Wszystkie odcienie pożądania

Tłumaczenie: Kamil Maksymiuk
Cykl: On Dublin Street (tom 2)
Wydawnictwo: G+J Gruner + Jahr Polska
Down London Road
Justine

Johanna Walker przywykła do tego, że zawsze nad wszystkim panuje. Do momentu, gdy na horyzoncie pojawi się mężczyzna, który sprawi, że Jo zacznie tracić kontrolę nad swoim ciałem i umysłem... Na Johannie od dziecka spoczywał obowiązek opieki nad własną rodziną – matką alkoholiczką, a przede wszystkim młodszym bratem, Colem. To właśnie z myślą o tym, co byłoby dla niego najlepsze, podejmuje wszystkie życiowe decyzje. Nawet przy wyborze swoich partnerów kieruje się tym, czy będą oni w stanie finansowo pomóc jej i bratu – a nie prawdziwymi, namiętnymi uczuciami. Kiedy jednak Jo poznaje Camerona MacCabe'a, nie jest w stanie ignorować chemii, która pomiędzy nimi się rodzi. Seksowny nowy barman, z którym pracuje, zawsze przyprawia ją o szybsze bicie serca i trzepotanie motyli w brzuchu. Jo pierwszy raz w życiu odczuwa pokusę, aby zrobić coś, na co naprawdę ma ochotę, a nie to, co powinna. Camerona również ogarnia obsesja na punkcie Jo, ale ona nie pozwala mu się do siebie zbliżać.. Gdy pewnego dnia nieoczekiwanie zostają sąsiadami, ich obustronna fascynacja przybiera na sile i zaczynają jej ulegać. Camerona napędza determinacja, aby odkryć wszystkie sekrety Jo... nawet jeśli to oznacza zdejmowanie kawałek po kawałku jej zbroi, za którą się chowa.

źródło opisu: Burda Książki, 2014

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl

Ranech | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2014, Erotyk, Posiadam
Przeczytana: 06 marca 2014

NIEBEZPIECZNIE WCIĄGAJĄCA!!!!!!!!!

"Wszystkie odcienie pożądania" to druga część z serii ODS i wcale nie gorsza niż pierwsza. Generalnie trudno określić, obydwie są przepiękne i wzruszające. Utwierdziłam się w przekonaniu, że Samantha Young to świetna pisarka, jej romanse nie są proste, zawsze pojawia się jakiś element psychologiczny.

Bohaterką tej części jest Johanna Walker (Jo), którą wstępnie poznaliśmy już w "Wbrew zasadom". Jo od dziecka opiekuję się swoją rodziną - młodszym bratem Colem i matką alkoholiczką. Od zawsze przy wyborze partnerów kierowała się faktem czy będą oni w stanie wpierać ją finansowo. Do czasu aż w jej życiu pojawia się Cameron MacCabe..

Czytanie tej książki w tygodniu to samo zło!!! Przez nią straciłam poczucie czasu i zanim się zorientowałam była 5 nad ranem! I oczywiście zaspałam do pracy!! Dobrze, że w mojej robocie za to nie biją :)))))))

POLECAM na weekend :)

Seria "On Dublin Street" składa się:
1. Wbrew zasadom (On Dublin Street)
1.5 An On...

książek: 1930
Magda | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Nienawidzę tej książki. Po prostu nie znoszę. Dochodząc do dwusetnej strony miałam już opuchnięte oczy od łez, a obok leżały pozwijane chusteczki. Potem chwilowo się uspokoiło. Parę razy chlipnęłam i tyle. Jednak była to tylko cisza przed burzą. I nagle, jak na kolejce górskiej, leciałam ostro w dół. Ryczałam. I nie byłam w stanie czytać, przez literki rozpływające się przed oczami przez te durne łzy.
Teraz siedzę i chlipię próbując opuścić świat stworzony przez autorkę. Sądziłam, że pierwszy tom wywarł na mnie ogromne wrażenie. Ten zapowiadał się mniej skomplikowanie. Bardziej na luzie. Nic jednak bardziej mylnego. Zaskoczyła mnie. Pozytywnie rzecz jasna.
Kocham jej książki i polecam z całego serduszka wszystkim, którzy chcą dobrej lektury, dużo wzruszeń i prawdziwości uczuć.

