Pierwszy rok dziecka miesiąc po miesiącu

Wydawnictwo: Buchmann
4 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Niezbędny poradnik dla wszystkich młodych rodziców pełen profesjonalnej wiedzy, praktycznych informacji i pomocnych wskazówek, którym możesz zaufać.

Benzyna | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

Poradnik słaby.
Z grubsza niesie ze sobą jakieś podstawowe informacje, ale:
- osiągnięcia dziecka są często przedstawione nad wyrost w stosunku do wieku (w porównaniu do wielu innych poradników i książek opisujących rozwój dziecka)
- poruszane są naprawdę bzdurne "problemy" typu "Dlaczego dziecko włada wszystko do buzi?" lub "Dlaczego trzyma nóżki nad materacem, skoro wcześniej tego nie robiło?" i inne temu podobne.

Poza tym - i to chyba jest najbardziej denerwujące - jest napisany jakimś pokracznym językiem. Nie najlepsze tłumaczenie? Być może...
Więcej zdjęć słodkich bobasków niż poważnych informacji.

Rocky | 2013-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Bardzo przydatny poradnik. Młodzi rodzice znajdą w nim wiele cennych porad. Książka jest tłumaczona z języka angielskiego i odwołuje się do realiów życia w Wielkiej Brytanii. Będzie to szczególnie przydatne dla rodziców mieszkających w UK. Niestety dla rodzin mieszkających w Polsce, część porad może okazać się niezrozumiała.

Polecam jako dodatkowy materiał, w którym można szybko odnaleźć odpowiedzi na proste pytania. Jako główne źródło wiedzy o dziecku wybrałbym jednak poważniejszą pracę Benjamina Spocka.

magda | 2013-07-17
mruffcia87 | 2016-09-19