Czy rzucono na ciebie klątwę?

Okładka książki Czy rzucono na ciebie klątwę? Alexandra Chauran
Okładka książki Czy rzucono na ciebie klątwę?
Alexandra Chauran Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Have You Been Hexed? Recognizing and Breaking Curses
Illuminatio
2013-01-01
2013-01-01
Maciej Lorenc
magia ezoteryka wróżba klątwa poradnik

Książka jest beznadziejna, typowy lewacki bełkot -przez wszystkie rozdziały, opowieści o niczym, zero konkretów. Ogólnie całość problematyki jest sprowadzona do tego, że osoby które mogły paść ofiarami szkodliwej magii, są zaburzone psychicznie, lub "coś" się im wydaje.
Widać że autorka nie ma zupełnie pojęcia o tematyce którą porusza, aczkolwiek temat jest zgłębiany przez ludzi , więc warto zarobić na książce.
To taki ekspert, jak stara oszustka Wanda Prątni.... , która również sama okrzyknęła się ekspertką od wszelkiej duchowości, a właściwie jest ekspertką od wyłudzania pieniędzy od chorych ludzi, i żerowania na ich chorobach.
stanowczo nie polecam.

"(...) niełatwo sprawdzić, czy rzucono na nas klątwę. Równie trudno jest zdiagnozować chorobę psychiczną".

Klątwa – słowo, które u wielu z nas powoduje powstanie niemiłych uczuć i przede wszystkim strachu. Słowo to eksploatowane przez różnego rodzaju twórców, czy to filmów, czy literatury, obrosło w różnego rodzaju mity i nieprawdziwe informacje. Jako wieloletnia miłośniczka zagadnień natury ezoterycznej musiałam więc zajrzeć do książki, która oddzielałaby prawdę od zafałszowań obecnych w kulturze masowej. Mój główny cel został osiągnięty.

Alexandra Chauran to pochodząca z Issaquah w stanie Waszyngton, wróżka i zarazem medium, która może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w tego typu działalności. Ukończyła Uniwersytet Seattle, uzyskując tytuł magistra nauczania. Swoją działalność jako wróżka rozpoczęła w 1999 r., jest certyfikowaną tarocistką, pomaga osobom z całego świata.

"Czy rzucono na ciebie klątwę?" to publikacja dotykająca dość szeroko tematu pojęcia klątwy. Książka składa się z sześciu, głównych rozdziałów, których celem jest ukazanie, że tak naprawdę rzadko kiedy mamy do czynienia z prawdziwą, magiczną klątwą. Obszary, wokół jakich również oscyluje autorka to sposoby na zdjęcie klątwy, różnego rodzaju praktyczne rytuały, czy porady dotyczące ochrony przed tym czarem.

Ludzie bardzo często używają słowa "klątwa" z trochę ironicznym, i często prześmiewczym wydźwiękiem. Mnie do tej pory zagadnienie to nasuwało w wyobraźni niepokojące obrazy typu – lalka voodoo, czy krwawy rytuał opętania. Z tego powodu właśnie, niezmiernie cieszy mnie fakt, że takie publikacje powstają i są ogólnie dostępne. Alexandra Chauran podchodzi bowiem do tematu klątw bardzo profesjonalnie, uzmysławiając na początku lektury, że bardzo często mylimy prawdziwą klątwę ze zwykłym pechem, bądź nieszczęśliwym splotem okoliczności. Dość umiejętnie i wszelkimi możliwymi argumentami próbuje uzmysłowić czytelnikom, iż myślenie ludzi jest dość schematyczne, stąd przyporządkowują wiele nieszczęśliwych wydarzeń jednemu – klątwie. To, co ważne to fakt, iż Alexandra Chauran podaje dosyć dużo przykładów z własnej praktyki zawodowej, podczas badania których okazywało się, że klątwa w wielu przypadkach nie ma zastosowania - ma natomiast psychologia, której moc jest równie wielka jak magii.

Co jednak, gdy wszystko wskazuje na to, że ktoś rzucił na nas szkodliwą klątwę? Autorka w swojej publikacji przedstawia szereg sposobów na uchronienie się przed takim czarem, bądź na jego pozbycie się. Wielką ciekawostką okazało się dla mnie stwierdzenie, jakoby człowiek był w stanie nieświadomie sam na siebie rzucić klątwę. Przyznam, że nie spotkałam się jeszcze z takim ujęciem tego tematu, to bardzo fascynujące. Ciekawym i wciągającym tematem okazał się również podrozdział pt. "Rytuały odpędzania", w którym autorka opisuje między innymi Żywiołaki – pierwszy raz spotykam się z takim pojęciem złośliwych istot związanych z żywiołami ziemi. W książce znalazłam również liczne ciekawostki dotyczące ochrony przed klątwą, typu butelka czarownic czy butelkowe drzewo.

"Czy rzucono na ciebie klątwę?" jest w moim przekonaniu połączeniem poradnika i literatury popularnonaukowej, której rozdziały należy czytać z zachowaniem ich chronologii, gdyż każdy kolejny rozszerza nabytą wcześniej wiedzę. Język jakim posługuje się autorka jest bardzo przystępny i z pewnością trafi do każdego czytelnika. Warto również podkreślić, iż publikacja zawiera przypisy redakcyjne, które przenoszą pewne informacje od autorki na nasze polskie uwarunkowania, co niewątpliwie świadczy o rzetelności wydawcy. Dobrym pomysłem było także zamieszczenie na końcu publikacji słowniczka wyjaśniającego trudniejsze terminy.

Lekturę książki Alexandry Chauran potraktowałam jako ciekawostkę, która winna mi dostarczyć najważniejszych informacji z zakresu klątw. Bardzo pozytywnie więc przyjęłam początkowy sceptycyzm i szczerość autorki w stosunku do czytelników. Publikacja godna polecenia miłośnikom ezoteryki oraz wszelkim, ciekawskim osobom.

Znacie to powiedzenie, że „jak się zaczyna walić, to już wszystko?” – z pewnością. Na pewno każdy człowiek znalazł się kiedyś w tak beznadziejnej sytuacji, że jeden problem gonił drugi. Mamy wtedy wrażenie, że świat się na nas uwziął, że los płata nam figle, że na nic takiego nie zasłużyliśmy. A o czym wtedy myślą osoby przesądne, które od razu zmieniają trasę, gdy czarny kot przebiegnie im drogę? „Na pewno ktoś rzucił na mnie klątwę!” – chociaż kto wie, może nie tylko osoby przesądne tak mają…

Prawda taka, że nie raz zastanawiamy się czy nie ciąży nad nami jakieś fatum i szukamy różnych sposobów na pozbycie się go. Pech nie służy nikomu. Alexandra Chauran w swojej książce uczy nas rozpoznawania złych uroków oraz przedstawia kilka metod na pozbycie się ich. Spodobało mi się to, że poruszyła bardzo istotną sprawę – gdy poszkodowana osoba zgłasza się po pomoc do wielu „cudownych uzdrowicieli”, którzy ogłaszają się w telewizji, gazetach i wszędzie, gdzie tylko się da, często mija się to z celem. Pani Chauran wyczula nas na to, abyśmy zwracali uwagę na osobę, do której zwracamy się po pomoc, bowiem często jest to tylko próba wyłudzenia pieniędzy. A wtedy stan naszej „klątwy” pogłębia się jeszcze bardziej, bowiem zaczynamy myśleć, że już nic nie jest w stanie nam pomóc. A tak nie jest!

