Jacqueline Kennedy Onassis (audiobook CD)

Tłumaczenie: Daniel Luliński
Wydawnictwo: Bellona
Jacqueline Kennedy Onassis
Renax

Kiedy Jacqueline Bouvier po raz pierwszy zobaczyła Johna Kennedyego, nie padł żaden grom z jasnego nieba. Podczas pierwszego spotkania z młodym politykiem Jackie nie przypuszczała nawet, że wkrótce zostanie Pierwsza Damą. Chociaż John F. Kennedy jako prezydent Stanów Zjednoczonych nie mógł pochwalić się żadnym sukcesem, to Jackie po jego tragicznej śmierci uczyniła z niego idola. Cały świat...

Chociaż John F. Kennedy jako prezydent Stanów Zjednoczonych nie mógł pochwalić się żadnym sukcesem, to Jackie po jego tragicznej śmierci uczyniła z niego idola. Cały świat współczuł młodej, pięknej, ubranej na czarno Jackie. Ale niezbyt długo pozostała wdową. Magiczna siła pieniędzy przyciągała ją i dlatego wyszła za mąż za największego bogacza świata, dwukrotnie starszego od niej Aristotelesa Onassisa.
Pikantna historia życia jednej z najsłynniejszych kobiet XX wieku.

Czyta: Teresa Drozda
Muzyka: Maciej Szmajda/Fabrykasnoof
Realizacja nagrania: Tomasz Budkiewicz

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=2321

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=2321

ilo99 | 2019-01-20

Zacznę moją recenzję od uwag dotyczących nagrania, które jako, że jest to książka do słuchania, mogą okazać się niektórych pożyteczne. Przede wszystkim książka posiada oprawę muzyczną. Co zazwyczaj jest przyjemne, w tym jednakże przypadku zdarza się, że muzyka przytłacza głos lektorki. Poza tym bardzo mnie drażniło niepoprawne wymawianie odmienianego przez przypadki francuskiego imienia Charles. Jeśli chodzi o całokształt, to biografię da się przesłuchać, głos lektorki nie przeszkadza, lecz nie wzbudził też mojego zachwytu. Z pewnością nie zdecyduję się słuchać kolejnej książki tylko dlatego, że będzie czytana przez tą panią. Jeżeli zaś chodzi o treść, to należy się przygotować raczej na obszerniejszą notę biograficzną, aniżeli opasłe tomisko pełne cytatów i ploteczek. Ponieważ autorka kilkakrotnie podkreślała, że Jacqueline miała wyjątkowo piskliwy i dziecinny głosik, to aż prosi się by w takiej wersji książki zaprezentować jego próbkę. Niestety, są to próżne nadzieje. Przemów...

evax | 2013-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 października 2013

Spodziewałam się czegoś lepszego.
Audiobook fajnie się słucha. Każda część krótka.
Lektorkę bardzo dobrze się słucha.

Renax | 2013-07-27
Przeczytana: 08 maja 2010

Bardzo ciekawa biografia żony jednego z najsłynniejszych prezydentów USA, 'odbrązowująca' postać, tę ikonę stylu.