Myśl i bogać się Podręcznik człowieka interesu

Wydawnictwo: StudioEMKA
poradniki

Piotr | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Według opisu książka jest klasycznym poradnikiem na to, jak stać się bajecznie bogatym, tak naprawdę korzystać z mocy własnego umysłu, aby podporządkować sobie własne życie. Poradnik motywacyjny przypomina mi słynny "Secret". Założenia są zbliżone. Każdy rozdział poparty jest konkretnymi przykładami.
Książka zawiera konkretne kroki, mające przybliżyć nas do bycia bogatymi. Trzynaście kroków, gotowe przepisy na sukces.
Ogólnie czyta się to dobrze, ale ja chyba wyrosłem z wiary w cuda. Wierzę, ze sukces zawdzięczam wyłącznie ciężkiej pracy i samodyscyplinie.
Książka poniekąd pomaga otworzyć się na autorefleksję, co bez wątpienia jest ważnym elementem pracy nad sobą.
Plusem jest piękne wydanie w twardej oprawie i mamy wstążkę, pełniąca rolę zakładki.
Książka jest wydawana na świecie od kilkudziesięciu lat i nadal cieszy się wielkim zainteresowaniem. Doczekała się ponad czterdziestu wznowień. niektórzy traktują ją jak biblię motywacyjną.

książek: 2041
skarbka78 | 2014-10-08
Przeczytana: 04 października 2014

Nie jest to typowa książeczka do poczytania dla przyjemności, ale podręcznik dla wytrwałych, z ćwiczeniami do systematycznego stosowania w praktyce.

"Książka N. Hilla tłumaczona na wiele języków i wydawana w milionowych nakładach w wielu krajach świata, stała się niekwestionowanym dziełem literatury motywującej działania ludzkie. Napisana z inspiracji Andrew Carnegiego, poprzez swych niezliczonych czytelników uznawana jest za swoistą "kartę powołania", która - na przekór trudnością ocenianym przez inne systemy motywacyjne jako niepokonalne - skierowała ich na drogę wiodącą do sławy i bogactwa. Książka "Myśl i bogać się" wraz z "Podręcznym poradnikiem" odmieniła życie milionów mężczyzn i kobiet, zarówno dorosłych, jak i wkraczających w dojrzałe życie i stworzyła wspaniałe dziedzictwo osiągnięć dokonanych przez dzisiejszych i wczorajszych czołowych działaczy w dziedzinie biznesu, administracji rządowej i życia publicznego.
Czytając tę książkę pamiętaj, że przedstawia ona...

Jakub | 2010-08-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 lipca 2010

Książka Napoleona Hilla "Myśl i bogać się" to efekt analizy biografii setki osób które możemy uznać za "ludzi sukcesu". Od czasu pierwszej publikacji w 1937 roku doczekała się aż 42 wydań !

Niewątpliwie jest to najważniejsza lektura z zakresu książek motywujących. "Myśl i bogać się" daje kopa do tego aby zmienić własne życie, porzucić wszystko to co nas dręczy, a zacząć wcielać marzenia w życie.

W książce znajdziemy trzynaście konkretnych kroków do bogactwa. Każdy z nich jest szczegółowo analizowany, poparty przykładami z życia, przy każdym znajdziemy gotową receptę którą należy wcielić w życie. To co czyni tą pozycję wyjątkową na polu książki motywacyjnej jest konkretne, życiowe podejście do tematu oraz szczegółowa formuła dzięki której możemy zmienić kluczowe aspekty swojego życia na lepsze.

Dlaczego warto ją przeczytać ? Pozwala zrzucić z siebie pęta codzienności - zmusza do zastanowienia się nad tym "czego Ja tak naprawdę chce w życiu", ludziom którzy już mają marzenia daje...

| 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Rewelacyjna książka, która zmusza do głębokiej refleksji nad samym sobą. Podane w niej przykłady i historie ludzi sukcesu niesamowicie motywują do działania. Według mnie pozycja obowiązkowa dla ludzi interesujących się rozwojem osobistym i pragnących zdobycia bogactwa finansowego i stokroć ważniejszego bogactwa - umysłowego. Polecam.

keys | 2012-12-18
Na półkach: Przeczytane, Poradniki

Takie sobie...

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 12 października 2013

Mam ambiwalentne odczucia co do tej książki. Sporo ciekawych przykładów ludzi sukcesu ale zarazem brak sensownych recept a sama książka nie jest tak dobrze skonstruowana jak uTracy'ego. Pare dziwnych rzeczy jak np rozdzial o tym ze we wlasnym mozgu robi sobie spotkania z Lincolnem, Carnegiem, Edisonem, Napoleonem i innymi i ze jeden sie kloci, drugi sie spoznia a inny pali cygaro. W innym miejscu pierdoli o telepatii

Tobiasz | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Książka wybitna. Tak, jak napisał smiler: "Świetna książka, ale robi robi znacznie większe wrażenie na osobach, które mają już do siebie bardzo dużo zaufania i wierzą w swoje możliwości."
Bogactwo i sukces wyłożone jak kawa na ławę, ale trzeba w to po prostu uwierzyć i chcieć wyjść ze swojej strefy komfortu. Innej opcji nie ma!

SamuelSeti | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Sławna książka motywacyjna.Zmusza czytelnika nie tylko do
przeczytania i zrozumienia lecz również do działania.
Osobiście zarabiam pasywnie w internecie i jeśli ktoś również
widziałby siebie w tym biznesie, książki tego typu są
niezastąpione.Nie wystarczy tylko nauczyć się przedsiębiorczości, ponieważ należy również zmienić tok myślenia i nastawić się wyłącznie na sukces.
Żądza, wiara w siebie, wyobraźnia, wytrwałość - to niektóre ze szczebli
drabiny którą należy opanować.
Gorąco polecam dla ludzi, którzy chcą spełniać marzenia dużo wcześniej
niż na emeryturze.

moneygrabbing | 2016-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2016

To już klasyczna pozycja dla każdego, kto interesuje się rozwojem osobistym i zapewne znana przez wiele osób.
Autor opisuje wiele historii z życia znanych ludzi. Między innymi Henrego Forda czy Thomas A. Edisona. Oraz przedstawia 13 kroków jak osiągnąć bogactwo. Książka jest opisana w prosty sposób i bardzo przyjemnie się ją czyta. Więc przekaz jest łatwy do zrozumienia. Gorąco polecam każdemu komu zależy na rozwijaniu własnej osobowości

smiler | 2011-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2011