Pieprz z miodem

2013-01-01
miłość życie

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Kobiece czytadło. Czytało mi się "sympatycznie". Książka trafiła w odpowiedni "mój czas". Poprostu chciało mi się "książkowego seksu" :). - nie za ostry,nie wulgarny,ale i nie mdły i cukierkowy.
Przyjaźń bohaterek jest do pozazdroszczenia ,może ze względu na to,że mają one trochę takie beztroskie życie i mogą delektować się sobą.
Polecam jako jako mało wymagającą lekturę.

Polecam jako jako mało wymagającą...

Pieprz z miodem to historia kobiet, przyjaciółek , z których każda ma zupełnie inne podejście i każda czego innego oczekuje od życia. Wszystkie są jednak piękne, niezależne, ustawione zawodowo. Jednak jak dla mnie trochę to przekolorowane i nudne.W powieści wcale nie chodzi o to, by pokazać, że na szczęście, przygodę, miłość i zabawę nigdy nie jest za późno. Przeciwnie, to karykaturalne pokazanie „gorących czterdziestek”, które z braku pomysłu na dalsze życie i samorealizację, próbują umilić sobie czas seksem .Spodziewałam się czegoś innego.

Fajna ksiazka, mnie wciagnela poniewaz od dawna marze o podrozy do Tel Awiwu :P historia trzech przyjaciolek, ktore zostaja poniekad rozdzielone przez los jet mi bardzo bliska... no i wiadomo, ze kazdy z nas chcialby poczuc taka prawdziwa chemie, ktorej sie nie da opisac...takie uczucie tez jest mi bardzo bliskie :P Ja polecam ta ksiazke!

Bardzo fajnie napisana książka. Mimo tego, że jest z tzn "pieprzykiem" jest to pieprzyk ze smakiem, nie za dużo i nie za mało. Jest też w niej o głównych bohaterkach, Łucji, Malwinie i Zuzie, o ich rozterkach, pragnieniach i o przeżyciach, o tym jak się zmieniają pod wpływem przeżyć i o decyzjach, które podejmują. Decyzje te sprawiają, że dziewczyny stają się pewne tego czego od życia oczekują, nie robią nic wbrew sobie, cierpliwie dojrzewają do tego co jest dla nich ważne i do tego czego same najbardziej pragną.

Przyznam, że z niechęcią podchodzę do tego rodzaju literatury, ale ta powieść zaskoczyła mnie pozytywnie. Jest trochę jak "Seks w wielkim mieście" w połączeniu z "Pięćdziesięcioma twarzami Greya". Z tą różnicą, że ta książka jest o wiele lepiej napisana. To całkiem przyjemne, lekkie czytadło, które polecam na letnie wieczory.

Czytając zastanawiałam się po co powstała ta książka. Ani nie piękna, ani nie wzrusza, nie dostarcza rozrywki, ani nie niesie żadnej myśli, przesłania, ani nie szokuje, nie zaskakuje, nie otwiera oczu, prawdy w niej żadnej, więc po co? Ot, zmieniłabym tytuł na jedno słowo: "pieprzenie", zamiast "Pieprz z miodem" pasowałoby tu lepiej, i to w znaczeniu ogólnym jak i bardziej dosłownym...

Historia wciągnęła mnie od początku. Nie żeby specjalnie za jakieś szczególne opisy erotyczny tylko dla samego sposobu prowadzenia wątku. Spodobały mi się bohaterki. Czuło się do nich sympatię. Momentami wraz z nimi śmiałam się, przeżywałam wzloty i uniesienia oraz realistycznie odczuwałam ich potknięcia.
Nie dostrzegłam natrętnych opisów erotycznych. Wszystko jest wyważone i raczej podyktowane sytuacją, na pewno czemuś służy. Oczywiście intymność u Zohar nie jest tylko opisywaniem subtelności jak zza muślinu, bo i natkniemy się na sceny dość śmiałe, a czasem bardziej pikantne. Nie dzieje się tak tylko dla podkręcenia atmosfery, ale by oddać różnice między temperamentami bohaterek. Dzięki temu nie sposób żadnej z przyjaciółek pomylić i fabuła nie należy do tych z gatunku mdłych.
Autorka nie może skupiać się jedynie na cielesności, bo jest i druga strona medalu, czyli psyche. A ta cierpi, gdy doznaje się w życiu rozczarowań, gdy brakuje bliskości właściwego człowieka. Odnajdujemy też pozytywne działanie przyjaźni, wspierające i mobilizujące.
Wszystkie składniki życia podane na przykładzie trzech przyjaciółek. Otwarte pisanie o erotyce, bynajmniej nie wulgarnie, ale dojrzale. Sens życia polega przecież na rozkoszowaniu się każdym jego aspektem. Trochę tego, trochę tamtego i mamy wyważoną historię, której najlepiej oddać się w domowym zaciszu.

Nie dostrzegłam natrętnych opisów erotycznych. Wszystko jest...

duży plus za opisy sytuacji intymnych - pieprzne, ale nie wulgarne; jednak można o tych sprawach pisać bez hipokryzji, infantylnych porównań, po prostu dorośle

Bardzo sympatyczne,lekkie czytadło dla kobiet. Słodkie ,czasami gorzkie ,czasami pikantne.
Taki "Seks w wielkim mieście" po polsku.

Taki "Seks w wielkim mieście" po polsku.

Dobra na chandrę, poczytajka.

Dobra na chandrę, poczytajka.

• Przeczytane 2013
  • Pożyczone
  • Literatura obca
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Pieprz z miodem