Ajurweda. Kompleksowy system dla twojego zdrowia

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
poradniki

Hinduska ajurweda łączy w sobie filozofię życia z medycyną i jest jednym z najstarszych na świecie, a może najstarszym, systemem medycznym. Ajurweda traktuje człowieka jako jedność ciała, umysłu i ducha, uważa go za element kosmosu. Stąd wywodzi się koncepcja trzech energii życiowych zwanych doshami, czyli vata, pitta oraz kapha. Ich oddziaływanie określa typ każdego człowieka i wiele mówi o jego stanie fizycznym, umysłowym i duchowym. Czytając tę książkę, dowiesz się, jakim jesteś typem konstytucyjnym oraz jak możesz – dzięki właściwemu odżywianiu, masażom, ćwiczeniom jogi oraz prawidłowemu oddychaniu – poprawić samopoczucie oraz powrócić do stanu wewnętrznej oraz zewnętrznej harmonii.

Beata Figurna | 2011-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2011

naprawdę podstawowe informacje na temat ajurwedy, coś pokroju broszurki zawierającej wycięte hasła ze słownika dodatkowo "udekorowane" ilustracjami na śliskim drogim papierze. Same ogólniki, mało wiedzy. Broszura dobra na przetrwanie korków w tramwaju. do przeczytania, czy raczej przejrzenia w godzinkę.

książek: 1987
MaratikS | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Książka dobra dla początkujących, chociaz w porównaniu z dr Deepak'iem Chopra są różnice, które ze względu na jego autorytet uważam za błędy.

Alfalfa | 2011-09-29
agnieszqa | 2011-08-15