Perfekcyjne maniery

Pascal
poradniki
savoir vivre dobre maniery

Kup książkę

Spodziewałam się zbioru faktycznie obowiązujących zasad zachowania - nie tylko w sferze prywatnej, ale też publicznej. Zamiast tego przeczytałam, mam wrażenie, szereg artykułów z jakiegoś tygodnika, które traktują z powagą o elementarnych zasadach zachowania, nie skupiając się finalnie na konkretnych kwestiach w sposób wystarczający.

Praktycznie niczego nowego nie dowiedziałam się z tej książki. Autorka traktuje tematy bardzo pobieżnie, nie zagłębiając się w szczegóły. Książka bardziej przypomina kolorową gazętę dla pań, ponieważ mnóstwo w niej zdjęć, które dodają objętości ksiażce.

Cudowny poradnik, który czyta się lekko, czcionka i obrazki pozwalają łatwiej zapamiętać większość zasad, których niestety nie stosujemy na co dzień.

Na półkach: , , , , ,

Liczyłam na ciekawie opisane, nieznane mi dotychczas zasady savoir-vivre'u, a spotkałam się z tym wszystkim, co od dawna już wiedziałam, w dodatku opisanym w sposób tak "szybki", że prawie nic nie zostało mi w pamięci.

Książka jest pięknie wydana, ale na tym bym poprzestała... na zdjęciach... Niestety treść nie spełniła moich oczekiwań... Czytając miałam wrażenie licznych powtórzeń tego samego tylko innymi słowami... Większość tematów poruszonych jest dla mnie oczywista, niestety nie polecam tej pozycji, sięgnęłam po nią bardziej z ciekawości związanych z jej autorką. Nie mniej napewno znajdą...

książka dla debili ... cena nie wiem za co .... za kolorowe obrazki ? a dwie gwiazki za to że 3 akapity przykuły moją uwagę.

Dodaj cytat z książki Perfekcyjne maniery