Złoto króla

Tłumaczenie: Filip Łobodziński
Cykl: Przygody kapitana Alatriste (tom 4)
Wydawnictwo: Muza
powieść hiszpańska
przygodowa

Czwarta część to historia najbardziej "revertowska", bo "dumasowska": rzecz o przejęciu złota płynącego z Ameryki Południowej tak, by nie wpadło w łapy spiskowców knujących przeciwko królowi (oczywiście znów chodzi o sekretarza królewskiego). Autor powraca tu do regionów, które zdaje się szczególnie lubić - Sewilla, Kadyks...

lilla | 2013-12-09

Powieść historyczna z gatunku płaszcza i szpady z wątkiem kryminalnym, równocześnie czwarty tom losów kapitana Alatriste i jego przyjaciół. Ciekawa, barwna historia. Polecam.

Brian | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Kolejna świetna część przygód dzielnego kapitana Alatriste i jego wiernego młodego towarzysza. Ubolewam nad tym, że te wszystkie epizody są takie krótkie bo można by stworzyć z tego bardzo dobrą historię no ale dobre i tyle.

Tym razem awantura toczyć się będzie wokół galeonu złota płynącego prosto z Nowego Świata. Znów będzie wszystko to co w poprzednich częściach powieści i tym razem znów tak jak w "Słońce nad Bredą" będzie sporo walki i przelanej krwi.

No i do tego znów ten magiczny klimat XVII wiecznej Hiszpanii... istna magia. Szkoda tylko że przygody dzielnych wojaków są takie krótkie.

Karol | 2013-04-01
Przeczytana: grudzień 2012

Przeczytane, dla fanów Dumasa, dobrze czyta się w wannie

atimere | 2017-03-11
Przeczytana: 15 marca 2017