Stokrotka | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Johanna Walker nie ma łatwego życia: matka alkoholiczka, agresywny ojciec, który ostatnie lata życia spędził w więzieniu. Bohaterka roztacza opiekę nad nastoletnim bratem, ciężko pracuje i spotyka się tylko z zamożnymi biznesmenami, mając nadzieję, że jeden z nich zapewni jej i bratu godziwą przyszłość. Pewnego dnia los stawia na jej drodze Camerona MacCabe’a, bezrobotnego grafika, który pociąga ją bardziej niż jakikolwiek inny mężczyzna.
„Wszystkie odcienie pożądania” Samanty Young to romans z dużą dozą erotyki. Na szczęście w odróżnieniu od innych tego typu powieści akcja nie ogranicza się tylko do scen zbliżeń pomiędzy bohaterami. Jest normalna akcja, miejscami dramatyczna, poruszająca problem przemocy w rodzinie. Poza tym autorka zadbała o spore grono różnorodnych postaci, które z łatwością można obdarzyć sympatią. Jeśli ktoś lubi tego typu literaturę, z pewnością nie poczuje się rozczarowany tą pozycją.

Książka jest cudowna.
Bardzo dobrze napisana, czyta się rewelacyjnie.

Historia Jo i Camerona jest taka...wciągająca. Nie jest to kolejny romans, który nawet nie jest dobrze przemyślany. Ten romans jest taki jak powinien być: przyciąganie, ogień, walka, docieranie się. Zatopiłam się w emocjach bohaterów, w ich problemach, w ich historiach.

Rozwinięty wątek ciężkiego dzieciństwa oraz obecnych problemów rodzinnych - bardzo umiejętnie i ciekawie przedstawiony.
Zdecydowanie POLECAM!

Kasik | 2014-02-10

Bardzo dobra książka, rewelacyjnie napisana. Pięćset stron pochłonęłam w jeden dzień. Jednak mimo jej niezaprzeczalnych zalet cały czas mam odczucie, że czegoś w niej zabrakło. Historia jest ciekawa. Opowiada o losach Johanny Walker, która nie ma łatwego życia. Wychowana w domu gdzie alkohol i przemoc domowa były na porządku dziennym, teraz opiekuje się swoim nastoletnim bratem i matką alkoholiczką. Niestety braki w wykształceniu, nie dają jej szansy na dobrze płatną pracę. Odkrywa, że pomoc w utrzymaniu może znaleźć u swoich bogatych chłopaków. Jednak zawsze ich kocha, po prostu ich selekcjonuje, nie zawracając sobie głowy tymi "zwykłymi" i "normalnymi". Sięga zawsze do najwyższej półki. Nigdy też o nic ich nie prosi. Skąd więc mój wniosek?? Otóż Johanna sprzedaje swoje drogie prezenty na aukcjach internetowych. Wszystko idzie dobrze dopóki na swojej drodze nie spotyka Camerona MacCabe'a. Charyzmatyczny, pewny siebie, nieokrzesany. Od razu czują do siebie chemie, jednak oboje...

mala5317 | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

"...Świat zawsze chce przemienić nas w kogoś, kim wcale nie jesteśmy. Próbuje przerobić nas na własną modłę. Zmieniamy się pod wpływem ludzi, upływu czasu, wydarzeń, aż wreszcie nie mamy pojęcia kim jesteśmy. Ale jeśli pozostaniesz wierny sobie, wewnątrz nadal będziesz sobą...."

Uwielbiam takie momenty, kiedy sięgam po książkę z lekkim ociąganiem, tak niechętnie. Po czym zatracam się w niej tak, że okazuje się że w ciągu dwóch wieczorów przeczytałam prawie 500 stron. I ciągle mi mało. Historia i bohaterowie są tak realni, że bez problemu, na każdym etapie jestem w stanie w nich uwierzyć.

Strasznie nie podoba mi się okładka, która jest ewidentnym zaprzeczeniem treści. W połączeniu z tytułem, który podobnie nie wiele ma wspólnego z zawartością, po prostu odstraszają czytelnika, sugerując (i do tego mylnie) co będzie w środku. Jeżeli liczycie na mocne sceny erotyczne to tutaj ich nie znajdziecie. Występują zbliżenia, ale podane są w miarę subtelny sposób. Zdecydowanie stanowią one...

rinos | 2014-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 lutego 2014

Historia Jo (przyjaciółki Joss z Wbrew zasadom) i Cama. Ona, by poradzić sobie finansowo ( opiekuje się młodszym bratem i matką alkoholiczką) pracuje na 2 etatach. Przy wyborze partnera kieruje się przede wszystkim zasobnością portfela. Nigdy nie prosi o pomoc, chociaż taką propozycję otrzymuje od przyjaciół. Lepiej spotykać się z bogatym garniturkiem i grać całkiem inną osobę. Oczywiście Jo nie jest zepsutą, pustą lalunią i finansową harpią, chociaż otoczenie tak ją postrzega.
Wszystko się zmienia kiedy poznaje Cama.
Książka w pierwszej połowie niezbyt ciewawa, skłonna jestem nawet napisać, iż monotonna. W drugiej połowie zaczyna się w końcu coś dziać, są emocje...
Tyle, że to za mało, aby historia Jo i Cama pozostała w mej pamięci.

asia20100 | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk, 2014
Przeczytana: 15 lutego 2014

Sam początek, czyli jakaś połowa książki, nie zapowiada tak emocjonującej historii... Wszystko jest bardzo rozciągnięte w czasie, ale przyjemnie się to czyta. Autorka w bardzo fajny i dokładny sposób przedstawia bohaterów, co jest wielkim plusem. W drugiej połowie zdecydowanie więcej się dzieje, momentami dostawałam palpitacji serca! :) Mimo, że historia jest przewidywalna, autorka fajnie ją opisała powoli stopniując napięcie. Oczywiście były też momenty zaskoczenia i niedowierzania...
Polecam! :)

MartaKu | 2014-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Miła ,lekka ,bardzo pozytywna książka. Pozostawia ciepło w sercu. Przekręcając kartke za kartka ciągle coś sie działo. Przemyslenia po przeczytaniu:
-nie szablonować ludzi
-nie oceniać ludzi których sie nie zna
-zawsze szukać w sobie dobrych cech
-nie poddawac się mimo przeciwnościom
-otaczać sie przyjaciółmi na których mozna zawsze liczyć
-nie odtrącac pomocy innych
-cieszyć się tym co się ma

mania_kch | 2014-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

Uwielbiam takie historie, gdzie dwoje ludzi pragnący szczęścia i miłości spotyka się i zamiast od razu przejść do rzeczy ( jakby to było takie łatwe w rzeczywistości:)))) napotykają na swojej drodze rozmaite przeszkody, które utrudniają im spełnienie swoich marzeń. Dlatego w książce znajdziemy nie tylko opisane ze smakiem sceny seksu , lekki humor, ale także dramaty z przeszłości, które mają wpływ na teraźniejszość, walkę z przeciwnościami losu oraz walkę o prawdziwość uczuć, które nadają sens życiu.
To jest moje drugie spotkanie z twórczością P. Samanthy Young i po raz drugi muszę przyznać, że jestem zachwycona tym z jaką łatwością autorka potrafiła zaciekawić mnie i porwać opisywaną historią pełną miłość i przyjaźni i seksu , tak więc oczywiście polecam przeczytanie tej książki .