Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości

Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości
Charlotte RamelUlf Stark Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Cynamon i Trusia (tom 3) wierszyki, piosenki
28 str. 28 min.
wierszyki, piosenki
Cynamon i Trusia (tom 3)
Kanel och Kanin och alla känslorna
Zakamarki
2013-09-11
2013-09-11
28 min.
Agnieszka Stróżyk
cynamon uczucia

Okładka książki Tej nocy Miś chce być duży Charlotte Ramel, Ulf Stark
Ocena 6,8
Tej nocy Miś c... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Siostrzyczka Charlotte Ramel, Ulf Stark
Ocena 6,7
Siostrzyczka Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Chłopiec, dziewczynka i mur Anna Höglund, Ulf Stark
Ocena 7,3
Chłopiec, dzie... Anna Höglund, Ulf S...

Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Ocena 7,1
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Jak tata pokazał mi wszechświat Eva Eriksson, Ulf Stark
Ocena 7,2
Jak tata pokaz... Eva Eriksson, Ulf S...
Okładka książki Jak mama została Indianką Mati Lepp, Ulf Stark
Ocena 7,7
Jak mama zosta... Mati Lepp, Ulf Star...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Ocena 8,2
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Dziecko rzeczywiście bardzo lubi, ale nie jest to majstersztyk jakiś. Lepiej pożyczyć niż kupić.

Jedna z ulubionych książek syna (dostał ją mając 1.5 roku). Świetnie się czyta, wg m je ładnie tłumaczy dziecku pewne emocje. Ilustracje specyficzne, ale przyjemne dla oka. Książka mogłaby być wydana w ciut mniejszym formacie.

"Niesłychane szczęście serca im rozpiera,
Bo życie jest piękne, gdy masz przyjaciela"

Przyjemne, zabawne wierszyki dla dzieci w fajnie wydanej książce.

"Niesłychane szczęście serca im rozpiera,
Bo życie jest piękne, gdy masz przyjaciela"

Przyjemne, zabawne wierszyki dla dzieci w fajnie wydanej książce.

Na półkach: , , , , ,

Dla dzieci 3+

Ta książka jest urocza. Uwielbiam ja czytać sobie lub dziecku ;-) Ilustarcje sa proste, ale przecudne ;-) Idealnie oddają treść.

Prosta historia opowiedziana wierszem. Rymy wpadają w ucho. Super! W dodatku o emocjach. Ważne!

Zgrabnie przetłumaczone!

Ta część najbardziej przypadła nam do gustu, bo tu przekład udał sie tłumaczce najlepiej.

Dla dzieci 3+

Zgrabnie przetłumaczone!

Bardzo fajna książeczka dla dzieci w różnym wieku i różnej płci. Krótkie wierszyki o uczuciach czyta się szybko i z ogromną przyjemnością :) Córka wyłapała z nich wszystkie opisane uczucia i doskonale rozumiała o co co chodzi!

Bardzo się cieszę, że dostałem ta książkę od wydawnictwa do poczytania mojej 2 letniej siostrze.Cynamon i Trusia to zbiór wierszyków o złości i radości w wieku od 3 lat, są to zabawne rymowanki. Cynamon jest dziewczynką a z kolei Trusia małym słodkim króliczkiem. Uczą one dzieci ze jest coś takiego jak silna przyjaźń którą nic nie rozbije.Ulf pisze krótkie,zgrabne, rymowane opowiadania. Wierszyki tworzą razem jedną całość.

Na wstępie Trusie zaczyna bolec palec, Cynamon bacznie je przepatruje i owija źdźbłem trawy, po czym idą się pobawić. Króliczek staje się zazdrosny o zabawę z wiewiórką. Dziewczynka znika na parę dni.To właśnie wtedy królik uświadamia sobie ze bez niej życie nie ma sensu.
Morał tej książeczki jest taki, ze życie jest piękniejsze gdy ma się przyjaciela.
Książka jest w twardej oprawie i dość dużym formacie, co pozwala zobaczyć każdy szczegół na obrazku.
Ma śliczną okladke, w środku nastroju oddają kolorowe ilustracje przedstawiające dwojga przyjaciół. Charlotte Ramel zilustrował każdą stronę w dowcipny sposób. Mojej siostrze na prawdę się podoba i za każdym razem gdy otwieram książeczkę żeby jej przeczytać, cieszy się niemiernie .
Polecam wszystkim mamą, które chcą uszczęśliwić swoje pociechy.Zasługuje na 6/6

(recenzja pochodzi z bloga pozytywniezaczytany.blogspot.com )

boska książka z rymami dla każdego przedszkolaka i nie tylko

boska książka z rymami dla każdego przedszkolaka i nie tylko

Książka kupiona w niedoszłym prezencie dla pewnej pięciolatki została dziś wypatrzona przez moją dwuletnią córeczkę...cóż mogę o niej(tzn. o tej książce, nie o córeczce) napisać, hmmm... w końcu przeczytałam ją już dzisiaj jakieś 20 razy :)
Otóż: książka jest rymowana, rytmiczna, chociaż rytm poszczególnych wierszy bywa odmienny; jest ciekawa, dynamiczna i fajnie opisuje emocje - w przypadku starszych dzieci może stanowić punkt wyjścia do rozmowy o emocjach, ich rozpoznawaniu, wielości, a także o tym, jak się czujemy, kiedy jesteśmy w konflikcie z kimś bliskim i jak to miło się pogodzić, a młodszym dzieciom - takim jak moja Młoda poszerza słownik m.in. o współczucie, samotność, szczęście. I pomaga je zrozumieć.
Reasumując: kolejna fajna pozycja moich ulubionych Zakamarków. Chociaż przyznam szczerze, że bardziej przypadła do gustu mojej córce niż mnie. Ale w książkach dla dzieci o to przecież chodzi.

Dodaj cytat z książki Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości