Interakcje leków w praktyce klinicznej

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320032377
zdrowie, medycyna

Autorzy przedstawiają najczęściej występujące interakcje leków stosowanych w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, hiperlipidemii, cukrzycy, leków przeciwpłytkowych i przeciwkrzepliwych, przeciwhistaminowych, neurologicznych, przeciwnowotworowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i najczęściej stosowanych leków ziołowych. Przypominają także, że lekarze zawsze powinni pytać chorych, czy zażywają leki, które są dostępne bez recepty i szeroko reklamowane. Preparaty te bowiem mogą często powodować niekorzystne interakcje z ordynowanymi przez nich lekami. Odbiorcy: lekarze podstawowej opieki medycznej

Greta | 2012-06-02