Okładka książki Dom Hadesa

Dom Hadesa

Autor:
Cykl: Olimpijscy herosi (tom 4)
tłumaczenie
Polkowski Andrzej
The House of Hades
wydawnictwo
Galeria Książki
typ
papier
Sophie
8.68 (579 ocen i 74 opinie)

Opis książki

HAZEL STOI NA ROZDROŻU. Ona i cała załoga Argo II mogą powrócić do domu z posągiem Ateny Partenos i zapobiec wojnie między Obozem Herosów i Obozem Jupiter. Mogą też kontynuować wyprawę do Domu Hadesa, gdzie mają nadzieję otworzyć Wrota Śmierci, uwolnić Percy’ego i Annabeth z Tartaru i udaremnić potworom odradzanie się w świecie śmiertelników. Bez względu, jaką decyzję podejmą, muszą się spieszyć, bo czas ucieka. Gaja, krwiożercza Matka Ziemia, wyznaczyła 1 sierpnia na swój powrót do władzy.

ANNABETH I PERCY SĄ W ROZPACZLIWYM POŁOŻENIU. Jak przejdą przez cały Tartar? Głodni, spragnieni i obolali, wloką się w mroku przez trujące pustkowia, gdzie napotykają wciąż nowe potworności. Nie wiedzą, jak odnaleźć Wrota Śmierci, wiedzą tylko, że po stronie Tartaru strzeże ich legion najpotężniejszych potworów Gai. Sami, we dwoje, nie zdołają ich pokonać.

Mimo tych strasznych, mrożących krew w żyłach okoliczności Hazel, Annabeth, Percy i reszta półbogów z Przepowiedni Siedmiorga są przekonani, że mają tylko jedno wyjście: porwać się na to, co wydaje się niemożliwe. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich, których kochają. Nawet jeśli miłość okaże się najbardziej ryzykownym z wyborów.

Przyłącz się do półbogów stojących przed największym wyzwaniem w swoim życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Galeria Książki, 2013

Opinie czytelników
patusia_dorota | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 listopada 2013

Są autorzy, na których książki czeka się za długo, a czytelnicy wyczekują ich z ogromną niecierpliwością. Takim autorem, przynajmniej dla mnie, jest Rick Riordan. Miałam to szczęście, że serię o Percym Jacksonie czytałam już w całości, ksiązki zaraz po sobie, gdyż wszystkie wyszły już na rynek, kiedy zaczynałam moją przygodę. Taka sama sytuacja miała miejsce z Kronikami Rodu Kane, niestety z Olimpijskimi herosami było inaczej. Nie tak dawno, bo w wakacje udało mi się przeczytać trzy książki z cyklu, jednak „Dom Hadesa”, czyli czwarty tom miał się ukazać dopiero w październiku. Tygodnie okropnie się dłużyły, ale w końcu książka za mną. Teraz mogę powiedzieć, że nie mam pojęcia, jak wytrzymam do wydania piątej części, przecież to będzie dopiero za rok. Ale nie rozmyślamy o przykrych kwestiach, czas wypowiedzieć się na temat tej historii.

Pamiętacie, co zdarzyło się w poprzednim tomie?
Percy z Annabeth walcząc o uratowanie posągu Ateny z Partenon trafiają do Tartaru, miejsce, z którego...

Veroniqusia | 2013-11-27

Tytuł: Dom Hadesa
Autor: Rick Riordan

Wydawnictwo: Galeria Książki

Ocena: 5/10

Hazel stoi na rozdrożu. Ona i cała załoga Argo II mogą powrócić do domu z posągiem Ateny Partenos i zapobiec wojnie między Obozem Herosów i Obozem Jupiter. Mogą też kontynuować wyprawę do Domu Hadesa, gdzie mają nadzieję otworzyć Wrota Śmierci, uwolnić Percy’ego i Annabeth z Tartaru i udaremnić potworom odradzanie się w świecie śmiertelników. Bez względu, jaką decyzję podejmą, muszą się spieszyć, bo czas ucieka. Gaja, krwiożercza Matka Ziemia, wyznaczyła 1 sierpnia na swój powrót do władzy.

