Kryjówka

Il Tuttomio
literatura piękna
Jarosław Mikołajewski
zdrada miłość związek mężczyzna

Co za gniot. Coraz szerzej otwieram oczy, coraz bardziej się dziwię, że WL wydał coś tak koszmarnego.
Może podobnie jak ja nabrali się na nazwisko autora? Camilleri jest przecież twórcą legendarnego Montalbano i zabawnego Catarelli, pisarzem, który bystrym okiem opisuje sycylijską rzeczywistość, ludzi, mechanizmy zakorzenione na wyspie, tradycje i ich wpływ na życie...

Co?
Co to było?
Jak to się stało?
Czekałam na zakończenie, całość jakoś tak może nawet mało boleśnie poszła, nie licząc pewnych wyjątków i przymykania oka z niesmakiem.
Ale jak coś takiego mogło wyjść spod pióra utalentowanego (czy aby na pewno?) pisarza powieści sensacyjnych?
Żenada. Wydawnictwo Noir sur Blanc pewnie nie chciało wydać tego tytułu, ale że Literackie poszło...

niestety męcząca

2059

Historia kobiety pełnej sprzeczności, skrzywdzonej, posiadającej jakieś tam fobie, i bezceremonialnie dążącej do upatrzonego celu. Pióro Camilleriego bardzo dobrze opisuje całą historię i może nie jest to "mistrzostwo świata", ale warto sięgnąć po tę króciutką powieść.

Pomysł dość ciekawy, jego zrealizowanie już niespecjalnie dobre...
Nie polecam.

Kupiłem za 6 zł,z przeceny.Bardzo fajna fabuła,podobała mi się.
Związki bohaterki dają to myślenie,czy jeszcze monogamia i wierność coś znaczą.

Byłam zdumiona, jak słaba okazała się ta powieść. Naprawdę, rozumiem, czemu Montalbano nie chciał brać w niej udziału. To jest totalnie to, od czego złożył zażalenie ten bohater w opowiadaniu "Montalbano rezygnuje".

Autor mojego ulubionego cyklu kryminalnego z komisarzem Montalbano w roli głównej, popełnił tym razem thriller erotyczno-psychologiczny, z jakim skutkiem? Muszę powiedzieć, że takim sobie. Skonstruowana jest rzecz cała mistrzowsko, czyta się wartko i szybko, ale robi wrażenie pewnej błahostki, produktu ubocznego. Niezła literatura rozrywkowa.

Ta krótka książeczka opowiada...

Czytając książkę , człowiek jest ciekawy co dalej będzie się działo. Ale jak dochodzimy do tajemnicy Arianny czyli do kryjówki zaczyna być dziwna...przerażająca ? Niestety te akcje z tajemnicą Arianny spowodowały , że książka przestała mi się podobać. Tak samo końcówka...bardzo dziwna i wręcz niesmaczna. Takie mam odczucia.Nie sięgnełabym drugi raz po ta książkę .

Czy jest to świetna książka? Nie
Czy jest ona ciekawa? Średnio.
Czy jest wciągająca? Tak.
W sumie wypada miernie. Powiem w prost,główna bohaterka jest fiśnięta. I chyba to było podstawowym wątkiem w książce. Nie pożądanie , nie relacje damsko-męskie,tylko psychiczne odchylenia Arianny.

Dyskusje

• 2014