W dawnych cukierniach i kawiarniach warszawskich

Wydawnictwo: Veda
historyczna

Dawna Warszawa - zrównana z ziemią przez Niemców, pozbawiona charakteru i skazana przez komunistów na szarzyznę - jawi się nam na starych fotografiach jako miasto piękne, pełne życia, możliwości i swoistego magicznego klimatu. Ten klimat Wojciech Herbaczyński przywołuje na kartach swojej książki W dawnych cukierniach i kawiarniach warszawskich. Rodowity warszawianin, żywo uczestniczący w...

Ten klimat Wojciech Herbaczyński przywołuje na kartach swojej książki W dawnych cukierniach i kawiarniach warszawskich. Rodowity warszawianin, żywo uczestniczący w życiu kulturalnym stolicy, opowiada o artystach, pisarzach, snuje anegdoty o znakomitościach tamtych czasów.
Jego książka jest rzetelnym opracowaniem dziejów rzemiosła cukierniczego, przypomnieniem postaci mistrzów, ich kunsztu i tradycji.

źródło opisu: Veda, 2005

źródło okładki: Veda, 2005