Annabeth i Percy są w rozpaczliwym położeniu. Jak przejdą przez cały Tartar? Głodni, spragnieni i obolali, wloką się w mroku przez trujące pustkowia, gdzie napotykają wciąż nowe potworności. Nie wiedzą, jak odnaleźć Wrota Śmierci, wiedzą tylko, że po stronie Tartaru strzeże ich legion najpotężniejszych potworów Gai. Sami, we dwoje, nie zdołają ich pokonać.

Mimo tych strasznych, mrożących krew w żyłach okoliczno...

Czytelniczka | 2014-01-25
Przeczytana: 22 stycznia 2014

No i co ja mogę nowego powiedzieć? Pewnie wiele osób opisało jak Dom Hadesa ich zachwycił, albo rozczarował. Ja należę do tej pierwszej grupy. Kończąc Znak Ateny pomyślałam, że zabiję pana Rick'a, jeśli Percy i Ann nie wydostaną się z... a powiem tylko, że z pewnego miejsca, bo ktoś może natknąć się na moją opinię i jeszcze nie znając zakończenia znaku Ateny. Tak więc natychmiast chwiciłam następną część modląc się, by nie zginęli moi ulubieni bohaterowie. Dom Hadesa to wciągająca opowieść, która nie pozwalała mi przestać o sobie myśleć. Nie wiem jak wytrzymam tak długo bez następnej części. Ciągle wspominałam słowa Ann i Percy'ego z łzami w oczach. No dobrze, przyznaję się. Te krople popłynęły jednak po policzkach. Tak więc jeśli zastanawiacie się, czy przeczytać to tracicie czas. Oczywiście na rozmyślania. Może nie zgodzicie się ze mną, ale zawsze warto zapoznać się z książką. Nigdy nie wiadomo, co ze sobą przyniesie. O Domu Hadesa mogę powiedzieć jedno:
KOCHAM, KOCHAM I KOCHAĆ NIE P...

Fajne, ale tylko fajne. Czyta się szybko, ale jakoś książki Riordana pozostawiają w głowie tylko miłe uczucie i szybko się zapomina o ich treści (zdarza się, że nawet podczas czytania). W tym tomie brakowało mi zabawnych scen i dialogów, które moim zdaniem są jedną z mocniejszych stron tego autora. Jednak jak zawsze dodatkowy plus za niesamowite połączenie mitologii i współczesności :)

Will | 2013-11-04
Przeczytana: 26 października 2013

No cóż.. na półkach posiadam wszystkie książki Riordana, wszystkie są świetnymi pozycjami. Co tu dużo pisać Rick jak dotąd nigdy nie zawiódł ale.. mam dziwne wrażenie, że Dom hadesa jest minimalnie gorszy od poprzedniczki. Jak dotąd w mojej skromnej opinii kolejne tomy herosów były coraz lepsze niestety nie mogę powiedzieć tego samego o ostatniej części ;( Książka jest świetna, powoduje ataki bezsenności i nieopanowanej chęci skończenia historii "już!, teraz!, jeszcze stronę i na teraz koniec! tym razem rozłożę na kilka tygodni na 100%, na pewno!" i jak zwykle "bum!" jeden dzień i koniec. Jednak brakuje mi jakieś nowości, odcięcia się od poprzednich części, "tego czegoś" i wypłynięcia choć częściowo na nowe wody. Historia jest pełna zabawnym momentów i dość hmm trudnych do oceniania sytuacji("Yo! Nick'o!), pełna przygód i trzymających w napięciu momentów to jest pewne w każdej książce Ricka tak jak obecność polskiego długu publicznego. Pisząc krótko po prostu "Riordan style" i na pewn...