Książka ta jest naprawdę dobrą rzeczą dla osób, które podejrzewają, że ktoś ich przeklął. Warto samemu zapoznać się z informacjami zawartymi w tej publikacji. Pierwsza część to oczywiście krótkie wyjaśnienie czym może być klątwa i czy aby na pewno mamy do czynienia z nią czy po prostu ze zwykłym zbiegiem okoliczności. Niektóre sposoby rozpoznawania tego były zadziwiające i wyjątkowo proste. Autorka porusza również kwestię psychologii i naszego umysłu, bowiem myśli mają siłę sprawczą, a te negatywne szczególnie. W końcu, „psychologia i magia są ze sobą nierozerwalnie splecione”. Pani Chauran zrobiła bardzo dobrą rzecz opisując różnice między klątwą a zbiegiem okoliczności – bowiem samo rozpoznanie problemu to już połowa sukcesu.

Druga część skupia się już na metodach walki z klątwami. Jak się okazuje klątwę można rzucić na wszystko: na człowieka, przedmiot, a nawet miejsce. Alexandra Chauran przedstawia proste metody na pozbycie się ich, pisze również o duchowym oczyszczaniu, porusza tematykę aury, czakr, tworzenia strażnic, codziennej modlitwy czy medytacji, które stanowią podstawę ochrony psychicznej. Całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, a techniki przedstawione przez autorkę nie są niczym skomplikowanym – jednym słowem nie trzeba być urodzoną czarownicą czy uzdrowicielem, aby sobie z nimi poradzić. Każdy może się zmierzyć z tymi metodami i jest spore prawdopodobieństwo, że mu one pomogą.

Myślę, że książka „Czy rzucono na Ciebie klątwę?” jest takim podstawowym zbiorem informacji dotyczącym złych uroków i radzenia sobie z nimi. Osoby, które podejrzewają, że ktoś zdecydowanie źle im życzył i znalazło to odzwierciedlenie w ich życiu powinny po nią sięgnąć, aby znaleźć rozwiązanie. Jednak również osoby, które interesują się magią ochronną znajdą tutaj dla siebie kilka drobiazgów, które wzbogacą ich umysły o nową wiedzę. Czytając książkę bardzo pozytywnie można odebrać samą autorkę, która nie owija w bawełnę i przedstawia prawdę taką, jaką jest i już tylko z tego powodu warto się z nią zapoznać.

