Kot. Przyjaciel z pazurkiem. Poradnik bez kantów. Wydanie II

Tłumaczenie: Emilia Hahn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradnik bez kantów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
The Everything Cat Book, 2nd edition
Koty, Kot
poradniki
geokuba

Jako dzieci zwykle chcemy mieć psa. Potem jednak dorastamy i część z nas zaczyna dostrzegać zalety zwierząt, które są całkowitym przeciwieństwem psów. Niezależne, sprytne, samowystarczalne.Starają się sprawiać wrażenie, że to człowiek bardziej potrzebuje ich niż one jego. Koty. Kontrowersyjne opinie ciągną się za tymi stworzeniami co najmniej od średniowiecza, kiedy stały się synonimem fałszu i obłudy. Jeśli jednak kiedykolwiek kot zagościł w Twoim domu, wiesz, że wszystkie te zabobony można włożyć tylko między bajki.

Dzięki "Poradnikowi bez kantów" poznasz nie tylko podstawy opieki nad kotem, dbania o jego dietę oraz zdrowie. Dowiesz się również wszystkiego na temat rozmnażania kotów rasowych, przyjmowania kocich porodów i opieki nad kocimi niemowlętami - przecież nie wiadomo, co może się zdarzyć. Będziesz umiał bawić się ze szczęśliwym kociakiem i dbać o chore zwierzę. Przeczytasz również o tym, jak utrzymać swojego pupila w dobrej formie, a jeśli trzeba, nieco go odchudzić. Pamiętaj! Kot w domu to wielka przygoda.

Dlaczego warto wiedzieć?
Kot nigdy sam tego nie przyzna, ale z Tobą żyje mu się zdecydowanie lepiej niż samotnie. Przekonasz się o tym, gdy zacznie przynosić Ci do domu dowody swojej miłości. Jedyne, co musisz zrobić, to otoczyć go troskliwą opieką, a będzie Ci wierny do końca życia... na swój własny koci sposób.
* Wszystko na temat kocich ras - co warto wiedzieć o korzeniach Twojego pupila.
* Kot w domu - miski, karmniki, kuwety, drapaki, smycze, zabawki i legowisko.
* Niebezpieczeństwa czyhające na kota w domu i na podwórku.
* Podstawy żywienia, rodzaje pokarmów oraz problemy żywieniowe.
* Pielęgnacja - szczotkowanie, przycinanie pazurków, czyszczenie uszu i kąpiele.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

art3 | 2015-09-27
Na półkach: Posiadam

Książka trochę przegadana, przydaloby sie wiecej konkretów i zwiezlosci przekazu.

nat8819 | 2013-09-28
Na półkach: Posiadam