Zniknęli na zawsze

Okładka książki Zniknęli na zawsze Tim Weaver
Okładka książki Zniknęli na zawsze
Tim Weaver Wydawnictwo: Albatros Cykl: David Raker (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
David Raker (tom 4)
Never Coming Back
Albatros
2016-04-20
2016-04-20
Jan Kruk
Jan Kruk detektyw tajemnica zbrodnia

Na początku trochę się ciągnęła i nudziła. W połowie jak zaczęła się rozkręcać to chwilami gubiłam się kto jest kim, po co i dlaczego🙈ale później już poszło z górki, druga połowa wciągnęła i czytało się w napięciu do końca. Gdyby nie ta nudna pierwsza połowa była by naprawdę super.

Po zakończeniu poprzedniego tomu przyznam, że spodziewałam się jednak więcej. A wyszło tak, że na początku w ogóle nie wiedziałam o co chodzi i nie mogłam się w tej książce odnaleźć. Całość ogólnie okay, ale wymęczył mnie ten tom i strasznie się dłużył. Zmiana lokalizacji też nie zadziałała na korzyść i trochę się czułam, jakbyśmy zaczynali od zera i nie bardzo wiem, jak mam się z tym czuć.

Trochę inna niż pozostałe części i moimi zadaniem o wiele ciekawsza. Akcja rozwija się od początku do końca i jak zawsze zmienia się z każdym rozdziałem. Bardzo dużo nowości dowiadujemy się o naszym bohaterze :)

Czyta się tak samo dobrze jak wcześniejsze części.

Czyta się tak samo dobrze jak wcześniejsze części.

Znudziła mnie bardzo. W ogóle nie wciągnęła. Fabuła trochę nierealna, rozciągnięta, dużo opisów, które niby mają wprowadzać klimat ale nudzą. Szkoda

“Zniknęli na zawsze” to jedna z książek wygrzebanych x lat temu na promce w biedronce. Na przeczytanie czekała bardzo, bardzo długo. W końcu po nią sięgnęłam. Oczywiście jak to na mistrza czytania serii od środka, po jakiejś ⅓ ogarnęłam, że to właśnie seria. Jak sprawdziłam okazało się, że to czwarty tom. No ale to nic, postanowiłam, że skończę. A po lekturze wiem, że na pewno cofnę się do poprzednich części i sięgnę po kolejne.

Kiedy Emily przyjeżdża do domu siostry prawie wszystko jest tak jak powinno być. Włączony telewizor, rozrzucone zabawki najmłodszej córki, stół nakryty do kolacji, ziemniaki się gotujące… Brakuje tylko mieszkańców domu czyli Carrie, jej męża i ich córek. Wszystko wygląda tak jakby tu przed chwilą byli, wykonywali codzienne czynności i wyparowali…
Emilu jest przerażona, zrobi wszystko, żeby odnaleźć siostrę i jej rodzinę. Jedyną szansą na odkrycie tego co stało się z jej bliskimi jest David Raker. Jej były chłopak, który niedawno wrócił do miasteczka. Mężczyzna od wielu lat specjalizuje się w poszukiwaniach osób zaginionych.
Kiedy David zaczyna drążyć okazuje się, że ktoś po kilku dniach widział małżeństwo,a ich córki były widziane w Londynie. Jednak te tropy do niczego nie doprowadzają, a policja wkrótce zamyka śledztwo. Mężczyzna ustala, że zaginięcie rodziny ma związek z pewną fotografią.

Na początku nie mogłam się wkręcić, pewnie dlatego, że to kolejny tom. Jednak dość szybko połapałam się mniej więcej o co chodzi w życiu prywatnym Rakera i śledztwo wkręciło mnie na maksa. Im dalej tym bardziej nie mogłam się oderwać, bo kolejne tajemnice intrygowały mnie i hipnotyzowały coraz bardziej. Skończyło się tak, że skończyłam książę po pierwszej w nocy, walcząc ze zmęczeniem. Zakończenie totalnie mnie rozwaliło. Dynamika akcji i wychodzące na jaw sekrety zaskakują i intrygują. Zdziwiłam się, że pojawiły się w nim nawet polskie wątki. Koniecznie muszę sięgnąć po poprzednie tomy, lepiej poznać Davida Rakera i sprawy, którymi się zajmował.

Strasznie zagmatwana fabuła. Ale mi się podobało ;)

Strasznie zagmatwana fabuła. Ale mi się podobało ;)

Oj, zdecydowanie Tak. Polecam!

Jest to pierwsze spotkanie z twórczością tego Autora i zdecydowanie nie ostatnie.

Na początku może rzeczywiście trochę mogło być nudno, dłużyć się - można by to nazwać budowaniem napięcia. Ale im dalej tym lepiej, nawet dużo lepiej. Nie mogłam się oderwać.
Szybko się czyta, akcja toczy się pewnym tempem. Parę zwrotów akcji i zakończenie! Ale jakie! Różne brałam wersje pod uwagę czytając, jednak nie takie.

Oj, zdecydowanie Tak. Polecam!

Zakończenie rozczarowuje

Zakończenie rozczarowuje

Fabuła poprowadzona spójnie i dobrze skonstruowana. Jednak nie mogłam się wciągnąć i czytałam kilka wieczorów wciąż odkładając na później. Potem wpadłam na pomysł żeby przeskakiwać szczegółowe opisy krajobrazu, domu czy innych miejsc. Były zbyt obszerne i wybijały z akcji. I zakończenie chyba mogło się skończyć kilka zdań wcześniej.

• Biblioteka

Dodaj cytat z książki Zniknęli na zawsze