Fryderyk Chopin. Życie i twórczość

Wydawnictwo: IBIS
Chopin, Szopen
geokuba

Książka o życiu jednego z największych twórców muzyki klasycznej, która zainteresuje wszystkich wielbicieli muzyki i osoby Chopina. Zawiera informacje o życiu i twórczości oraz rozmaite anegdoty z życia Fryderyka Chopina. Dodatkową atrakcją jest dołączona do książki płyta CD, która przedstawia wybrane utwory wielkiego muzyka.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoibis.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoibis.pl/

witcherrie | 2016-10-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 października 2016

''Fryderyk Chopin. Życie i twórczość'' to zbiór najważniejszych informacji o polskim kompozytorze, poczynając od tych najogólniejszych aż do tych mało znanych.
Monika Ulatowska prowadzi nas przez życie malutkiego Fryderyka do ogarniętego tęsknotą mężczyzny. Książka jest podzielona na 7, ale właściwie na 5 części: Życie Chopina, Chopin- pianista, Chopin jako kompozytor, Patriotyzm Chopina i Wiecznie żywy zawierający informacje o dzisiejszym pozyskiwaniu i rozszerzaniu wiedzy o pianiście. Spis treści pomaga odnaleźć konkretne treści, co pozwala uniknąć błądzenia po biografiach pisanych jednym ciągiem.
Lektura wzbogacona jest o mnóstwo zdjęć, obrazów, ilustracji, listów itd. co zdecydowanie uprzyjemnia czytanie. Niestety nie mogę wypowiedzieć się o płycie dołączanej do pozycji, gdyż zapoznałam się z książką z biblioteki, która zarekwirowała CD :)
Krótka, przystępna i w ciekawy sposób napisana- tak można najkrócej określić ''Fryderyk Chopin. Życie i twórczość.''.
Polecam

Renata | 2015-01-23