Sioło

Wydawnictwo: My Book
Morelka

Barwna opowieść o żyjącej z dala od zgiełku wielkiego świata społeczności, która na tle wybujałej przyrody zmaga się z codziennym życiem. Ukazane w trochę groteskowym świetle barwne postaci, jak i zwyczaje starszej części mieszkańców tej zatopionej wśród lasów i rybnych stawów wioski, zdeterminowane są zmieniającymi się porami roku, które odkrywają swe groźniejsze oblicze. Mimo iż kultywowane od pradziejów tradycje powoli przegrywają z nacierającą zewsząd nowoczesnością, zmieniając mentalność i przyzwyczajenia żyjących w takim miejscu ludzi, to kwitnie jakaś nadzieja, że ten spowolniony przez Stwórcę kawałek czasoprzestrzeni przetrwa w mało zmienionej formie.

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/251

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/251