Z kraju bez miłości

Okładka książki Z kraju bez miłości
Gilles Rozier Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie powieść historyczna
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2013-10-03
Data 1. wyd. pol.:
2013-10-03
Język:
polski
ISBN:
9788308050668
Tagi:
II wojna światowa II Rzeczpospolita Żydzi
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
751
468

Na półkach:

Z kraju bez miłości jest sentymentalnym powrotem do przedwojennej stolicy Rzeczpospolitej, a przede wszystkim do języka i literatury jidysz, której nie dane było przetrwać wojennych zawirowań. Nie udało się też jej przetrwać w pamięci ocalałych – Polacy walczyli o zachowanie własnej tożsamości narodowej podczas zmagań z totalitarnym oprawcą, zaś Żydzi, opuszczając swoją dawną ojczyznę, kładli silny nacisk na asymilację i naukę języka hebrajskiego, tudzież angielskiego. Nie jest również zaskoczeniem, że powojenna polityka państwa Izrael skupiała się na bardzo silnym promowaniu nowożytnego hebrajskiego i kreowaniu postaci silnego sabry – Żyda-zwycięzcy, przykładnego obywatela walczącego o budowę nowego państwa, a nie słabego i poniewieranego przez nie-Żydów mówcę jidysz (przypominającego z wymowy niemiecki, język autorów Holokaustu). Z biegiem lat jidysz zaczął zanikać, pozostając żywo obecnym jedynie wśród chasydów. Zanikło pisarstwo i cała twórczość z nim związana. Do historii europejskiej literatury przeszło jedynie nazwisko braci Singer, ustępując miejsca pisarzom hebrajskojęzycznym. Szolem Alejchem, Mendel Mojher Sforim czy Icchock Leib Perec – któż dziś pamięta te nazwiska ojców literatury jidysz? Gilles w książce swą uwagę poświęcił jeszcze mniej znanej dwójce (Markisz, Rawicz), bowiem Uri Grinberg jest obecnie kojarzony jako znany, hebrajski autor.

http://portafortunas.pl/z-kraju-bez-milosci-giller-rozier-recenzja/

Z kraju bez miłości jest sentymentalnym powrotem do przedwojennej stolicy Rzeczpospolitej, a przede wszystkim do języka i literatury jidysz, której nie dane było przetrwać wojennych zawirowań. Nie udało się też jej przetrwać w pamięci ocalałych – Polacy walczyli o zachowanie własnej tożsamości narodowej podczas zmagań z totalitarnym oprawcą, zaś Żydzi, opuszczając swoją...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    47
  • Przeczytane
    24
  • Posiadam
    9
  • 2014
    5
  • Judaica
    3
  • I WŚ i międzywojnie
    1
  • Biografia / Historia
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Lit. francuska i okolice
    1
  • Izrael
    1

Cytaty

Więcej
Gilles Rozier Z kraju bez miłości Zobacz więcej
Gilles Rozier Z kraju bez miłości Zobacz więcej
Gilles Rozier Z kraju bez miłości Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także