Kryjówka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Il Tuttomio
zdrada, miłość, związek, mężczyzna
Ag2S

W życiu Arianny było wielu mężczyzn, ale nigdy jednocześnie. Gdy tylko pojawiał się ten drugi, należało natychmiast rozwiązać problem. Bo Arianna nie potrafiła zdradzać. Związek ze starszym od niej Giuliem każe jej ułożyć życie erotyczne w bardzo szczególny sposób. Co czwartek Arianna spotyka się z innym mężczyzną – wybierają go wspólnie z mężem, który zostaje z kochankami do samego końca. I układ działałby bez zakłóceń, gdyby nie pewien przypadkowo napotkany licealista.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

książek: 2059
jamczyk | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 02 listopada 2017

Historia kobiety pełnej sprzeczności, skrzywdzonej, posiadającej jakieś tam fobie, i bezceremonialnie dążącej do upatrzonego celu. Pióro Camilleriego bardzo dobrze opisuje całą historię i może nie jest to "mistrzostwo świata", ale warto sięgnąć po tę króciutką powieść.

filozof | 2017-04-30

Kupiłem za 6 zł,z przeceny.Bardzo fajna fabuła,podobała mi się.
Związki bohaterki dają to myślenie,czy jeszcze monogamia i wierność coś znaczą.

MartaKu | 2015-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2015

Czy jest to świetna książka? Nie
Czy jest ona ciekawa? Średnio.
Czy jest wciągająca? Tak.
W sumie wypada miernie. Powiem w prost,główna bohaterka jest fiśnięta. I chyba to było podstawowym wątkiem w książce. Nie pożądanie , nie relacje damsko-męskie,tylko psychiczne odchylenia Arianny.

almos | 2016-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2016

Autor mojego ulubionego cyklu kryminalnego z komisarzem Montalbano w roli głównej, popełnił tym razem thriller erotyczno-psychologiczny, z jakim skutkiem? Muszę powiedzieć, że takim sobie. Skonstruowana jest rzecz cała mistrzowsko, czyta się wartko i szybko, ale robi wrażenie pewnej błahostki, produktu ubocznego. Niezła literatura rozrywkowa.

Ta krótka książeczka opowiada historię życia Arianny, pięknej młodej kobiety, która zawsze była obiektem pożądania mężczyzn, i która nauczyła się czerpać z tego wymierne korzyści. Nie wygląda Arianna na zbyt mądrą, ani na zbyt zrównoważoną, ale te mankamenty rekompensowane są przez jej urodę i temperament seksualny. W książce poznajemy tajemnicę jej kryjówki oraz dość specyficzną historię małżeństwa z Giuliem, dużo starszym od niej bogatym biznesmenem.

Cała powieść kipi wręcz hedonizmem, erotyzmem i kultem młodości, tak typowymi dla pewnych sfer we Włoszech. Przyjaciółki Arianny, znudzone żony bogaczy, wszystkie co do jednej mają kochanków...

kasandra_85 | 2013-11-22
Przeczytana: listopad 2013

Co przede mną ukrywasz?

„Na krótko wstrzymuje oddech. Chce podtrzymać w wyobraźni myśl, że oto leży martwa w trumnie snu. Ale na próżno, bo już została bezpowrotnie przywrócona do życia.
Musi więc robić to samo co żywi.”*

Kochasz swojego męża, masz zasady i… tajemnicę, której nikomu nie zdradzasz, którą chronisz jak najcenniejszy skarb. Nawet mężowi o tym nie mówisz, to twój sekret, twój azyl, a może twoje przekleństwo czy też może szaleństwo? No powiedz, jak to w końcu z tobą jest?

Arianna to trzydziestoparoletnia żona Giulia, mężczyzny, który nie widzi świata poza swoją ukochaną. Gotów jej uchylić nieba i dać wszystko czego pragnie. Niestety na skutek wypadku nie może dać jej spełnienia seksualnego, z tym jednak też sobie radzi. Organizuje czwartkowe spotkania, na których wraz z Arianną wybierają mężczyzny, który ją zaspokoi. Giulio ma tylko dwa warunki – zawsze patrzy i każdy mężczyzna może być wybrany dwa razy. Układ idealny, pasujący obojgu, a jednak mężczyzna czuje, że...

Buchling | 2018-09-18
Przeczytana: wrzesień 2018

Co?
Co to było?
Jak to się stało?
Czekałam na zakończenie, całość jakoś tak może nawet mało boleśnie poszła, nie licząc pewnych wyjątków i przymykania oka z niesmakiem.
Ale jak coś takiego mogło wyjść spod pióra utalentowanego (czy aby na pewno?) pisarza powieści sensacyjnych?
Żenada. Wydawnictwo Noir sur Blanc pewnie nie chciało wydać tego tytułu, ale że Literackie poszło na coś takiego? Dramat.

Jadźka | 2014-01-24
Przeczytana: 28 listopada 2013

Dziś będzie opowieść o nietypowej książce. Książce, która kryje w sobie treść nie tylko dziwną, ale również niezwykle inną. Ciężko powiedzieć o niej, że ma określoną tematykę, jej fabuła lekko przytłacza i sprawia, że czujemy się niepewnie. Dlaczego? Na to pytanie również niezwykle ciężko odpowiedzieć, bowiem jej specyfika polega na tym, że każdy czytelnik odbierze ją inaczej. Mowa tutaj oczywiście o tytule „Kryjówka” autorstwa Andrea Camilleri. Być może to książka nie dla każdego, jednak jedno jest pewne: jeśli przeczytasz, będziesz miał do siebie wiele pytań…

Arianna to nietypowa kobieta. Żyje w związku ze starszym od siebie Giuliem, jednak ich życie nie jest idealne. Ze względu na pewne „problemy”, Arianna sypia z obcymi mężczyznami, których starannie dobiera razem ze swoim partnerem, który jednocześnie jest świadkiem każdego aktu. Cały układ wydaje się prawidłowy, dopóki nie pojawia się pewien chłopak, który niszczy wszystko, co sobie poukładali.

„Kryjówka” to pewnego...

Grzechoteczka | 2015-11-04

Starannie to napisane, z jednej strony. Szybko się czyta, sporo akcji i portretu bohaterów (czy raczej tej jednej bohaterki) udało się zmieścić w cieniutkiej książce. Styl umiejętnie łączy dziecinność, naiwność z pewną suchością, oddawaniem faktów, tworzy dzięki temu niepokojące wrażenie. Na plus także próba zrozumienia bohaterki, nieosądzania. Empatia.

Z drugiej strony - zakończenie, choć zapowiadane od początku, sprawia wrażenie nieco nagłego. I cały mam wrażenie, że patrzę na staranny, ale powierzchowny bibelot. Pozłotkę. Że książka nie umie poruszyć. Przy wszystkich próbach zrozumienia zdarzają się też momenty zaskakująco stereotypowe, których autor nie umie uczynić więcej niż kliszą, czymś żywym.

Beata | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Stopniowane napięcie odkrywające poplątane życie Arianny i zaskakujące zakończenie, czyli dokładnie to, czego spodziewałam się po Camilleri, wiedząc, że nie jest to kryminał. Naprawdę dobra książka.