Alexandra Chauran to wróżka. Prowadzi stronę internetową i pomaga ludziom w potrzebie. W 2013 roku ukazała się w Polsce jej książka pt. „Czy rzucono na Ciebie klątwę?”. Wydało ją wydawnictwo Illuminatio.
Klątwy to nie tylko czarna magia i zaklęcia. To także złe spojrzenia, czy nieprzyjemne słowa i gesty. To też bardziej zaawansowane techniki jak zaklinanie zdjęć z naszym wrogiem albo znęcanie się nad laleczką w kształcie tej osoby. W odpowiedzi na pytanie, czy rzucono na nas klątwę może pomóc odpowiedzieć medium, Tarot lub chiromancja. Także wahadełko jest przydatne. Klątwy popularne są w społecznościach, które praktykują czarną magię. Klątwy są obecnie czymś bardzo rzadkim, lecz nie niespotykanym. Sami również możemy sprawić, że rzucimy na siebie klątwę. Sprowadzamy na siebie urok nieświadomie, wmawiając sobie rzeczy. Odczuwamy je nie tylko fizycznie jako bóle czy dolegliwości, ale też psychicznie jako niepowodzenia. By zdjąć klątwę można odmówić modlitwę, którą przygotuje się samemu. Nie tylko ludzie mogą padać ofiarą klątwy – także zwierzęta i przedmioty są na nie narażone. By uchronić się przed klątwą można się modlić, zakreślić krąg ochronny lub nosić amulety. W nocy ochroni nas łapacz snów.
Książka jest niedługa. Oprócz rozdziałów głównych znajdziemy w niej krótkie wnioski oraz słowniczek trudniejszych pojęć a także bibliografię. Całość zamyka notka o autorce.
Temat jest trudny i rozbudowany, lecz w książce starano się pokazać najważniejsze jego aspekty. Autorka przedstawiła swoje doświadczenie z pracy z różnymi osobami. Jej prosty język pokazuje czytelnikowi, że klątwy to nie tylko czary, ale też formuły, które każdy z nas czyni – przekleństwa czy wrogie spojrzenia. Możemy się przed nimi chronić, a nawet samemu możemy się ich pozbyć. Walka z nimi nie jest wcale taka trudna, co pokazuje lektura tego poradnika.
W polskiej wersji postarano się, by pokazać polskie realia. Redakcja w formie przypisów zaznaczyła do kogo należy się zwracać w razie problemów.
Drobne graficzne wstawki są miłe dla oka i wyróżniają tekst, który miał być wypunktowany. Także czcionka odpowiednich fragmentów jest inna – tytuły rozdziałów, podtytuły, modlitwy i inicjały dostały swój indywidualny charakter, co cieszy oko i sprawia, że pozycja wygląda na dopracowaną w najmniejszych szczegółach.
Mimo tematu, który wydawał mi się znany, książka okazała się cenną i pouczającą lekturą. To kompendium wiedzy, informacje zawarte w pigułce, a na dodatek przyjemna pozycja. Czyta się szybko, chociaż momentami trzeba się zastanowić, czy sytuacje, które opisano, nie przytrafiły się niegdyś i nam. To kolejna książka od wydawnictwa Illuminatio, która pokazuje, że ezoteryka jest nierozerwalnym elementem naszego codziennego życia.
Komu polecam ten poradnik? Osobom, które wierzą, że nawet prozaiczne gesty mogą okazać się zgubne dla drugiej osoby. Jeśli czujecie, że coś w waszym życiu zmienia się na gorsze, to może właśnie ktoś rzucił na was klątwę? A może sami to sobie uczyniliście? W tej pozycji odnajdziecie odpowiedzi na wiele pytań, a na dodatek przekonacie się, że nie trzeba być czarownikiem, by władać magią.

Kiedy nic nam się nie udaje, wszystko wychodzi na opak i od szczęścia zawsze jest o krok, próbujemy dotrzeć do przyczyn takiego stanu rzeczy. Rozważając niesprzyjające okoliczności, rozkładając pech na czynniki pierwsze, możemy dojść do wniosku, że źródło problemów może tkwić w klątwie i celowym działaniu na naszą szkodę. Bliżej przyglądamy się wrogom, patrzymy im na ręce i... I rodzą się pytania.

Po pierwsze: Czym jest klątwa?

"Klątwa to każda forma magii służąca do wywoływania szkód- duchowych, emocjonalnych, materialnych albo fizycznych."

Po drugie: W jaki sposób potwierdzić, że rzucono na nas klątwę?

Jest na to kilka sposobów: chiromancja- czytanie z dłoni, wahadełko, karty Tarota, badanie aury.

Po trzecie: Jak zdjąć klątwę?

Można zastosować kilka prostych i skutecznych technik, które doskonale sprawdzają się w przypadku wielu typów klątw. Najbardziej efektywną metodą jest modlitwa, można użyć także odpowiednich symboli, medytacji , oczyszczania za pomocą żywiołów.

Po czwarte: Jak ochronić się przed klątwami na przyszłość?

Najlepiej trzymać się z daleka od kłopotów. Łatwo powiedzieć... Jeżeli nie ma innej możliwości trzeba uzbroić się w paranormalną tarczę za pomocą wznoszenia osłony psychicznej, zakreślanie magicznego kręgu czy zaopatrzenie się w talizmany lub amulety.

