Okręt

Seria: ABC
Wydawnictwo: Oficynka
literatura polska
Ag2S

Sensacja w najlepszym wydaniu!

W 1964 roku na okręcie podwodnym ORP „Sęp”, wiozącym tajemniczy ładunek, w okolicach Helu dochodzi do wypadku. Po 25 latach oficer kontrwywiadu Marynarki Wojennej w Gdyni Tomasz Tomasik wpada w wir wydarzeń, które zagrażają nie tylko jego życiu i jego bliskich, ale też mogą wpłynąć na losy kraju. Tomasik wraz z kilkoma innymi straceńcami staje do brutalnej walki.

źródło opisu: http://oficynka.pl/

źródło okładki: http://oficynka.pl/katalog/okret/

koliber | 2018-09-08
Przeczytana: 08 września 2018

Powieść oparta na autentycznym wydarzeniu związanym z wypadkiem w 1964 roku na polskim podwodnym okręcie "Sęp". "Okręt" to gotowy scenariusz na świetny film sensacyjny, w którym udział biorą wojskowi, politycy i gangsterzy. Wartka akcja, nietuzinkowi bohaterzy, budzący wiele emocji.
Dla mnie zawsze plusem w powieściach będzie to, że fabuła osadzona jest w polskich realiach (właściwa akcja toczy się w 1999 roku), a wśród przewijających się przez stronice książki postaci można dostrzec znane osobistości z tzw. świecznika (pod zmienionym nazwiskiem, ale łatwo rozpoznawalne). I jeśli do tego całość napisana jest naprawdę zgrabnie, sensacyjna akcja zawiązana interesująco, to moja wyobraźnia pracuje wtedy na najwyższych obrotach. Mam wrażenie, że jestem naocznym świadkiem toczących się wydarzeń.
"Okręt" to bardzo udany debiut Adama Karczewskiego, żołnierza 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, byłego marynarza. Stąd sprawy około militarne (broń, język, procedury) nie są mu...

bili | 2018-07-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

ciekawa akcja ,szybko toczące się wydarzenia,trochę zagadek-bardzo fajna książka -gorrąco polecam

Arkalion | 2018-05-04
Przeczytana: 04 maja 2018

Ciekawy przykład polskiej powieści sensacyjnej.Mamy to co w zachodnich pozycjach w tej tematyce: szybka akcja ,ucieczka,pościgi,wredne typy,piękne,sexowne dziewczyny,rosyjska agentka,sympatyczny bohater czyli "sex and przemoc" w pigułce i to w swojskim klimacie 3 miasta.Wartka akcja,opisy sprowadzone do minimum.Czyta się bardzo dobrze.Powieść zaczyna się nawet bardzo dobrze od wydarzenia z 1964,gdy Rosjanie na okręt podwodny Sęp przekazują 4 głowice nuklearne.Akcja przenosi nas w końcówkę lat 90 tych 20 wieku ,gdy oficer WSI trafia na trop afery sprzed lat .Niestety im dalej czytamy , tym wszystko staje się coraz mniej prawdopodobne:rosyjskie głowice nuklearne przejęte przez 3 miejską mafię,porwanie rodziny prezydenta i córki premiera,przejęcie okrętu wojennego przez bandziorów na codzień zajmujących się pilnowaniem knajp i agencji towarzyskich,mafiozo poseł i to w dodatku przewodniczący sejmowej komisji służb scpecjalnych.Autor poszedł utartymi schematami,a mógł wymyślić coś...

RafikTornado | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Podobało mi się.
Jeszcze trochę macleanowskiego humoru i byłoby idealnie :)

florek0 | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

mnie wciągneła, może nie Ludlum, ale na pewno lepsze od niektórych tomów o Bournie
Polecam

Pistacia_Vera | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 lipca 2015

młody oficer kontrwywiadu marynarki wojennej porucznik Tomasz Tomasik odsunięty od dochodzenia w sprawie śmierci dowódcy okrętu "Warszawa", ścigany przez mafie i skorumpowanych wojskowych walczy o życie i ratuje państwo polskie przed upadkiem. pomaga mu wywiad rosyjski a właściwie jego piękniejsza cześć, kolega policjant i kapitan marynarki wojennej. książka napisana sprawnie aż nie do wiary, ze akcja dzieje się na terenie Polski.fabula ma rozmach.polecam! I czekam na dalsze losy porucznika Tomasika!
Info o autorze _ http://www.9bkpanc.wp.mil.pl/pl/9_1746.html
„Okręt” to udany debiut autora, który zdradził w trakcie jednego ze spotkań z czytelnikami w Klubie Wojskowym 9BBKPanc., że jest w trakcie pisania kontynuacji powieści i losów jej głównego bohatera Tomasza Tomasika"

marcjn | 2015-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Nader przeciętna, niezapadająca w pamięć książka. Intryga nie porywa nie jest też nadmiernie wiarygodna, bohaterowie plastikowi, bez ikry. Dziełko to można polecić jako receptę na wyjątkowo długą i nudną podróż pociągiem i to pod warunkiem, iż nie ma się ze sobą nic lepszego.

hildek | 2015-04-08

Lekka i przyjemna książka od samego poczatku. Polecam na nudne i deszczowe dni:)

MikeParcero | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Suwerenność Polski i życie mieszkańców Trójmiasta zostają poddane strasznemu zagrożeniu. I tylko oficer kontrwywiadu razem z kolegami z dzieciństwa(i niespodziewaną rosyjską pomocą) może uratować ojczyznę. Czy uratuje? To przecież oczywiste.

midnight94 | 2014-11-24

Tajemnica, mafia , przesłuchania, pościgi, spisek i morderstwo – to tylko niektóre elementy składające się na fabułę „Okrętu” Adama Karczewskiego. Ale czy to wystarczyło na udany debiut?
Historia zaczyna się w 1964 roku na pokładzie okrętu podwodnego ORP „Sęp”, który przewozi tajemniczy ładunek. Niestety w okolicach Helu dochodzi do wypadku. Cała sprawa zostaje zamieciona pod dywan, ale jak łatwo przewidzieć wydarzenia z przeszłości powracają. Po 35 latach oficer kontrwywiadu Marynarki Wojennej w Gdyni Tomasz Tomasik wpada w wir wydarzeń, które zagrażają życiu jego i jego bliskich. Razem z kilkoma sojusznikami staje do walki ze spiskowcami i stara się rozwiązać sprawę zagrażającą losom kraju.
Zakochany w Trójmieście autor w swojej powieści zaserwował czytelnikom zarówno kawałek dobrej sensacji, jak i rozrywki. To czego nie można odmówić książce Karczewskiego to bez wątpienia wartka akcja. Autor nie pozwala czytelnikom złapać oddechu. Ciągłe pościgi, intrygi są na porządku...