Jedenaście godzin

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Wydawnictwo: Świat Książki
Eleven Hoursnm
joly_fh

Historia, od której nie sposób się oderwać. Początek serii sprzedanej w blisko milionie egzemplarzy. Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży opuszcza centrum handlowe w upalny dzień. Życie upływa jej na zakupach, dbaniu o rodzinę: ukochanego męża Richa oraz dwie córeczki, i oczekiwaniu narodzin trzeciego dziecka. Nagle zostaje ono brutalnie zakłócone przez zdesperowanego młodego człowieka, który...

Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży opuszcza centrum handlowe w upalny dzień. Życie upływa jej na zakupach, dbaniu o rodzinę: ukochanego męża Richa oraz dwie córeczki, i oczekiwaniu narodzin trzeciego dziecka. Nagle zostaje ono brutalnie zakłócone przez zdesperowanego młodego człowieka, który porywa Didi. Jakie są jego motywy?

Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, z udziałem policji, FBI i zrozpaczonego Richa. W ciągu kolejnych jedenastu godzin Didi dociera do granic ludzkiej wytrzymałości, mierząc się z koszmarnym przeznaczeniem.

W Jedenastu godzinach Simons stworzyła nowy gatunek thrillera, który prowadzi czytelnika do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy.

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: http://www.fabryka.pl/ksiazki/jedenascie-godzin-pa...»

Gosia | 2014-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 października 2014

Autorkę Paullinę Simons znałam dotychczas z innej strony. Tutaj otrzymała pełen napięcia thriller, którego nie potrafiłam odłożyć aż do skończenia.
Książka opowiada historię jedenastu godzin z życia Didi - spokojnej żony i matki dwóch córeczek, która będąc w dziewiątym miesiącu w ciąży wybrała się do centrum handlowego na zakupy. Tam zostaje porwana przez nieznanego mężczyznę. Jej mąż w krótkim czasie orientuje się, że stałe jej się coś złego i razem z policją i FBI zaczyna poszukiwanie żony i wyścig z czasem. Kobieta w czasie porwania przeżywa wiele okropnych sytuacji i doznaje dużo cierpienia.
Książka jest naprawdę wstrząsająca, byłam przerażona tym z czym kobieta musiała się zmierzyć. Wszystko było bardzo realistycznie opisane, a akcja trzyma w napięciu do samego. Polecam osobom o mocnych nerwach.

ChicaDeAyer | 2016-10-14
Przeczytana: 01 października 2016

Do końca 2016 zostało jeszcze kilka miesięcy, a ja już wiem że przeczytałam jedną z najgorszych książek roku. Żal tylko, że wyszła ona spod ręki Simons, która dotychczas kojarzyła mi się z literaturą obyczajową na całkiem przyzwoitym poziomie – i może powinna przy niej pozostać, bowiem zupełnie nie udźwignęła ciężaru tematyki bliższej kręgom powieści sensacyjnej.

Dawno nie czytałam tak absurdalnej książki – nagromadzenie niedorzeczności poraża już na starcie, a im dalej w las, tym jeszcze gorzej. Niektóre idee autorki w normalnych realiach wprawiłyby mnie w stan (pobłażliwej) wesołości, ale w sytuacji gdy tak bzdurne koncepty znajdują poklask i zostają wydane pod szyldem thrillera, to bliżej mi do przerażenia niż śmiechu. To, co przeczytałam w bezlitosny sposób obnaża kompletny brak przygotowania Simons, która bazowała na swoich naiwnych wyobrażeniach na temat wydarzeń będących osią fabuły, nie dbając przy tym o zachowanie pozorów realizmu. To, w połączeniu z miernym warsztatem,...

Mollinka_90 | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

Ogólnie to pierwsza powieść Pauliny Simmons, którą przeczytałam, ale wiem, że odbiega od jej zasadniczej twórczości. Jest to thriller, który przynajmniej początkowo, trzyma w napięciu.

Oto poznajemy Didi Wood - kobietę w zaawansowanej ciąży, która wybrała się na zakupy do centrum handlowego, po których planuje spotkać się z mężem na lunchu. Dzień wcześniej doszło między nimi do drobnego spięcia. Podczas zakupów kobiecie natrętnie przygląda się młody chłopak. Pomimo panującego upału, ma na sobie wiatrówkę i wzbudza w Didi dziwną niechęć - uczucie obce wierzącej matce, wkrótce już trojga dzieci. Na parkingu pod centrum rozgrywa się niemal bez świadków milcząca scena uprowadzenia Didi.

Oszalały z rozpaczy Rich, mąż Didi, współpracuje przy akcji ratunkowej z FBI. Nie jest łatwo zbadać, jakimi motywami kieruje się, niewątpliwie psychicznie chory porywacz. Spędzając z nim więcej czasu, Didi zauważa, jak bardzo jest zagubiony w życiu, ale nie przeszkadza mu to zachowywać się brutalnie...

onika | 2016-10-07
Przeczytana: październik 2016

„Jedenaście godzin” to powieść, która ma wiele pozytywnych recenzji. Mi poleciła ją siostra, choć słowo poleciła nie oddaje najlepiej tej specyficznej agresywnej nuty, która pojawia się w jej głosie za każdym razem, gdy wciska mi książkę, którą MUSZĘ przeczytać, bo BĘDĘ zachwycona. Dzięki tej jej chęci dzielenia się ze mną tym, co jej się spodobało, poznałam mnóstwo świetnych lektur. „Jedenaście godzin” niestety nie mogę zaliczyć do tej kategorii.

