Dom Hadesa

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
The House of Hades
Andrzej Polkowski
Galeria Książki
mitologia grecka Andrzej Polkowski literatura amerykańska
The House of Hades
Olimpijscy herosi (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-10-30
Andrzej Polkowski
mitologia grecka Andrzej Polkowski literatura amerykańska

Strasznie mnie nudziła i czytałam ją z przerwa chyba miesiąc. Jednak Rick posiada umiejętność pisania bardzo dobrych końcówek. Pomimo takiej oceny jaką wystawiam , z chęcią przeczytam kolejny tom.

W tym tomie dowiadujemy się kolejnych tajemnic i rozwojów akcji. Kolejni bohaterowie musza wykazać się odwaga aby wykonać swoje małe wyzwanie

Książka równie wspaniała co poprzednie, w świetny sposób opisując niesłychane przygody herosów

Jak wszystkie książki z serii czyta się szybko i na nudę w akcji nie ma co narzekać.
Bardzo podobała mi się do pewnego momentu podróż Annabeth i Percy'ego przez Tartar. Było mroczno, mitycznie, strasznie, czuło się okropność całej tej "wycieczki". Niestety w pewnym momencie nagromadzenie rozwiązań typu Deus ex machina zepsuło cały czar.
Zaczynają mnie męczyć też...

Zdecydowanie najlepsza część, ze wszystkich do tej pory!
Bardzo podobał mi się pomysł ułożenia rozdziałów, mogliśmy na zmienię wiedzieć co się dzieje w tym samym czasie u załogi Argo II, oraz dwójki w Tartarze. Tym razem nacisk na emocje bohaterów nie był tak mocny jak w poprzedniej części, może przez to, że zbliżmy się do decydującego starcia z Gają. