Prywatna sprawa

Świat Książki
2013-08-28
2013-08-28
Joanna Puchalska

Bardzo oryginalna historia i dobrze napisana. Bohaterkami są głównie 3 młode kobiety, których mężowie są oficerami armii Wlk.Brytanii. Tułaczka po wojskowych bazach i tworzenie domu dla rodzin z maluchami, wszystko jest tymczasowe trudno nawiązać stałe przyjaźnie, swoista hierarchia wśród żon i ciągły niepokój o mężów wysyłanych w różne miejsca zbrojnych konfliktów. Również patologie i zdrady. Dzieje się. Polecam.

Ufff..., skończyłam. Ale wymęczyła mnie ta książka bardzo. Początek trudny, trzeba się mocno skupić.
Cztery bohaterki, akcja poplątana w czasie i w miejscach.
Momentami przerzucałam wstecz, żeby ogarnąć. Dłużyła mi się, mimo że sam pomysł na temat bardzo dobry.
Pod koniec zaczęło się coś dziać, ale bez emocji.

Cztery bohaterki, akcja poplątana w czasie i w miejscach.
Pod koniec zaczęło się coś dziać, ale bez emocji.

Okładka sugeruje lekką powieść kobiecą, taką na rozluźnienie po pracy. Otóż nie - to historia kilku kobiet związanych z zawodowymi żołnierzami. Takie życie wiąże się z licznymi przeprowadzkami, niepewnością, czy i kiedy mąż wróci z misji. Długo można było te historie traktować oddzielnie, ale im dalej czytałam, tym bardziej się splatały i tym bardziej wciągała. Polecam lubiącym wielowątkowość i tematykę okołowojenną (ale niekoniecznie z punktu widzenia stricte historycznego).

Ciekawe historie kilku kobiet, które łączy to, że są żonami zawodowych żołnierzy- oczywiście łączy je coś więcej, ale nie chcę zdradzać fabuły :). Jak trzeba się poświęcić, by wytrwać w takich związkach- ten wniosek nasunął mi się od razu.. wartka akcja i dobry styl autorki to gwarancja dobrze spędzonego czasu przy czytaniu- polecam

Autorkę bardzo cenię i szanuje za piękne, mądre powieści, które ze swojego pióra jej wyszły, ta książka przeplata historię kilku kobiet z różnych stron świata, a połączył je jeden wątek przyjaźń.
Oddałam się czytaniu tej ciekawej, pięknej powieści, fabuła świetna, przyjemnie się czytało z ogromną przyjemnością,miałam relaks zapewniony przy lekturze.

Akcja rozkręca się powoli, ale ostatnie 150 stron nie da się przeczytać inaczej niż jednym tchem.

Nowy Rok zaczynam od powieści "Prywatna sprawa", która okazała się bardzo udaną lekturą. Jest to wielowątkowa opowieść o losach różnych kobiet,które dzieli wiek i doświadczenie, ale łączy je to, że są żonami żołnierzy.

Książka mimo, że do najcieńszych nie należy to jednak pochłania i skłania do refleksji jak postąpiłoby się na miejscu bohaterów. Radziłabym jednak czytać ją w pewnym skupieniu, bo jest tu sporo wątków i można się pogubić. Chętnie sięgnę po inne powieści tej autorki. Urzekły mnie także okładki jej książek a dodam, że nie mogę przejść obojętnie obok widoków pięknych miejsc. Polecam.

W powieści poznaje się świat widziany oczami bohaterów, autorka opisuje życie żołnierzy na froncie w książce nie brakuje też wielu dramatycznych momentów....

Bardzo mi się podobała ta powieść, czytałam z prawdziwym zaciekawieniem. Lubię takie historie. Wiedziałam że na tej pisarce się nie zawiodę i miałam rację.

Schemat typowy dla Lesley Lokko: histore kobiet , kazda z innego swiata , ktore polaczy jedna historia. Ksiazka bardzo wciagjaca, ciekawa i warta przeczytania.

Wielokrotnie wspominałam, że książki Lesley Lokko to literatura lekka i typowo kobieca, choć niepozbawiona głębi. Prywatna sprawa jak najbardziej potwierdza tą opinię. Tym razem autorka przybliża czytelnikom sylwetki żon i kochanek żołnierzy. Abby, Sam, Meaghan i Dani pochodzą z różnych części świata i różnych środowisk, ale łączy je jedno: miłość do mężczyzn, którzy poświęcili swoje życie dla armii. W imię tej miłości one same również muszą godzić się na ustępstwa ─ nie tylko te najbardziej błahe, jak wieczne spóźnianie się męża na kolację. Los nie oszczędza ich, a one, mimo że dźwigają bagaż doświadczeń zebranych w dzieciństwie i młodości, muszą stawić czoła również niepewnej i tylko z pozoru wygodnej rzeczywistości.

Cała recenzja tu: http://in-vissible.blogspot.com/2015/07/l-lokko-prywatna-sprawa.html#more

• Przeczytane w 2014

Dodaj cytat z książki Prywatna sprawa