Jedenaście godzin

Wydawnictwo: Świat Książki
Eleven hours
Aneta

Inne wydania

W upalny dzień młoda kobieta w zaawansowanej ciąży wychodzi z centrum handlowego. Jej życie upływa na dbaniu o ukochanego męża Richa i dwie córeczki oraz oczekiwaniu narodzin trzeciego dziecka. Nagle życie to zostaje brutalnie zakłócone przez zdesperowanego młodego człowieka, który porywa Didi. Jakie są jego motywy? Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem – z udziałem policji, FBI i...

Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem – z udziałem policji, FBI i zrozpaczonego Richa. W ciągu kolejnych jedenastu godzin Didi dociera do granic ludzkiej wytrzymałości, mierząc się z koszmarnym przeznaczeniem.

źródło opisu: literia.pl

źródło okładki: literia.pl

Gosia | 2014-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 października 2014

Autorkę Paullinę Simons znałam dotychczas z innej strony. Tutaj otrzymała pełen napięcia thriller, którego nie potrafiłam odłożyć aż do skończenia.
Książka opowiada historię jedenastu godzin z życia Didi - spokojnej żony i matki dwóch córeczek, która będąc w dziewiątym miesiącu w ciąży wybrała się do centrum handlowego na zakupy. Tam zostaje porwana przez nieznanego mężczyznę. Jej mąż w krótkim czasie orientuje się, że stałe jej się coś złego i razem z policją i FBI zaczyna poszukiwanie żony i wyścig z czasem. Kobieta w czasie porwania przeżywa wiele okropnych sytuacji i doznaje dużo cierpienia.
Książka jest naprawdę wstrząsająca, byłam przerażona tym z czym kobieta musiała się zmierzyć. Wszystko było bardzo realistycznie opisane, a akcja trzyma w napięciu do samego. Polecam osobom o mocnych nerwach.

ChicaDeAyer | 2016-10-14
Przeczytana: 01 października 2016

Do końca 2016 zostało jeszcze kilka miesięcy, a ja już wiem że przeczytałam jedną z najgorszych książek roku. Żal tylko, że wyszła ona spod ręki Simons, która dotychczas kojarzyła mi się z literaturą obyczajową na całkiem przyzwoitym poziomie – i może powinna przy niej pozostać, bowiem zupełnie nie udźwignęła ciężaru tematyki bliższej kręgom powieści sensacyjnej.

Dawno nie czytałam tak absurdalnej książki – nagromadzenie niedorzeczności poraża już na starcie, a im dalej w las, tym jeszcze gorzej. Niektóre idee autorki w normalnych realiach wprawiłyby mnie w stan (pobłażliwej) wesołości, ale w sytuacji gdy tak bzdurne koncepty znajdują poklask i zostają wydane pod szyldem thrillera, to bliżej mi do przerażenia niż śmiechu. To, co przeczytałam w bezlitosny sposób obnaża kompletny brak przygotowania Simons, która bazowała na swoich naiwnych wyobrażeniach na temat wydarzeń będących osią fabuły, nie dbając przy tym o zachowanie pozorów realizmu. To, w połączeniu z miernym warsztatem,...

onika | 2016-10-07
Przeczytana: październik 2016

„Jedenaście godzin” to powieść, która ma wiele pozytywnych recenzji. Mi poleciła ją siostra, choć słowo poleciła nie oddaje najlepiej tej specyficznej agresywnej nuty, która pojawia się w jej głosie za każdym razem, gdy wciska mi książkę, którą MUSZĘ przeczytać, bo BĘDĘ zachwycona. Dzięki tej jej chęci dzielenia się ze mną tym, co jej się spodobało, poznałam mnóstwo świetnych lektur. „Jedenaście godzin” niestety nie mogę zaliczyć do tej kategorii.

Okładkowy zachęcacz informuje, że książka Paulliny Simons to historia, od której nie sposób się oderwać…Mi odrywanie od niej szło świetnie, znacznie gorzej przebiegało zabieranie się do czytania tego „dzieła”. Uważam, że pomysł autorka miała genialny: kobieta w zaawansowanej ciąży porwana w biały dzień sprzed centrum handlowego, niezrównoważony psychicznie porywacz i na dokładkę histeryczny mąż, który „pomaga” agentowi FBI w tropieniu szaleńca. Ale wykonanie…no cóż…Język, którym został napisany ten thriller to, moim zdaniem, infantylny...

Ania | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Książka trzyma w napięciu od początku do końca ,momentami ciarki przechodzą po plecach ale człowiek czytając ciekawy jest co dalej.Trudno wyobrazić sobie okrucieństwa jakie doświadczała ciężarna bohaterka uprowadzona przez niebezpiecznego psychopatę .Jak skończyła się ta powieść zobaczcie sami.Polecam.

miki24gr | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Bardzo, bardzo dobry thriller, niesamowicie wciągający coraz bardziej z każdą pochłoniętą stroną. Dobrze, że mogłam poświęcić na czytanie kilka spokojnych godzin, bo ciężko byłoby się oderwać. Polecam tę lekturę czytelnikom poszukującym mocnych wrażeń z wyłączeniem kobiet w ciąży.

