Binta tańczy

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Binta dansar
Beniamin

Kiedy tata zasiada do bębna, trudno ustać spokojnie. Cała rodzina wciąga się do tańca i do bębnienia. A pies i kura zaczynają śpiewać... Pom-pom-pom. To bęben taty. Pam-pam-pam. To bęben Lalo. Bombelli-bombelli-bom. To pupa mamy. Bembedi-bembedi-bem. To pupa Ajszy. Tin-tin-tin. To nogi Binty. Zzzzzzz... po tańcu pora na sen. Oszczędna w słowach, ale za to pełna kolorów i dźwięków...

Pom-pom-pom. To bęben taty.

Pam-pam-pam. To bęben Lalo.
Bombelli-bombelli-bom. To pupa mamy.

Bembedi-bembedi-bem. To pupa Ajszy.

Tin-tin-tin. To nogi Binty. Zzzzzzz... po tańcu pora na sen.

Oszczędna w słowach, ale za to pełna kolorów i dźwięków książeczka inspiruje dzieci i rodziców do wspólnej zabawy – nauki nowych sylab, wystukiwania rytmów i... ruszenia się z kanapy!

Ta radosna i pełna energii książka obrazkowa powstała we współpracy szwedzkiej pisarki Evy Susso z młodym francuskim ilustratorem Benjaminem Chaudem.

Eva Susso jest autorką kilkunastu książek – pisze zarówno dla najmłodszych, jak i dla młodzieży.

Benjamin Chaud ma na swoim koncie kilkanaście tytułów zilustrowanych we Francji.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2008

źródło okładki: http://zakamarki.com/show_object.php?id=227&txt=binta

napoleczce_pl | 2017-03-02
Przeczytana: 29 listopada 2016

Cały świat tańczy (pupą)

Po co (tylko) czytać, jeżeli można od razu grać na bębnie (czyli praktycznie wszystkim), śpiewać (bo przecież każdy może) i co najważniejsze TAŃCZYĆ (kręcąc pupą oczywiście).

Z takiego założenia wyszła (chyba) szwedzka pisarka Eva Susso prosząc o pomoc w popełnieniu tej książki (opowieści obrazkowej) francuskiego rysownika i ilustratora Benjamina Chauda (pan od Pomelo).
Razem namalowali (napisali) świat oczywistego domu (z czerwonym dachem i oknami w kratkę), oczywistego psa, oczywistej mamy, oczywistego taty, oczywistych braci i sióstr. W całym tym towarzystwie jedynie śpiewająca kura wydaje się trochę odstawać…
Jeżeli są już wszyscy razem, to co robią- oczywiście grają: na bębnach, na bębenkach, na głowach królików (sami zobaczycie). A jeżeli jest już rytm to nogi same zaczynają pląsać, a za nogami ruszają w tan pupy. Bębny grają, nogi pląsają, pupy falują, pies tańczy, kura śpiewa – szał, wycie do księżyca i Bombelli-Bombelli-Bom.
W zestawieniu z...

Madzik | 2016-01-14

Są książki obowiązkowe dla dzieci - taka jest cała seria z Babo, Bintą, Lalo. Uwielbiamy i wracamy.

Misia-i-Tosia | 2014-03-13

Lubię tego typu książki, które nie mają za dużo tekstu a wszystko jest praktycznie opowiedziane ilustracją. Bohaterem książki jest Binta, która uwielbia tańczyć. Ma jeszcze rodzeństwo siostrę Ajsze i dwóch braci Lalo i Bobo. Wszystkie dźwięki przedstawiono w ilustracjach. Antosia przeglądając tą książkę sama wydaje dźwięki, klaszcze i świetnie się bawi. Ilustracje są duże, wyraźne i naprawdę tekst jest zbędny. Książka ta ma u nas swoje lepsze i gorsze dni czasem Tosia "czyta" ją non stop a czasem książka leży na półce.

lew_kanapowy | 2017-09-01
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 01 września 2017

To zakręcone rodzeństwo towarzyszy nam niemalże od początku książeczkowej przygody. Ajsza, Binta, Lalo i Babo mieszkają w cyklu trzech książek będących wspólnym dziełem szwedzkiej pisarki i francuskiego ilustratora. Ta przesympatyczna wielokulturowa rodzinka bez najmniejszego problemu wkrada się w serca i dużych i małych czytelników.

Są to przede wszystkim książeczki obrazkowe, co za tym idzie są oszczędne w słowa. Te, które się pojawiają występują w roli podpisów, określeń czynności i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Dzięki temu książeczki są niesamowicie rytmiczne, wpadają w ucho i jak już się przyczepią, to potrafią zalęgnąć się w umyśle na cały dzień. A może i na całe życie, bo świnki i dziczki już chyba zawsze będą dla nas robić „Chrumsu Chrum! Chrimsu Chram!”.

Każde z dzieci ma swoją pasję – Lalo, naśladując tatę, uwielbia grać na bębnie, Binta z przyjemnością tańczy, a Babo nie przepuści żadnej okazji do poznawania świata. Zastanawialiście się kiedy jaki dźwięk wydaje...

Enehy | 2016-03-14
Przeczytana: listopad 2015

Absolutny must have dla dzieci 18M+ Prosta, urocza historia z tekstem wspomagającym rozwój mowy.

gloria81 | 2013-09-11

Jedna z pierwszych książeczek z tekstem jakie czytałam synkowi, bardzo chętnie do niej wracamy.

Dorota | 2015-01-14
Przeczytana: 08 stycznia 2015

kocham ;)

Julia Glesmann | 2012-08-15
Przeczytana: 08 marca 2012

Kolejna książeczka o wesołej, muzykalnej rodzince.
Tak jak "Lalo" - napisana prostymi zdaniami, z dużymi obrazkami i wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które zachęcają dziecko do zabawy i powtarzania.

basik03 | 2016-04-02
Przeczytana: sierpień 2015

Bardzo lubimy te serie. Moja dwuletnia juz coreczka od okolo pol roku z nieslabnacym zainteresowaniem i przyjemnoscia sledzi przygody Binty, Lalo i Babo oraz ich rodzinki. Polecamy cala serie!

aksza81 | 2011-12-01
Na półkach: Przeczytane, Ksiazki Ani

wszystkie trzy ksiazeczki z tej serii Ania bardzo lubi