Nagrody Darwina 3. Strategia przetrwania

Wydawnictwo: W.A.B.
hobby

Wendy Northcutt, pomysłodawczyni Nagród Darwina, od przeszło dziesięciu lat kolekcjonuje świadectwa szokującej głupoty. Pomysł nagradzania osób, które przysłużyły się puli genów ludzkości, eliminując z niej w sposób wyjątkowo bezmyślny samych siebie, natychmiast spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Kapituła Nagród Darwina nieustannie zasypywana jest tysiącami listów z kolejnymi nominacjami. Każdego miesiąca pięć milionów internautów swymi głosami, uwagami i komentarzami współtworzy ostateczną listę laureatów najmniej pożądanej nagrody na świecie. Mieszkaniec Filadelfii, który postrzelił się w ramię, by sprawdzić, jakie to uczucie, a po wyjściu ze szpitala strzelił do siebie raz jeszcze, żeby jak powiedział przekonać się, czy za drugim razem boli tak samo; młoda Portugalka, ciężko raniona przez własne dziecko, któremu dała się pobawić rewolwerem w nagrodę za zjedzenie obiadu; kompletnie pijany jednoręki kierowca, rozmawiający podczas jazdy przez telefon komórkowy; przewodniczący składu sędziowskiego, który podczas rozprawy wyciągnął zawleczkę granatu, przedstawionego mu jako dowód rzeczowy oto kilkoro z rzeszy bohaterów tej zadziwiającej, ale i pouczającej książki.

Dinoshy | 2014-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Książka "Nagrody Darwina 3" jest o ludziach, którzy nie uważają i giną
(nagrody Darwina), lub mają stałe uszczerbki na zdrowiu(wyróżnienie).
Jest pięć reguł konkursu - reprodukcja, doskonałość, autoselekcja, dojrzałość i wiarygodność. Pozycja jest napisana na podstawie strony internetowej www.DarwinAwards.com przez jej założycielkę Wendy Northcut, gdzie historie poddawane sa krytyce internautów.

Niektóre zdarzenia są śmieszne, lecz tragiczne, bo mówią o śmierci z własnej niewiedzy. ;x

violabu Toczytam | 2013-02-26
Przeczytana: 2006 rok

Czytając "Nagrody Darwina 3" człowiek śmieje się i dziwi. Niemożliwe, jak bardzo ludzka głupota nie zna granic. Innego określenia naprawdę nie znajduję, pomimo tego że staram się nie mówić źle o ludziach, gdy nie ma ku temu konkretnych podstaw. Wendy Northcutt przedstawia właśnie te dowody. Książka jest śmieszno-straszna, a jej bohaterowie żałośni. Niestety. Tracą na tym oni sami płacąc najwyższą stawkę - życie.
Ku przestrodze.

Bohaterzy tej książeczki przeczą teorii,że człowiek to istota rozumna.
Łechce moje ego fakt,że są to głównie mężczyźni .
Podczas lektury byłam zszokowana , zniesmaczona,ale głównie rozbawiona.
Doskonała rozrywka na wakacje.

liaguszka | 2015-06-04
Przeczytana: maj 2006

Chwilami nie wiedziałam, czy śmiać się czy płakać... Gdyby głupota miała skrzydła...

Maya | 2014-03-25

Po raz trzeci o śmiertelnej (głównie) granicy ludzkiej bezmyślności. Czytanie utrudniają łzy... śmiechu - nad rozmiarem głupoty.

Lonely | 2011-08-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Przezabawne opowieści o ludziach bez wyobraźni.Polecam!

Agnieszka | 2016-09-14
Karolina | 2016-08-30