Matrioszki

Oficynka
2018-01-31
2018-01-31
samobójstwo zaginięcia kontrwywiad

Zaczęło się rewelacyjnie, potem atmosfera sklęsła. Pierwsze rozdziały pochłonęłam z otwartą buzią, jednak dalsze rozwijanie intrygi zawędrowało na manowce. Tajemnicza skrzynka wyskoczyła jak diabeł z pudełka i w sumie nijak się miała do całości akcji. A te matrioszki to już aż nazbyt posunięta fikcja. Chociaż.... Biorąc pod uwagę brednie, jakimi potrafią nas zalewać różni politycy i inne ważne osoby publiczne, można przypuszczać, że faktycznie nasłał ich ktoś nie tylko z innego kraju ale wręcz z innej galaktyki.

Świetna i dynamiczna książka akcji. Czyta się szybko, bo wciąga akcja umiejscowiona w Trójmieście. Autor dobrze pokazał jak działa ruska swołocz, która potrafi tylko kłamać, niszczyć i nie liczy się z nikim. Dostało się też sprzedajnym politykom.

Poczatek zaciekawia -sporo akcji i nagle …. Bum - zaczyna spowalniać. Może mam specyficzny gust ale zawiodłem się.

To sensacyjna fabuła, w której trup ściele się gęsto a akcja pędzi ale przy okazji świetnie wyjaśniająca dlaczego w Polsce występuje taka "cudowna" klasa polityczna. nieważne na kogo głosują obywatele i tak będą rządzić matrioszki albo ze wschodu albo z zachodu.

Warto, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie

Warto, zwłaszcza w kontekście wojny na Ukrainie

Witam mam nadzieję że, będzie Pan pisał dalej . Moim zdaniem jest pan lepszym pisarzem niż ten przeleklamowony Mróz . Czekam z niecierpliwością na kolejną ksiązke . Pozdrawiam .

Dzisiaj nad ranem skończyłem (w formie audiobooka) lekturę "Matrioszek". Jest to kontynuacja losów teraz już byłego kapitana SKW Tomasza Tomasika.
O ile pierwsza część "Okręt" była bardzo dobra, to ta wbiła mnie w fotel. Dwie noce zerwane, ale było warto. Niesamowicie wartka akcja, pełne napięcia zwroty, walka wszystkich ze wszystkimi: ABW, SKW, SWW, Policja, Rosjanie...i w środku tornada przypadkowo zaplątany Tomasik - obecnie nauczyciel.
Bardzo dobrze osadzona fabuła w klimatach Trójmiasta, autor widać zna topografię i lokalny koloryt.
Polecam gorąco.

Dobry kryminał szpiegowski , trochę s-f i fantazji autora ,ale i prawdopodobieństwa mi się podobała ,polecam .

grafoman!

grafoman!

dobrze sie zapowiadajaca, ale czym dalej tym gorzej, przedobrzona.

dobrze sie zapowiadajaca, ale czym dalej tym gorzej, przedobrzona.

• Do przeczytania w 2 kolejności
  • FORMA: Powieści