Paryski szyk. Podręcznik stylu

Wydawnictwo: Rebis
Parisian Chic
Paryż, moda
poradniki

W czym tkwi tajemnica paryskiego szyku? Ines de la Fressange – jedna z najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku – zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę, opierając się na zaledwie siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach. Jej ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te paryskie, jak i internetowe, wzbogacone zostały fotografiami jej córki Nine oraz uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziesz tu również przewodnik po jej sekretnym Paryżu – po hotelach i restauracjach oraz niezwykłych miejscach na wycieczki, także dla całej rodziny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Lei_Libros | 2014-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Paryskość jest niczym jakość sama w sobie, cokolwiek opatrzone tą etykietą pobudza, nade wszystko, kobiece zmysły. Wobec tego - i bądź co bądź, jako członkini damskiej frakcji czytelniczej - nie mogłam przejść obojętnie nad pozycją prezentującą atrybuty kultowego le chic parisien.

Mon Dieu, czegóż w tym przewodniku nie ma! Jak się ubierać, jeść, podróżować, pracować, flirtować, odpoczywać i imprezować w paryskim stylu. Co jest must have, a co nigdy nie wyjdzie z kategorii passe. Jakie sklepy, restauracje, braserie, hotele i parki Miasta Świateł są bardziej stylowe od innych. Tak, takie kompendium wiedzy przynosi lektura „Paryskiego szyku”. Całość opatrzono licznymi fotografiami i szkicami, przez co książkę raczej się ogląda niż czyta.

„Przewodnik stylu” polecam fanatyczkom tematu. Mnie, natomiast, skłonił ku lustracji własnej garderoby... całe szczęście, że mamy czas wyprzedaży, oh oui!

Dorota | 2015-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2015

W związku z tym, że jestem zakochana w Paryżu, moja opinia nie będzie obiektywna :)
Pięknie, elegancko i oryginalnie wydany mini poradnik stylu i mini przewodnik po ciekawych miejscach w Mieście Światła, opatrzony zdjęciami, notatkami, dowcipnymi komentarzami i świetnymi szkicami Ines de La Fressange.
Trudno powiedzieć żeby był do czytania, raczej do przeglądania i delektowania się …parisian chic.
Miła odskocznia od szarej rzeczywistości, ale zdecydowanie do czytania/przeglądania w Paryżu :)

Miss_Bovary | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015

Odkąd pamiętam, zawsze fascynowały mnie Paryż, Francja i specyficzny klimat panujący w tym kraju, a przynajmniej moje wyobrażenie o nim.

Jako nastolatka marzyłam o tym, by zamieszkać w Paryżu i poczuć się prawdziwie „très chic”. Gdy przeprowadziłam się tam na kilka miesięcy, rzeczywistość nieco zweryfikowała mój pogląd na utrwalony gdzieś w podświadomości obraz idealnej Francuzki i paryżanki. Nagle okazało się, że ten pielęgnowany w mojej głowie archetyp idealnego „esprit parisien” i perfekcyjnej Francuzki, mającej w sobie coś z Brigitte Bardot, Sophie Marceau i Laetici Casty już dawno przestał istnieć i gdybym naprawdę chciała go poznać, musiałabym cofnąć się do lat 70-tych, bo Paryż XXI wieku to już zupełnie inna historia – jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt pomieszany i kosmopolityczny, a za mało francuski par excellence.

Nie zmienia to jednak faktu, że gdy na półce w księgarni pojawia się kolejna książka o Francuzkach, ich stylu życia i paryskiej rzeczywistości, nie potrafię...

Yasmine | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Jak zapewnia sama autorka, nie trzeba urodzić się w Paryżu, aby miec paryski styl. Paryżanki są przez kobiety innych narodowości uznawane za stylowe, eleganckie, zawsze podążające za najnowszymi trendami. Autorka stara się "wyłuskać" podstawowe cechy ubioru paryżanek. W dalszej części książki przedstawia też miejsca, które warto odwiedzić, aby być "stylowym", gdzie kupić biżuterię, oryginalne ubrania, coś dla dzieci, gdzie smacznie zjeść, a w końcu, w którym hotelu zatrzymać się na nocleg. Całkiem fajne czytadło, choć odnoszę wrażenie, że aby "bywać" w miejscach stylowej paryżanki, trzeba mieć portfel porządnie wypchany euro.

Która z nas nie chciała być podziwiana? Chyba każda. Od dawna wiadomo, że nie tylko urodą i wyglądem fizycznym człowiek może „zabłysnąć”, ale także dzięki odpowiednio dobranej garderobie. W końcu strój jest wizytówką człowieka, toteż warto zadbać o to, by wszystkie nasze stroje były odpowiednio dobrane i, by obyło się bez modowego „foux pas”.
Właśnie dlatego powstał „Paryski szyk. Podręcznik styl”. Co ważniejsze – nie jest to zwykły, nudziarski podręcznik, ale tętniąca barwami i fotografiami książka opowiadająca o tym, co zrobić, by wyglądać zawsze bosko – jak prawdziwa paryżanka – i to za małe pieniądze.
Zanim jednak do treści przejdę muszę się Wam trochę pozachwycać nad samą oprawą – zwłaszcza, że jest nad czym. Już na samym wstępie należą się wielkie brawa za to, gdyż skórzana oprawa ze złotymi zdobieniami nadaje książce wspaniałe pierwsze wrażenie. Dodając do tego samą formę papieru, to już w zupełności. Mogłabym się wiecznie nad nią zachwycać i przyznaję, że nawet monotonia...

jusssi | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Zastanawiałyście się kiedyś, w czym tkwi sekret paryżanek? Dlaczego właśnie ich styl jest podziwiany i naśladowany przez miliony kobiet na całym świecie? Eleganckie, ponadczasowe, szykowne, takie określenia pasują niemal do każdej paryskiej kobiety, niewątpliwie możemy o nich powiedzieć ikona szyku, ale już nie ikona mody. Chodź każda Paryżanka zna panujące trendy to nigdy za nimi ślepo nie podąża. W doborze ubrań zawsze kieruje się kilkoma prostymi zasadami, jeżeli chciałybyście je poznać, bez wahania sięgnijcie po książkę „Paryski szyk”. Jest to podręcznik stylu autorstwa Ines de la Fressange oraz Sophie Gachet, francuskich ikon szyku.

Biorąc do ręki ten podręcznik w pierwszej kolejności rzuca się w oczy okładka, intensywnie czerwona ze złotymi nadrukami – elegancka i stylowa. Wydawca postarał się, aby osoba biorąca do ręki książkę poczuła się wyjątkowo. Podobne odczucia towarzyszą podczas przeglądania podręcznika, gruby, dobrej jakości papier, dopracowane szczegóły w postaci...

Guzikowianka | 2017-01-29
Na półkach: Przeczytane, Bez szału
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Już na początku zaznaczę - trzy gwiazdki, które przyznałam tej książce są za tak zwany „design”. Jest ona naprawdę ładna. Dopracowana, solidna i dopieszczona. I na tym zalety książki się kończą.
Jeśli chodzi o zawartość - za połowę tej ceny dowiecie się tego samego, a nawet więcej z serii Madame Chic.
Pod względem praktyczności porad - ciężko uwierzyć, by polskie czytelniczki zakupiły tę pozycję dla listy paryskich adresów sklepów, restauracji czy gabinetów SPA.

PS. Książkę przeczytałam w jeden dzień. Dokładnie w trzy godziny. To chyba też o czymś świadczy. Bardzo chętnie się jej pozbędę.

martyna | 2014-07-10

Nie wiem czy mogę określić tę książkę jako przeczytaną czy raczej przejrzaną, gabaryty trochę zwodzą i otrzymujemy zdecydowanie mniej treści niż można się spodziewać. Miło przejrzeć, z przymrużeniem oka - nie tylko z powodu oślepiającego wakacyjnego słońca ;)

Maria | 2013-09-17
Przeczytana: 05 września 2013

Książka dobrze się zapowiadała, ale raczej mnie rozczarowała.
Piękne wydanie na grubym papierze, kilka zwięzłych rad na temat dobierania części garderoby. No i na tym kończyłyby się plusy. Większość porad zawartych w tej pozycji była mi znana już wcześniej, treść raczej mało odkrywcza. Połowa książki to lista polecanych przez autorkę sklepów, restauracji i hoteli; rzecz zupełnie nieprzydatna dla osób, które do samego Paryża się nie wybierają.

Karolina | 2015-12-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Czy już wspominałam, że mam słabość do tak pięknie wydanych książek? Zdjęcia, ilustracje, styl autorki - wszystko to bardzo na plus! Ba, nawet czcionka mi się podoba:) Co do treści merytorycznej - wiele ciekawych porad odnośnie mody, stylu, wnętrz, a także samego Paryża. To świetny przewodnik po tym mieście, przypomnijcie mi, że mam go spakować ze sobą do samolotu;)