Sztuka czytania z twarzy

Wydawnictwo: Astrum
In Gesichtern lesen : Menschenkenntnis auf den ersten Blick
mowa ciała, twarz, człowiek
poradniki

O czym świadczą przymknięte oczy, a co zdradzają zaciśnięte usta? Czy na twarzy widoczne są przemiany dokonane przez upływający czas w charakterze, doświadczeniu życiowym, pojmowaniu świata, w życiu duchowym każdego z nas? Twarz pozwala rozpoznać człowieka. Uważa się, iż z jej wyrazu można odczytać cechy osobowości, jednak nie na podstawie kształtu nosa, czoła, warg, uszu i brody. Pojedyncze znaki informują nas bowiem o stanie duchowym i psychicznym jednostki, zaistniałym w czasie prowadzenia obserwacji. W sztuce czytania z twarzy nie można pominąć nader istotnego działania określonych sił, jak procesu starzenia się, dojrzewania, wpływów środowiskowych, genetycznie uwarunkowanego usposobienia, wykształcenia, deformacji. Znany psycholog, dr Alfred Bierach, prezentuje w swojej publikacji niezbędną wiedzę i praktyczne wskazówki konieczne do zdobycia umiejętności czytania z twarzy i klasyfikowania osobowości innych ludzi. Jest to sztuka wymagająca treningu, którą jednak można łatwiej opanować, niż się powszechnie uważa. Obserwując ludzi w kawiarni, poczekalni, pociągu, w telewizji przy wyłączonej fonii, spróbuj wczuć się w świat ich doznań, nastrojów i myśli, a z czasem Twoje umiejętności zbliżą się do doskonałości. Z pewnością pomoże Ci w tym niniejsza książka.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2007

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=8372491518&kat=k@

Marcin Lachowicz | 2016-08-26
Flakopożeracz | 2016-05-20