Jacqueline Kennedy Onassis (audiobook CD)

Okładka książki Jacqueline Kennedy Onassis (audiobook CD) Sigrid-Maria Größing
Okładka książki Jacqueline Kennedy Onassis (audiobook CD)
Sigrid-Maria Größing Wydawnictwo: Bellona biografia, autobiografia, pamiętnik
Jacqueline Kennedy Onassis
Bellona
2006-01-01
2006-01-01
Daniel Luliński

Zacznę moją recenzję od uwag dotyczących nagrania, które jako, że jest to książka do słuchania, mogą okazać się niektórych pożyteczne. Przede wszystkim książka posiada oprawę muzyczną. Co zazwyczaj jest przyjemne, w tym jednakże przypadku zdarza się, że muzyka przytłacza głos lektorki. Poza tym bardzo mnie drażniło niepoprawne wymawianie odmienianego przez przypadki francuskiego imienia Charles. Jeśli chodzi o całokształt, to biografię da się przesłuchać, głos lektorki nie przeszkadza, lecz nie wzbudził też mojego zachwytu. Z pewnością nie zdecyduję się słuchać kolejnej książki tylko dlatego, że będzie czytana przez tą panią. Jeżeli zaś chodzi o treść, to należy się przygotować raczej na obszerniejszą notę biograficzną, aniżeli opasłe tomisko pełne cytatów i ploteczek. Ponieważ autorka kilkakrotnie podkreślała, że Jacqueline miała wyjątkowo piskliwy i dziecinny głosik, to aż prosi się by w takiej wersji książki zaprezentować jego próbkę. Niestety, są to próżne nadzieje. Przemów pani Kennedy należy szukać w internecie. Biografia warta przeczytania, ponieważ jest jasna i klarowna, skupiona głównie na postaci Jacqueline Kennedy. Jednakże jeśli kogoś interesuje wnikliwe spojrzenie, takie które będzie opierało się na setkach szczegółów, to należy poszukać innej pozycji.

Spodziewałam się czegoś lepszego.
Audiobook fajnie się słucha. Każda część krótka.
Lektorkę bardzo dobrze się słucha.

Spodziewałam się czegoś lepszego.
Audiobook fajnie się słucha. Każda część krótka.
Lektorkę bardzo dobrze się słucha.

• Audiobooki
  • Wcześniejsze
  • Biografie i autobiografie
  • 2016
  • Abook
  • 03 mam - audiobooka
  • Rok 2014

Dodaj cytat z książki Jacqueline Kennedy Onassis (audiobook CD)