Mowa ciała zdradzi więcej niż tysiąc słów

Wydawnictwo: Astrum
poradniki

Na pewno nie raz się zastanawiałeś, co to właściwie jest komunikacja niewerbalna i czy ciałem można choć trochę pomanipulować? Złam zatem kod mowy ciała, poznaj jego tajne znaki, które umożliwią Ci lepsze poznanie siebie samego i innych! Ta książka Ci to ułatwi! Dzięki niej zrozumiesz, co bez słów mówi Twój partner, będziesz mógł odczytywać jego myśli oraz motywy nim kierujące, nie zdradzając własnych intencji, zachowując się pewnie i nader przekonująco.Patrz zatem uważnie! Prawidłowo odczytana mowa ciała jest częścią praktycznej znajomości człowieka. Nie można z niej rezygnować, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.Jako przejrzysty przewodnik językowy z wieloma przykładami i ilustracjami, książka ta odszyfrowuje podświadome sygnały wyrażane za pomocą gestów przez otaczających nas ludzi a tym samym ich prawdziwe zamiary i odczucia.

nadzieja1925 | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Muszę to przeczytać jeszcze raz!!! To była czarna magia (zresztą nadal jest), ale ta książka mnie czegoś nauczyła: obserwowania ludzi. Kolega, który polecił mi tą książkę, życzył mi „aby odmieniła moje życie”... nie wiem czy tak się stało. Jednakże ten „przewodnik językowy” jest bardzo przydatny i myślę, że mogę go polecić każdemu!

chrispu | 2014-04-19

Uniwersalny poradnik.
Poradnik dla osób, którzy chcą wiedzieć więcej, niekoniecznie zadając pytania.
Poradnik dla osób, które chcą coś ukryć przed światem a nie wiedzą jak.
Poradnik dla osób, które koniecznie chcą kimś manipulować lub chcą się z kimś dogadać, coś wynegocjować a nie umieją.
Poradnik dla osób, które nie mają pojęcia skąd inni tyle o nich wiedzą (wyczuwają ich intencje).
Przeczytanie jednokrotne książki na niewiele się zda. Zbyt dużo w niej informacji. Trzeba z niej wybierać interesujące nas zagadnienia (np. dotyczące ułożenia rąk, nóg, sposobu siadania itp). I oczywiście ćwiczyć to przed lustrem lub starać się obserwować własne zachowanie z różnych sytuacjach (sprawdziłem - faktycznie zgadza się większość z tego co autor podaje).
Dużym plusem książki są rysunki ułatwiające zrozumienie tego co jest napisane.

Monika | 2012-04-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Dowiedziałam się w końcu, dlaczego na spotkaniach zawsze siadam naprzeciwko szefa ;)

Freya | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Jakiś czas temu zainteresował mnie temat mowy ciała - czyli sygnałów, jakie wysyłamy (przeważnie nieświadomie) w różne sposoby operując rękami, nogami czy mimiką twarzy. "Mowa ciała zdradzi więcej niż tysiąc słów" była pierwszą książką w tym temacie, jaką przeczytałam (nie licząc kilku czy kilkunastu artykułów w Internecie).
Jest to pozycja bez wątpienia dla osób początkujących w temacie, wręcz laików. W niewielkim rozmiarze mieści absolutnie elementarną wiedzę w kwestii mowy ciała. Dowiemy się o podstawie otwartej i zamkniętej, ofensywnej i defensywnej. Ukazana jest hierarchia podczas siedzenia przy stole - czy to prostokątnym, czy też okrągłym oraz inne kwestie, takie jak sposób siedzenia, ułożenie stóp czy "mowa" rąk.
Na wszystko należy spojrzeć z przymrużeniem oka. Wiadomo, że są oczywiste oczywistości, jak na przykład skrzyżowane ramiona, ale sposób trzymania papierosa był już dla mnie naciągany. Szczególnie że z większością ukazanych sposobów nigdy się nie spotkałam.
Czasem...

Maurycy_miśpanda | 2016-06-12
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Bardzo nudna książka.
Zawiera, oczywiście, wiele wskazówek i wyjaśnień, odnośnie gestów oraz tytułowej mowy ciała, jednak nie jest napisana w sposób, który porywa czytelnika.
Występują nudne porównania do postaci filmowych, których pewnie większość nie zna. Autor kładzie szczególny nacisk na gesty, które mogą przydać nam się częściej w pracy, niż w codziennym życiu.

Yulia Chase | 2016-06-18
Przeczytana: 30 czerwca 2016