Syreny z Broadmoor

Wydawnictwo: Świat Książki
literatura faktu
Zimnepiwo

Syreny z Broadmoor jest zbiorem opowiadań inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Są to najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatniej dekady, które wydarzyły się w Wielkiej Brytanii z udziałem Polaków. Historie, które trafiły na pierwsze strony brytyjskich gazet; zbrodnie, które wstrząsnęły opinią publiczną. Studentka z Gdańska padła ofiara seryjnego mordercy na terenie kościoła w Glasgow....

Studentka z Gdańska padła ofiara seryjnego mordercy na terenie kościoła w Glasgow. Pracownik budowlany wpadł w szał podczas niedzielnego grilla i zamordował sześć osób na wyspie Jersey. Para zwyrodnialców zakatowała niespełna pięcioletniego chłopca w Coventry. Student skazany za brutalny gwałt w Exeter, walczący o uniewinnienie – to historie, obok których nie można przejść obojętnie. To mroczna strona emigracji na Wyspy.

Opowiadania Krasnowolskiego tną jak noże i nie pozwalają spać. Opisują horror emigracji, zarówno metaforyczny, jak i dosłowny. To świetna literatura zbrodni, świetna literatura faktu, po prostu - świetna literatura.

Jakub Żulczyk

Tylko duże numery robią z nas dużych facetów”, mówi bohater „Syren z Broadmoor”. Jan Krasnowolski zrobił naprawdę wielki numer. Prawdziwe zbrodnie popełnione przez Polaków na Wyspach przekuwa w zwarte, znakomicie skomponowane literackie teksty. Każda historia to niemal gotowy scenariusz odcinka wysokobudżetowego serialu, każda jest przejmująca. I prawdziwa.

Łukasz Orbitowski

Jan Krasnowolski, ur. 1972 w Krakowie, od 2006 mieszka w Bournemouth, w Wielkiej Brytanii. Autor książek "9 łatwych kawałków", "Klatka", "Afrykańska elektronika".

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/syreny-z-broad...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/typo3temp/pics/852cd5ee6d.jpg

Joanna | 2017-08-25
Na półkach: 2017
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Jan Krasnowolski to polski prozaik , który zasłynął jako autor minimalistycznych opowiadań m.in. "Afrykańska elektronika" , czy wcześniejszy zbiór "Klatka" . Jego opowiadania określa się mianem lad lit , czyli popularnej literatury przeznaczonej głównie dla mężczyzn. Pisarz od ponad dziesięciu lat mieszka w Wielkiej Brytanii.
"Syreny z Broadmoor" to zbiór opowiadań inspirowanych autentycznymi wydarzeniami kryminalnymi , które miały miejsce w Wielkiej Brytanii z udziałem Polaków. Opowiadania o niezwykle ciężkim ładunku emocjonalnym, wstrząsające i niezwykle porażające brutalnością , tym większą kiedy uświadamiamy sobie, że wydarzyły się naprawdę i niemal w każdym przypadku wydarzenia z udziałem Polaków trafiały na czołówki gazet brytyjskich a często i polskich.
W momencie, kiedy Wielka Brytania w 2004 roku jako jedna z pierwszych otworzyła rynek pracy dla obywateli państw członkowskich sporo Polaków spontanicznie i bez jakiegokolwiek przygotowania wyruszyło na Wyspy. Wśród nich...

raczek | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Dla kogoś kto mieszka w U.K od kilkunastu lat i zna w jakiś tam sposób większość opisanych tu wydarzeń książka wyjątkowa chociaż.... okrutna. Dla pozostałych lubiących literaturę opartą na faktach też mocna rzecz.

Gabriela Królikiewicz | 2017-06-29
Lena | 2017-06-25