Poradnik Alexandry Chauran jest odpowiedzią na niemal każde pytanie dotyczące klątw, ich rzucania, odwoływania i zapobiegania. W sposób szczególnie szczegółowy doradza jakich metod użyć by samodzielnie pomóc sobie z przekleństwem rzuconym w gniewie przez naszych wrogów ale przeciwdziała również klątwom, które są wynikiem działania naszego własnego umysłu. "Jeśli wierzysz, że ma ci się przytrafić coś złego, twój umysł zadziała równie skutecznie, jak magia." Najłatwiej jest obronić się przed samym sobą poprzez pozytywne myśli i odganianie tych przygnębiających. Nie warto rozpamiętywać błędów i całymi nocami wyobrażać sobie negatywne scenariusze. "Magiczne prawo przyciągania i błędy poznawcze sprawiają, że negatywny monolog może natychmiast do nas przyciągnąć pecha."

Obojętnie czy klątwę na nas rzucono, czy przyciągamy ją sami należy bezwzględnie się z niej oczyścić. Alexandra Chauran w sposób prosty i przystępny przeprowadzi nas przez procedury krok po kroku, pokrzepi nadzieją i rozjaśni mrok przyszłości.

aleksandrowemysli.blogspot.com

Twoje życie przypomina ostatnio kiepski film klasy B lub sen Szalonego Kapelusznika? Codziennie wstajesz lewą nogą, przez drogę przechodzą czarne koty i nigdy nie masz guzika, aby uratować się przed kominiarzem przynoszącym pecha? Każdy dzień w pracy (zakładając, że jeszcze jej nie straciłeś) przypomina drogę przez mękę, współpracownicy donoszą na ciebie, a szef bezlitośnie wytyka twoje błędy? W drodze do domu ochlapał cię samochód, co nie miałoby miejsca, gdyby nie uciekł ci autobus? W domu wszystkie sprzęty postanowiły zastrajkować w tym samym momencie, pokłóciłaś się z mężem, przestałaś rozumieć swoje dzieci, a teściowa zapowiedziała się z wizytą? Coraz częściej nie udaje ci się przespać nocy, a do kłopotów ze snem dołączyły uporczywe bóle głowy, wysypka skórna i biegunka? Wracając z zakupów rabuś pozbawił cię torebki z ważnymi dokumentami i portfelem, a na dodatek goniąc go, złamałaś nogę?
Jak daleko los może posunąć się w doświadczaniu twojej osoby? A może to nie los postanowił wystawić cię na próbę, ale po prostu ktoś rzucił na ciebie klątwę? Co prawda sprawdzenie, czy przeciwnik celowo posłużył się czarną magią, nie jest łatwe, ale dzięki najnowszej publikacji wydawnictwo Illuminatio możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa określić przyczynę problemów. Książka „Czy rzucono na ciebie klątwę? Rozpoznawanie i zdejmowanie złych uroków” autorstwa Alexandry Chauran, to krótki kurs identyfikowania potencjalnych złych uroków oraz zbiór cennych rad, jak pozbyć się klątwy i zwalczyć złą energię. To również unikatowa na polskim rynku pozycja, która w sposób przystępny tłumaczy mechanizm rzucania uroków, a także wprowadza w świat magicznych praktyk, zdolnych odmienić zły los.
Książka składa się z sześciu rozdziałów, w które warto zagłębić się zachowując właściwą ich kolejność. Każdy następny bowiem rozszerza zdobyta wiedzę i wprowadza nowe zagadnienia, otwierające przed tobą nowe perspektywy i szanse, na poprawę złego losu, albo po prostu pozbycie się pecha. Autorka porusza również temat emocji, które niezmiennie towarzyszą analizie twojego położenia, na przykład przygnębienia czy złości rodzącej pragnienie zemsty. (...)

Pełen tekst recenzji znajduje się na moim blogu: http://mlotnaczarownice.blogspot.com/

• Wiedza niepowszechna
  • » astrologia, magia
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Magija w teorii i praktyce
  • W kolejce do czytania
  • Książka
  • Magia, ezoteryka, okultyzm etc.

Dodaj cytat z książki Czy rzucono na ciebie klątwę?