Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Wydawnictwo: Libros
Rage of Angels
Diana

Bohaterka Gniewu aniołów stawia pierwsze kroki jako prawnik w Nowym Jorku. Juz na początku kariery zostaje podstępem wplatana w uknuta przez mafie intrygę, która ściąga na nią niechęć wpływowego prokuratora. Kiedy Jennier Parker udaje się mimo wszystko zdobyć uznanie środowiska i pozycje zawodowa, małżeństwo z ukochanym mężczyzną, ojcem jej nie narodzonego dziecka, wydaje się kwestia...

Kiedy Jennier Parker udaje się mimo wszystko zdobyć uznanie środowiska i pozycje zawodowa, małżeństwo z ukochanym mężczyzną, ojcem jej nie narodzonego dziecka, wydaje się kwestia najbliższej przyszłości, szczęście się od niej odwraca. Niestety, życie szykuje jej w przyszłości jeszcze wiele bolesnych doświadczeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2001

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/

alicjuszka | 2014-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2014

Właśnie skończyłam czytać.

Po tej lekturze zmieniła się kolejność moich wyjątkowych książek. Przez kilka lat na pierwszym miejscu dzielnie trwała "Zielona mila" Stephena Kinga, później jej miejsce zajęła trylogia "Millenium" Stiega Larssona. Od dziś jej miejsce zajmuje "Gniew aniołów" Sidney'a Sheldona.

Dlaczego?

Bo to książka, w której znajdziemy miłość i nienawiść, szczęście i smutek, skutki dobrych i złych decyzji, sprawiedliwość i jej przeciwieństwo, jawność i intrygi.

Autor tak sprytnie skreślił postaci, że nie sposób odróżnić urzędników uczciwych od tych skorumpowanych i dopiero na ostatnich stronicach dowiadujemy się, kto jest kim i kto dał się przekupić mafii. Nie od razu zorientujemy się, kto ma dobre zamiary, a kto jest szczwanym lisem.

Nie zwykłam opisywać treści książek i nie chciałabym też zdradzać treści, więc napiszę tylko jedno - nie chciałabym być na miejscu Jennifer, głównej bohaterki. Od samego początku nie miała łatwego życia, pozostawiona sama sobie w...

Pola | 2015-12-21
Przeczytana: grudzień 2015

Och Panie Sheldon, Pan to potrafi napisać super książkę!!! :)
I znowu kolejna powieść do przegródki - jedna z najpiękniejszych
książek które przeczytałam.
Gorąco POLECAM ! :)

ucho_igielne | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Średnio angażujące czytadło. Dla mnie to takie połączenie Johna Grishama z Mario Puzo w trochę słabszym wydaniu. Ale z drugiej strony nie mogę też za bardzo narzekać bo spędziłem przyjemnie czas. Może nie ma ona jakiegoś głębszego przesłania, ale autor też nie silił się na stworzenie jakiejś ambitnej powieści. To już moja druga książka tego autora i ta niestety podobała mi się trochę mniej. Pierwszą była „Nim nadejdzie jutro” o przekrętach i wspominam ją bardzo dobrze. A co mamy w „Gniewie aniołów”? Trochę thrillera, sensacji i szybką akcję. Poznajemy ambitną prawniczkę Jennifer Parker i możemy śledzić jej burzliwe życie. A dzieję się w tej książce dużo co jest niewątpliwą zaletą. Jeśli ktoś lubi się czasem trochę „odmóżdżyć” to polecam. Ocena dobra.

Zupełnie nie byłam przygotowana na emocje, które we mnie wzbudziła ta książka. Spodziewałam się banalnej historii kryminalnej, a otrzymałam dość smutną lekcję przypominającą, że w życiu nie zawsze musi być kolorowo i nie zawsze wszystko kończy się jak w bajce.

Bohaterka książki momentami mnie strasznie irytowała swoim postępowaniem, ale momentami było mi jej zwyczajnie żal.
Wiem, że każdy w życiu musi ponosić konsekwencje swoich decyzji, ale czytając miałam nieodparte wrażenie, że Jennifer Parker naprawdę wkurzyła o kilku aniołów za dużo.

Bardzo podobały mi się sceny w sądzie i opis wygrywanych przez bohaterkę rozpraw - pewnie dlatego, że jestem zupełnie niewtajemniczona w te tematy (dzięki temu nie mogłam się do niczego przyczepić i nic mi nie psuło czytania :)).

Polecam, naprawdę warto sięgnąć po "Gniew Aniołów".

Wioletta | 2017-01-04
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Gdybym miała jednym słowem określić tę książkę powiedziałabym BEZMYŚLNA.
Obiecujący początek, młoda, ambitna pani adwokat, sprawa sądowa, która powoduje, że staje się jeszcze bardziej ambitna, ale dalej to już tylko niedorzeczność goni niedorzeczność. Nie polecam.

Monika | 2012-09-12
Przeczytana: 11 września 2012

Sidney Sheldon po raz kolejny mnie nie zawiódł. "Gniew aniołów" to świetna książka sensacyjna.
Chyba pierwszy raz spotkałam w książce mafię i jej zasady działania. Było to bardzo ciekawe spotkanie. Opisane w powieści kruczki prawnicze też bardzo mi się podobały. Całość trzyma w napięciu, brawo dla autora!

Marta -> dziękuję Ci bardzo za tę porcję wspaniałej sensacji!

Jedna z moich ulubionych pozycji. Od samego początku się w niej zatraciłam i czytałam z zapartym tchem, kilka razy uroniłam łzę. Jak dla mnie to kryminał pomieszany z dramatem.
Szczerze polecam każdemu! Ja z pewnością sięgnę po nią jeszcze raz.

książek: 2077
talka | 2012-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Świetna książka, wprost niemożna się oderwać:) Od samego początku wkraczamy w sale rozpraw gdzie Jennifer zostaje wplątana w intrygę, która ma wpływ na jej dalszą karierę. Książka miejscami wzruszająca, a jednocześnie pełna akcji to kolejna moja Ulubiona Książka Sidney Sheldon.

darkangel | 2012-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2012

Kolejna rewelacyjna książka Sidneya. Ciekawa i zaskakująca, momentami wzruszająca. Polecam bo jest godna przeczytania:)

Rita | 2016-11-20

Sięgnęłam po książkę bo zauważyłam ją u denudatio_pulpae, u której zawszne odkryję coś ciekawego. Pomimo, iż "Gniew Aniołów" ma już swoje lata, a realia lat '70 USA, kiedy głównym problemem bezpieczeństwa były mafie i gangi, w dobie zagrożeń terrorystycznych, wydają się czasem odległym, to emocje i problem "wyboru" pozostają aktualne. Autor przedstawia cały wachlarz wzlotów i upadków, akcja jest wartka, a główna bohaterka jest człowiekiem z krwi i kości. Można się z nią zgadzać, można pukać się w czoło czytając o jej decyzjach ale jedno jest pewne nie pozostawi nas obojętnymi.

Jennifer Parker zwykła powtarzać, że "każdy ma prawo do obrony"... Książka skłania pośrednio do refleksji nad społecznym postrzeganiem adwokata. Niby każdy wie, że prawo do uczciwego procesu jest podstawą współczesnych demokracji, ba każdy będąc oskarżony o cokolwiek chciałby mieć chociaż tą jedną osobę po swojej stronie, a mimo to tak często utożsamia się adwokata z oskarżonym i pada fundamentalne pytanie...