Cyśka179 | 2013-08-02
Przeczytana: 29 listopada 2013

KOCHAM!Nie wiem jak można napisać coś tak świetnego :D Teraz tylko czekam na kolejną i ostanią już część :)

Ana | 2013-11-11
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 11 listopada 2013

,,Dom Hadesa’’ był jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier w tym roku. Polubiłam pióro Riordana już w pierwszym tomie ,,Percy’ego Jacksona i bogów olimpijskich’’ i tak zostało do tej pory. Dotychczas jeszcze się na nim nie zawiodłam i mam nadzieję, że tak pozostanie.

W czwartym już tomie ponownie spotykamy się z grecko-rzymską drużyną herosów. Równolegle śledzimy losy załogi Argo II oraz Annabeth i Percy’ego w Tartarze. Autor jak zwykle popisał się swoją wyobraźnią i nie daje bohaterom książki ani chwili wytchnienia. Nie zabrakło także zabawnych sytuacji i tutaj oczywiście przodował Leo. W końcu ktoś musi rozładować napięcie.

W ,,Domu Hadesa’’ pojawiło się też coś, na co długo czekałam. Wreszcie można bliżej poznać Nica di Angelo, który jest jedną z moich ulubionych postaci. I po tym tomie lubię go jeszcze bardziej, bez względu na jego wszelkie dziwactwa i odchyły od normy. Tutaj pokłony dla Riordana za stworzenie tak świetnej postaci.

Akcja toczy się szybko, język jes...

Marysia | 2013-09-08
Na półkach: 2013, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 listopada 2013

właśnie skończyłam czytać. Książka jest genialna.

Secret_Violence | 2014-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2014

Kiedy w końcu dostałam tę książkę w swoje ręce nie liczyło się nic innego, jak tylko jak najszybciej ją przeczytać. Martwiłam się trochę, bo wcześniej czytałam o niej komentarze na wielu forach. Niezmiernie się zdziwiłam, kiedy stało się dla mniej jasne, że rozdziałów z punktu widzenia Percy'ego i Annabeth jest więcej niż zakładałam. Cieszyłam się różnorodnością perspektyw. Każdy z herosów ma własne spojrzenie na problemy, z którymi się borykają. Zabrakło oczywiście punktu widzenia Nico, ale mam nadzieję, że w następnym tomie pan Riordan naprawi to niedopatrzenie. Bo jak się okazuje będą dalsze części "Olimpijskich Herosów". Zapewne tylko jedna- ostatnia. Co do samej książki, czasem zdawało mi się że herosi bagatelizują całą sprawę zamknięcia Wrót Śmierci i uratowania przyjaciół, byli zbyt beztroscy. Nawet sobie z tego żartowali, ale może tak się zachowuje pod presją i ze śmiercią zaglądającą w oczy.
Akcja rozwija się szybko, praktycznie chwile oddechu czytelnik ma tylko w Tartarze, a...

luna99 | 2013-11-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 listopada 2013

Jason, Leo, Frank, Piper, Hazel i Nico kontynuują podróż do Wrót Śmierci. Tymczasem Annabeth i Percy walczą o życie w czeluściach Tartaru. Czy uda im się przetrwać? I co czeka na herosów w Domu Hadesa?

Rick Riordan znowu zaskoczył mnie swoją nieskończoną wyobraźnią. Można by pomyśleć, że pisząc czwarty tom serii narzeka się na brak pomysłów. Wręcz przeciwnie. Autor cały czas trzyma czytelnika w napięciu (pan Riordan chyba lubi znęcać się nad swoimi postaciami), jednocześnie wywołując salwy śmiechu (patrz: Leo i kerkopy, rozdział XI). Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Opowiadania Ricka Riordana zawarte w "Archiwum Herosów" trochę mnie zawiodły, ale "Syn Sobka" dołączony do "Domu Hadesa" jest wspaniały. Carter Kane, Percy Jackson i ogromny krokodyl to mieszanka wybuchowa. Można się popłakać ze śmiechu.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku