Baza 43 Cichociemni

Wydawnictwo: Wołoszański
historyczna

Przed wyruszeniem do akcji w Polsce musieli przejść mordercze przeszkolenie. Cichociemni, bohaterscy komandosi, specjalnie przygotowani do podjęcia walki w okupowanym kraju. Trenowano ich w Audley End w Essex, pięknej wiejskiej posiadłości, którą władze brytyjskie oddały polskim instruktorom i polskim komandosom. Ta książka opowiada nie tylko o tym jak urządzano wiejski dwór, jak werbowano...

Ta książka opowiada nie tylko o tym jak urządzano wiejski dwór, jak werbowano ochotników do śmiertelnie niebezpiecznych misji, jak ich przygotowywano do skoku, walki i współdziałania z Armią Krajową. To również piękna opowieść o ludzkich słabościach, sile, bohaterstwie i poczuciu obowiązku wobec Ojczyzny.

LWK | 2012-08-07

Stricte historyczna książka, napisana dla wielbicieli historii i tych ciekawych jak naprawdę wyglądało szkolenie i życie cichociemnych.

Zielin | 2013-05-21
Przeczytana: 20 maja 2013

Książka przedstawia historię ośrodka Audley End w którym szkolono polskich agentów do działań sabotażowych i wywiadowczych na terytorium okupowanej Polski. Polacy zostali przedstawieni w dobrym świetle. I choćby ku pamięci często anonimowych bohaterów ryzykujących życie dla dobra ukochanej ojczyzny warto przeczytać tę książkę.

Marat | 2014-10-13
Przeczytana: wrzesień 2014

Średnia książka opisująca bazy i szkolenia Cichociemnych.

moneygrabbing | 2016-04-16
Na półkach: Powieść, Przeczytane