Cza-cza z Królową

Wydawnictwo: Siedmioróg
literatura piękna
Bożena

Cza-cza z Królową to pierwsza powieść Staszka Dutki. Główny bohater, Edward Piontek, trzydziestoletni pracownik biblioteki, pewnego razu wychodzi na miasto. Nie wie, że za chwilę dokona czegoś, co uruchomi nieprawdopodobny ciąg zdarzeń. Jak to się dzieje, że ze zwykłego zjadacza chleba staje się kimś, kto podaje rękę wielkim tego świata? Co robi, żeby bez grosza przy duszy uwieść najbardziej...

Jak to się dzieje, że ze zwykłego zjadacza chleba staje się kimś, kto podaje rękę wielkim tego świata? Co robi, żeby bez grosza przy duszy uwieść najbardziej atrakcyjną kobietę sezonu? Czy odgrywając rolę, za którą inni go podziwiają, na pewno żyje własnym życiem?

Cza-czę z Królową czyta się jednym tchem. Powieść, napisana z nerwem i humorem, stanowi krzywe zwierciadło dla damsko-męskich relacji we współczesnym świecie. Polska XXI wieku może dostrzec w niej swoją gębę.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k19464_cza_cza_z_krolowa_

źródło okładki: http://siedmiorog.pl

MartaKu | 2013-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2013

Opowiadanie które jest bajką. Jestem osobą która jak zacznie czytać książke to musi ją skończyć. W taki sposób podeszłam do tej książki, choć nie powiem fabuła troche wciągnęła mnie. Sama historia to jak nowoczesna bajka z tragicznym zakończeniem.