fiNka | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Chyba jeszcze nigdy tak bardzo sie nie zmęczyłam przy czytaniu, jak przy tej książce. Trzymająca w napięciu?, wolne żarty. To potwornie irytująca, nudna, i do tego bardzo zle napisana powieść.
Poczynając od nijakich postaci, poprzez absurdalne dialogi, a na zupełnie nierzeczywistych sytuacjach kończąc.
Nagromadzenie bzdur jest tak wielkie, ze musiałabym przepisać z polowe książki, chcąc je wszystkie wymienić.
W mojej głowie najbardziej utkwiła mi główna bohaterka, ktora szykując sie do szpitala na poród, najbardziej przejmuje sie tym aby znaleźć na te okazje jakaś bardzo seksowna bieliznę. No tak, przecież to oczywiste, kobieta rodząca dziecko przede wszystkim chce wyglądać seksownie w jakimś jedwabnym kompleciku. Naprawdę nie wiem czy sie śmiać czy płakać.
Dotarłam do końca w oczekiwaniu na te opisywana przez wszyskich mrożąca krew w żyłach końcówkę. No cóż, zmrożona sie nie poczułam, a scena jest po prostu obrzydliwa. Autorka pojechała na całego, chyba wyobraźnia ja zbyt...

Ania | 2014-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Zanim zabrałam się do czytania tej książki,przeczytałam parę opinii osób,które ją czytały.Zastanawiało mnie co w niej jest takiego napisane że kilka osób napisało że nie powinny czytać ją kobiety będąc w ciąży,sądziłam że to pewnie przez to że główna bohaterka,jest w ciąży i została porwana.Pod koniec powieści jednak dowiedziałam się jaki jest prawdziwy powód.
Książka opowiada o Didi,która będąc w dziewiątym miesiącu w ciąży wybrała się do centrum handlowego na zakupy,będąc tam zostaje porwana przez mężczyznę.Jej mąż Rich po niedługim czasie orientuje się w tym że jest coś nie tak gdy jego żona nie zjawia się na umówiony z nim spotkanie.Od razu podejmuje poszukiwanie żony,dowiadując się że została uprowadzona.Cały czas podąża śladem oprawcy i swojej żony a pomaga mu w tym agent FBI.W tym czasie Didi wraz z porywaczem podążają autem.Przez cały czas oprawca nie wyjawia swojego motywu porwania Didi.Kobieta w czasie tej podróży doznaje wiele okropnych sytuacji i cierpienia.Dopiero pod...

gosia123 | 2013-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Nie idzie się od niej oderwać,a jest tak napisana,że prawie do ostatniej strony nie wiadomo czy Didi uda się przeżyć koszmar,który ją spotkał.Rewelacja!!

Madi | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Po przeczytaniu "Jeźdźca miedzianego " i "Dziewczyny na Times..."
nie spodziewałam się,że ta powieść jest tak mocnym thrillerem psychologicznym-spodziewałam się raczej czegoś lżejszego.
Książka na prawdę jest dobra,trzyma w napięciu przez cały czas ,a chęć dowiedzenia się dlaczego porywacz porwał ciężarną Didi sprawia,że nie można się od niej oderwać ani na moment.
Choć już w połowie czytania domyśliłam się powodu porwania ,to jednak dalej czytałam z wypiekami na twarzy i w dużym naięciu,bo tak do końca nie byłam pewna zakończenia.
Rozdziały są dość krótkie,a tytułami są godziny odmierzające czas do jedenastu godzin- sprawia to ,że książkę czyta się szybko-ja pochłonęłam ją w jeden dzień.
SUPER! REWELACJA!POLECAM!

Ataga | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Sama nie wiem od czego zacząć. Jeszcze nie ochłonęłam.
Dużo słyszałam pozytywnych opinii o twórczość pani Simons. Przypadek sprawił, że trafiłam na jej książkę w bibliotece. Wzięłam w ciemno i nawet nie wiedziałam o czym jest ta powieść. Po przeczytaniu zdecydowanie dołączam się do grona zwolenników.

"Jedenaście godzin" to książka o niewyobrażalnych przeżyciach. Chęć walki o życie nienarodzonego dziecka stała się tu motywem przewodnim. Podziwiam główną bohaterkę za to, że znalazła w sobie siłę i nie poddała się.Cały czas wierzyła, że Bóg wybawi ją z sytuacji, w której się znalazła, a sytuacja ta jak dla mnie była beznadziejna.

Pani Simons do ostatniej strony trzymała mnie w napięciu. Czytałam i czytałam i nie mogłam się nadziwić co jeszcze spotka Didi. Po zakończonej lekturze odetchnęłam, ponieważ już nic złego nie mogło spotkać tej biednej kobiety. Mam nadzieję, że uda mi się trafić na więcej książek pani Paulliny. Jestem zadowolona i mile zachęcona do dalszej jej...

Paullina Simons w Polsce!

Autorka bestsellerowej sagi o Tatianie i Aleksandrze przyjeżdża do Polski. W sobotę 18 maja spotka się z czytelnikami na Warszawskich Targach Książki, w kolejnych dniach odwiedzi Dyskusyjne Kluby Książki w różnych częściach Polski.