Bez ograniczeń

Unlimited: How to Build an Exceptional Life
978-83-7746-099-3
poradniki
evax

Wyobraź to sobie, uwierz, osiągnij cel. Wiele poradników zawiera naiwne mantry i frazesy rodem z New Age: Wystarczy, że pokochasz samego siebie. Zawsze myśl, że szklanka jest w połowie pełna. Uwierz, a wszystko się spełni. Naprawdę? To tak nie działa, a ty dobrze o tym wiesz. Życiowych zmagań nie można zastąpić chwilą pozytywnego myślenia. Jeśli jednak będziesz miał odpowiednie podejście i...

Wyobraź to sobie, uwierz, osiągnij cel.

Wiele poradników zawiera naiwne mantry i frazesy rodem z New Age:
Wystarczy, że pokochasz samego siebie.
Zawsze myśl, że szklanka jest w połowie pełna.
Uwierz, a wszystko się spełni.

Naprawdę? To tak nie działa, a ty dobrze o tym wiesz. Życiowych zmagań nie można zastąpić chwilą pozytywnego myślenia. Jeśli jednak będziesz miał odpowiednie podejście i umiejętności, możesz osiągnąć – i osiągniesz – wszystko, czego chcesz. Niniejsza książka mówi zarówno o jednym, jak i drugim: o nastawieniu i działaniu. Dzięki tej lekturze zyskasz wszystkie narzędzia potrzebne, aby – bez zbędnego szumu, bez fałszywych obietnic – odmienić swoje życie. Dowiesz się, w jaki sposób:
- Pielęgnować swoją pasję i uznać własną wyjątkowość, aby stworzyć pełne sensu życie… na własnych warunkach.
- Przekształcić cierpienie w spokój ducha, mądrość i siłę.
- Radzić sobie z lękiem, zmartwieniami, wstydem i negatywnym dialogiem wewnętrznym, aby skutecznie pokonywać przeszkody, budować pewność siebie, poczucie własnej wartości i zdrowy obraz samego siebie.
- Podejmować zdecydowane, mądre i celowe działania, aby zrealizować własne marzenia.

Zapomnij o sztuce przetrwania: nastał czas, by rozkwitnąć. Naprawdę posiadasz zdolności oraz potencjał do tego, by zyskać nieograniczone zdrowie, bogactwo i szczęście. Osiągnięcie tego nie będzie łatwe – nic, co cenne, takie nie jest – wyrusz jednak w tę podróż, a twoje życie radykalnie się zmieni.

Twoje możliwości są nieograniczone. Wystarczy, że się uwolnisz i przekonasz się o tym.

Kilka lat temu w pewnym poradniku przeczytałam historyjkę, której nigdy nie zapomnę. Doskonale obrazuje to, o czym mówię:
Ojciec z synem są w cyrku. Chłopczyk widzi olbrzymiego słonia skutego cienkimi, zardzewiałymi łańcuchami. Odwraca się do ojca i pyta: – Czy słoń nie jest wystarczająco silny, żeby zerwać te łańcuchy?
– Oczywiście, że jest – odpowiada ojciec. – Po prostu jest w nie zakuty od czasu, gdy był małym słoniątkiem, za małym i zbyt słabym, aby się uwolnić. Teraz nie zdaje sobie sprawy, że sytuacja się zmieniła.
Przykro mi to mówić, ale jesteś przyjacielu słoniem z tej historii.
MOŻESZ zrezygnować z pracy, której nienawidzisz. MOŻESZ zostawić partnera alkoholika. MOŻESZ rozpocząć naukę czegoś nowego. Chcesz wiedzieć, co cię powstrzymuje? Poza tobą – nic i nikt!
fragment rozdziału 6 zatytułowanego „Zmiana nastawienia”

źródło opisu: http://www.laurum.pl/

źródło okładki: http://www.laurum.pl/

Kasia | 2013-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Bardzo dobra książka! Polecam ją każdemu, kto chce zmienić swoje życie na lepsze i rozwijać się. Jillian Michaels to doświadczona trenerka, która w zrozumieniu działań psychiki i zachowań człowieka sięga do źródeł - w poradniku można znaleźć dane o wielu badaniach, rady i stwierdzenia wsparte niezmyślonymi historiami z życia autorki.

Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej książek o podświadomości, realizowaniu własnych celów i coachingu - uważam, że "Bez Ograniczeń" to jedna z lepszych pozycji, ponieważ ta niegruba książka mieści w sobie o wiele więcej praktycznych porad niż inne o tej samej tematyce, lecz znacznie dłuższe treścią.

benia86 | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Jilian Michaels jest moją fitnessową guru- spaliłyśmy razem sporo kalorii, więc z sympatii i zaufania do niej sięgnęłam po tą książkę. Nie zawiodłam się. Książka ta nie jest motywacyjnym laniem wody i nie wbija do głowy zdania "możesz zacząć ćwiczyć, masz siłę!"- co to to nie!. "Bez ograniczeń" to pozycja dzięki której lepiej zrozumiemy siebie, określimy cele, marzenia do spełnienia, a przede wszystkim znajdziemy odwagę do działania- i wcale nie chodzi o sam fitness i walkę z kilogramami!
Jilian pomaga poukładać sobie w głowie i podpowiada że życie mamy jedno i lepiej je przeżyć, niż przetrwać gdzieś w cieniu. POLECAM, bo wnioski, bo poczucie wewnętrznej ulgi i energii do działania trzyma się mocno po tej lekturze!!! :)

Multikasia | 2014-06-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Hm książka motywująca na pewno, ale nic nowego jakoś specjalnie w niej nie odkryłam./. wrócę może do paru ćwiczeń w niech zawartych w pewnym momencie swojego życia, ale narazie mam mieszane uczucia... Niby autorka nie chce się powoływać na teksty newage, ale w kółko mówi o swoich frazesach... Stara się na pewno poukładać nam w głowach :)

mmonikap | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Naprawdę pomaga spojrzeć na wiele rzeczy w inny sposób :)

Seltiel1980 | 2013-01-08
Przeczytana: wrzesień 2012

zalatuje new age'm, ale ogólnie myślę, że jest to dobry poradnik, szczególnie dla wiecznie narzekających malkontentów, ale też i ludzi, którzy potrzebują od czasu do czasu przypomnienia, że należy działać i samemu wprowadzać zmiany zarówno w myśleniu, jak i postępowaniu

annemi | 2014-05-14

Bardzo dobra książka, pomaga się ogarnąć, pogodzić z pewnymi rzeczami i stanąć silniej na nogach :)

evax | 2012-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Wyobraź to sobie, uwierz, osiągnij cel. Wiele poradników zawiera naiwne mantry i frazesy rodem z New Age: Wystarczy, że pokochasz samego siebie. Zawsze myśl, że szklanka jest w połowie pełna. Uwierz, a wszystko się spełni. Naprawdę? To tak nie działa, a ty dobrze o tym wiesz. Życiowych zmagań nie można zastąpić chwilą pozytywnego myślenia. Jeśli jednak będziesz miał odpowiednie podejście i umiejętności, możesz osiągnąć - i osiągniesz - wszystko, czego chcesz. Niniejsza książka mówi zarówno o jednym, jak i drugim: o nastawieniu i działaniu. Dzięki tej lekturze zyskasz wszystkie narzędzia potrzebne, aby - bez zbędnego szumu, bez fałszywych obietnic - odmienić swoje życie. Dowiesz się, w jaki sposób: - Pielęgnować swoją pasję i uznać własną wyjątkowość, aby stworzyć pełne sensu życie na własnych warunkach. - Przekształcić cierpienie w spokój ducha, mądrość i siłę. - Radzić sobie z lękiem, zmartwieniami, wstydem i negatywnym dialogiem wewnętrznym, aby skutecznie pokonywać przeszkody,...

Madzia | 2014-12-04
Przeczytana: 23 listopada 2014

Książka jak dla mnie rewelacja! bardzo dużo ciekawych motywacji a także historii prosto z życia:) nie rozstaję się z nią :)

gazeta90 | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017