Afrykańska elektronika

Wydawnictwo: Ha!art
literatura piękna

Afrykańska elektronika Jana Krasnowolskiego to cztery dłuższe opowiadania, które w niebanalny sposób pokazują życie i pracę współczesnych polskich emigrantów. Realizm miesza się tu z okultyzmem i magią Voodoo, a życie zwykłych ludzi z wielką historią (choć inaczej, niż do tego przywykliśmy). Krasnowolski w swoich opowieściach miesza gatunki i perspektywy – ukazuje życie współczesnej working class, ale jednocześnie pisze thriller, czasem nawet horror. Wspólnym tematem opowiadań jest także interferencja pomiędzy życiem „normalnym” a tym, co nierzeczywiste, oraz skutki tego oddziaływania.

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/

źródło okładki: http://www.ha.art.pl/images/stories/katalog/afrykanska_elektronika.jpg

Andrzej2020 | 2019-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2019

Cztery historie, różne, z dreszczykiem.

Niko Ramus | 2016-02-22

kozak, polecam

Kama | 2014-12-29
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Surrealistyczne opowieści o imigrantach w Wielkiej Brytanii.
Nie wiem co sprawia, że książka ma być skierowana głównie do mężczyzn. Fakt, że głównymi bohaterami wszystkich opowiadań są mężczyźni? Krew i przemoc, której dużo na stronach książki? Przekleństwa czy teksty bohaterów w stylu "a co ja baba jestem?"
Więcej o książce na stronie: http://rozneczytanie.blogspot.com/2014/12/afrykanska-elektronika.html