Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Smak cynamonu

Wydawnictwo: My Book
Dona

Smak cynamonu to dość szczególna książka w dorobku Andrzeja Strumnika. Oparta na biograficznych wątkach powieść, mimo iż dotyka kwestii historycznych, tak naprawdę dotyczy wiecznej tęsknoty za tym, co ulotne i bezpowrotnie przemijające. Tęsknoty za młodością, za odchodzącymi bliskimi czy rodzinnymi stronami, które wraz z upływem czasu coraz bardziej zacierają się w pamięci. Przeżycia bohaterów...

Przeżycia bohaterów powieści wpisane zostały w losy zmieniającego się kraju, w tragizm wydarzeń, które w pewnym sensie wypaczyły ludzkie charaktery. Mimo iż czas nie zaleczył ich ran, z utęsknieniem spoglądają w przeszłość. Nie potrafiąc odnaleźć się w nowej rzeczywistości, coraz częściej zatapiają się we własnych wspomnieniach. Czują ów smak cynamonu, kojarzący się z ciepłem domowego ogniska, z rodzicielską troskliwością i przyjaźnią rówieśników.

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/302

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/302