Duchy i czary chińskie, czyli palimpsestowy charakter Zebranych zapisków o zjawiskach nadprzyrodzonych (Soushenji)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
Chiny, folklor, mitologia, wierzenia
popularnonaukowa
Wiedenka

Celem książki jest nie tylko przedstawienie polskiemu czytelnikowi treści poszczególnych powiastek zawartych w Zebranych zapiskach o zjawiskach nadprzyrodzonych, lecz przede wszystkim przybliżenie okoliczności ich powstania, skomplikowanych losów i bogatej zawartości, dzięki której można zapoznać się zarówno z wysoko cenioną w dawnym piśmiennictwie chińskim tradycją historiograficzną, jak i przepełnionym duchami, demonami i bóstwami folklorem Chin.

źródło opisu: Strona Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego

źródło okładki: Strona Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego