowicie szybko, a momentami nie mogłam się oderwać. Jednak podczas czytania czułam brak czegoś ważnego, oczekiwałam na coś, co niestety się nie wydarzyło. Mogło to być spowodowane tym, że wolę książki, które różnią się od zwykłych obyczajówek czy romansów, w których więcej się dzieje. Książka jest krótka, dlatego nie można od niej wymagać nie wiadomo jakiej akcji, ale coś ciekawego mogło się jeszcze wydarzyć, jak dla mnie za szybko się skończyła. Miałam uczucie jakby urwała się w połowie, albo to był dopiero koniec tomu pierwszego… Ten brak znacznie zaważył na mojej ocenie.

Bohaterowie są przystępni, choć żadnego jakoś szczególnie nie polubiłam, Stanley mnie denerwował w pracy i w dalszych wydarzeniach, ale były momenty, kiedy jego zachowanie mi się podobało, a nawet wywołało uśmiech na twarzy. Świetne poczucie humoru, szkoda, że tak rzadko się nim wykazywał.
Marie, mam do niej mieszane uczucia, nie polubiłam jej, ale też nie wywoływała u mnie złych emocji. Jej zachowanie czasem mnie dziwiło. Za to Jonathan, facet idealny, wygląd ach i charyzmę też miał całkiem niezłą. Tylko to jak traktował kobiety, które mimo to stawały mu się uległe. Naprawdę miał coś w sobie.

Znowu wracam do zakończenia. Rozczarowałam się motywem tatuażu użytym w zakończeniu, niewyjaśniony do końca, może to celowy zabieg, żeby książka zapadła bardziej w pamięć, a może będzie kolejna część. Cóż, na razie nic na ten temat nie wiem. Książka wywarła na mnie pozytywne wrażenie, ale jednak jest to takie czytadełko, nie wnoszące nic do naszego życia, które istnieje po prostu dla umilenia nam czasu i w sumie w tej roli wykazuje się znakomicie.

Polecam wszystkim, którzy lubią erotykę w literaturze. Jest tu jej dobra garść i jak na mój gust w całkiem niezłym wydaniu. Polecam też fanom „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, na pewno będziecie zadowoleni i na koniec osobom, które szukają czegoś na odprężenie się, „Insygnia Żądzy” i w tej roli myślę, że dadzą radę.

Dziękuję zespołowi Esemelar, dzięki któremu mogłam tą książkę przeczytać.

Jest to przyjemna pozycja na relaks, szczególnie po lekturze czegoś ambitnego i wymagającego. Jednakże książka mogłaby być lepsza, gdyby autorka pptrafiła odpowiednio skupić się na ważniejszych opisach (np. wnętrz),niż pisać o mało istotnych faktach jak zwyczaje żywieniowe bohaterki.
Od siebie dodam, że 'Insygnia żądzy' dadzą czytelnikowi trochę oddechu od innych spraw czy książek.

Poza tym dziękuję zespołowi Esemelar za możliwość przeczytania tej pozycji.

• Od Wydawnictw/Autorów
  • GATUNEK... 🍎 Erotyk
  • Romanse/Powieści erotyczne
  • ✿Posiadam- ebooki ✿
  • Literatura brytyjska (angielska, szkocka, irlandzka, australijska i kanadyjska)
  • ==== Przeczytane w 2014 roku ====

Abigail Rachel Wilmslow Insygnia Żądzy Zobacz więcej