Dom Hadesa

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
The House of Hades
Andrzej Polkowski
Galeria Książki
mitologia grecka Andrzej Polkowski literatura amerykańska
The House of Hades
Olimpijscy herosi (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-30
Andrzej Polkowski
mitologia grecka Andrzej Polkowski literatura amerykańska

Książka równie wspaniała co poprzednie, w świetny sposób opisując niesłychane przygody herosów

Jak wszystkie książki z serii czyta się szybko i na nudę w akcji nie ma co narzekać.
Bardzo podobała mi się do pewnego momentu podróż Annabeth i Percy'ego przez Tartar. Było mroczno, mitycznie, strasznie, czuło się okropność całej tej "wycieczki". Niestety w pewnym momencie nagromadzenie rozwiązań typu Deus ex machina zepsuło cały czar.
Zaczynają mnie męczyć też...

Zdecydowanie najlepsza część, ze wszystkich do tej pory!
Bardzo podobał mi się pomysł ułożenia rozdziałów, mogliśmy na zmienię wiedzieć co się dzieje w tym samym czasie u załogi Argo II, oraz dwójki w Tartarze. Tym razem nacisk na emocje bohaterów nie był tak mocny jak w poprzedniej części, może przez to, że zbliżmy się do decydującego starcia z Gają. Mimo, że jest to...

Jedno słowo: Wymiata

pozdrawiam słońce i gwiazdy

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie i bezapelacyjnie najlepsza część tej serii, i kropka. Coś genialnego, fantastycznego - właśnie takiego Riordana pokochałam i łaknę więcej i więcej!

Czasami mam ochotę wrócić do mitologii i szukam świeżego powiewu, jaki dawał mi Riordan. Niestety... z każdą kolejną książką jest gorzej. Nie chodzi tu o bohaterów i ich przygody to raczej wtórność tych opowieści. Serię skończę, ale od "Znaku Ateny" to równia pochyła.

Wybitne.

Książka była spoko, jednak coś mi tak psuło klimat. No narracja ze strony Annabeth i Percy'ego była genialna, jednak Ze strony Piper to masakra. Nie lubię tej bohaterki. Głupia, Ale ładna opisywana za ideał, a jej chłopak- Jason też opisywany za jeden wielki ideał. Ta dwójka bohaterów mocno przereklamowana. Na szczęście reszta bohaterów (np. Leon, Nico, Percy ...

Strasznie zaskoczył mnie sekret Nica. Do tego stopnia, iż myślałam, że przysnęłam nad książką i to mi się śni... Biedny Nico! Od początku go lubiłam, ale teraz lubię go jeszcze bardziej. Pewne jego zachowania z przeszłości ukazały mi się nagle w zupełnie nowym świetle. Następny tom zapowiada się bardzo ciekawie, bo nareszcie mają być rozdziały z jego punktu widzenia.

Przez zdarzenia, które wydarzyły się pod koniec „Znaku Ateny” fabuła „Domu Hadesu” podzielona jest na dwie części, czyli dwie osobne wędrówki. W pierwszej z nich towarzyszymy Percy'emu i Annabeth. Ich podróż odbywa się głęboko pod powierzchnią ziemi, w samym Tartarze. Czy uda im się wydostać z domu potworów? Druga wędrówka ma miejsce ponad powierzchnią ziemi na statku Argo...

Dyskusje

4 718