Okładkowy zachęcacz informuje, że książka Paulliny Simons to historia, od której nie sposób się oderwać…Mi odrywanie od niej szło świetnie, znacznie gorzej przebiegało zabieranie się do czytania tego „dzieła”. Uważam, że pomysł autorka miała genialny: kobieta w zaawansowanej ciąży porwana w biały dzień sprzed centrum handlowego, niezrównoważony psychicznie porywacz i na dokładkę histeryczny mąż, który „pomaga” agentowi FBI w tropieniu szaleńca. Ale wykonanie…no cóż…Język, którym został napisany ten thriller to, moim zdaniem, infantylny...

Ania K | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Książka trzyma w napięciu od początku do końca ,momentami ciarki przechodzą po plecach ale człowiek czytając ciekawy jest co dalej.Trudno wyobrazić sobie okrucieństwa jakie doświadczała ciężarna bohaterka uprowadzona przez niebezpiecznego psychopatę .Jak skończyła się ta powieść zobaczcie sami.Polecam.

miki24gr | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Bardzo, bardzo dobry thriller, niesamowicie wciągający coraz bardziej z każdą pochłoniętą stroną. Dobrze, że mogłam poświęcić na czytanie kilka spokojnych godzin, bo ciężko byłoby się oderwać. Polecam tę lekturę czytelnikom poszukującym mocnych wrażeń z wyłączeniem kobiet w ciąży.

Chyba jeszcze nigdy tak bardzo sie nie zmęczyłam przy czytaniu, jak przy tej książce. Trzymająca w napięciu?, wolne żarty. To potwornie irytująca, nudna, i do tego bardzo zle napisana powieść.
Poczynając od nijakich postaci, poprzez absurdalne dialogi, a na zupełnie nierzeczywistych sytuacjach kończąc.
Nagromadzenie bzdur jest tak wielkie, ze musiałabym przepisać z polowe książki, chcąc je wszystkie wymienić.
W mojej głowie najbardziej utkwiła mi główna bohaterka, ktora szykując sie do szpitala na poród, najbardziej przejmuje sie tym aby znaleźć na te okazje jakaś bardzo seksowna bieliznę. No tak, przecież to oczywiste, kobieta rodząca dziecko przede wszystkim chce wyglądać seksownie w jakimś jedwabnym kompleciku. Naprawdę nie wiem czy sie śmiać czy płakać.
Dotarłam do końca w oczekiwaniu na te opisywana przez wszyskich mrożąca krew w żyłach końcówkę. No cóż, zmrożona sie nie poczułam, a scena jest po prostu obrzydliwa. Autorka pojechała na całego, chyba wyobraźnia ja zbyt...

Biblioteczka Rudej | 2013-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Nie idzie się od niej oderwać,a jest tak napisana,że prawie do ostatniej strony nie wiadomo czy Didi uda się przeżyć koszmar,który ją spotkał.Rewelacja!!

Ania | 2014-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Zanim zabrałam się do czytania tej książki,przeczytałam parę opinii osób,które ją czytały.Zastanawiało mnie co w niej jest takiego napisane że kilka osób napisało że nie powinny czytać ją kobiety będąc w ciąży,sądziłam że to pewnie przez to że główna bohaterka,jest w ciąży i została porwana.Pod koniec powieści jednak dowiedziałam się jaki jest prawdziwy powód.
Książka opowiada o Didi,która będąc w dziewiątym miesiącu w ciąży wybrała się do centrum handlowego na zakupy,będąc tam zostaje porwana przez mężczyznę.Jej mąż Rich po niedługim czasie orientuje się w tym że jest coś nie tak gdy jego żona nie zjawia się na umówiony z nim spotkanie.Od razu podejmuje poszukiwanie żony,dowiadując się że została uprowadzona.Cały czas podąża śladem oprawcy i swojej żony a pomaga mu w tym agent FBI.W tym czasie Didi wraz z porywaczem podążają autem.Przez cały czas oprawca nie wyjawia swojego motywu porwania Didi.Kobieta w czasie tej podróży doznaje wiele okropnych sytuacji i cierpienia.Dopiero pod...

Madi | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Po przeczytaniu "Jeźdźca miedzianego " i "Dziewczyny na Times..."
nie spodziewałam się,że ta powieść jest tak mocnym thrillerem psychologicznym-spodziewałam się raczej czegoś lżejszego.
Książka na prawdę jest dobra,trzyma w napięciu przez cały czas ,a chęć dowiedzenia się dlaczego porywacz porwał ciężarną Didi sprawia,że nie można się od niej oderwać ani na moment.
Choć już w połowie czytania domyśliłam się powodu porwania ,to jednak dalej czytałam z wypiekami na twarzy i w dużym naięciu,bo tak do końca nie byłam pewna zakończenia.
Rozdziały są dość krótkie,a tytułami są godziny odmierzające czas do jedenastu godzin- sprawia to ,że książkę czyta się szybko-ja pochłonęłam ją w jeden dzień.
SUPER! REWELACJA!POLECAM!