Wyzwanie czytelnicze LC

Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Kanel och Kanin och alla känslorna
cynamon, uczucia
joly_fh

Trusia jest zła! Potknęła się o kamień i boli ją palec. Całe szczęście obok jest jej przyjaciel Cynamon, który współczuje i pociesza! Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewiórką, daje jej orzech… Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić – gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i...

Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewiórką, daje jej orzech… Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić – gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i radość!

Cynamon i Trusia odkrywają i nazywają uczucia – te gwałtowne i buzujące na powierzchni oraz te kryjące się gdzieś głęboko.

Zgrabne i nieoczywiste wiersze Ulfa Starka oraz wyraziste i zabawne ilustracje Charlotte Ramel tworzą niepowtarzalny klimat książek o Cynamonie i Trusi.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/

Damian | 2013-10-17

Bardzo się cieszę, że dostałem ta książkę od wydawnictwa do poczytania mojej 2 letniej siostrze.Cynamon i Trusia to zbiór wierszyków o złości i radości w wieku od 3 lat, są to zabawne rymowanki. Cynamon jest dziewczynką a z kolei Trusia małym słodkim króliczkiem. Uczą one dzieci ze jest coś takiego jak silna przyjaźń którą nic nie rozbije.Ulf pisze krótkie,zgrabne, rymowane opowiadania. Wierszyki tworzą razem jedną całość.

Na wstępie Trusie zaczyna bolec palec, Cynamon bacznie je przepatruje i owija źdźbłem trawy, po czym idą się pobawić. Króliczek staje się zazdrosny o zabawę z wiewiórką. Dziewczynka znika na parę dni.To właśnie wtedy królik uświadamia sobie ze bez niej życie nie ma sensu.
Morał tej książeczki jest taki, ze życie jest piękniejsze gdy ma się przyjaciela.
Książka jest w twardej oprawie i dość dużym formacie, co pozwala zobaczyć każdy szczegół na obrazku.
Ma śliczną okladke, w środku nastroju oddają kolorowe ilustracje przedstawiające dwojga przyjaciół....

katecz | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Dla dzieci 3+

Ta książka jest urocza. Uwielbiam ja czytać sobie lub dziecku ;-) Ilustarcje sa proste, ale przecudne ;-) Idealnie oddają treść.

Prosta historia opowiedziana wierszem. Rymy wpadają w ucho. Super! W dodatku o emocjach. Ważne!

Zgrabnie przetłumaczone!

Ta część najbardziej przypadła nam do gustu, bo tu przekład udał sie tłumaczce najlepiej.

eddek | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Książka kupiona w niedoszłym prezencie dla pewnej pięciolatki została dziś wypatrzona przez moją dwuletnią córeczkę...cóż mogę o niej(tzn. o tej książce, nie o córeczce) napisać, hmmm... w końcu przeczytałam ją już dzisiaj jakieś 20 razy :)
Otóż: książka jest rymowana, rytmiczna, chociaż rytm poszczególnych wierszy bywa odmienny; jest ciekawa, dynamiczna i fajnie opisuje emocje - w przypadku starszych dzieci może stanowić punkt wyjścia do rozmowy o emocjach, ich rozpoznawaniu, wielości, a także o tym, jak się czujemy, kiedy jesteśmy w konflikcie z kimś bliskim i jak to miło się pogodzić, a młodszym dzieciom - takim jak moja Młoda poszerza słownik m.in. o współczucie, samotność, szczęście. I pomaga je zrozumieć.
Reasumując: kolejna fajna pozycja moich ulubionych Zakamarków. Chociaż przyznam szczerze, że bardziej przypadła do gustu mojej córce niż mnie. Ale w książkach dla dzieci o to przecież chodzi.

ZwykłaMatka | 2015-10-25
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 25 października 2015

Bardzo fajna książeczka dla dzieci w różnym wieku i różnej płci. Krótkie wierszyki o uczuciach czyta się szybko i z ogromną przyjemnością :) Córka wyłapała z nich wszystkie opisane uczucia i doskonale rozumiała o co co chodzi!

Agnieszka | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

"Niesłychane szczęście serca im rozpiera,
Bo życie jest piękne, gdy masz przyjaciela"

Przyjemne, zabawne wierszyki dla dzieci w fajnie wydanej książce.

Przeczytana: 23 września 2013

boska książka z rymami dla każdego przedszkolaka i nie tylko

Coffee_Books | 2019-01-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane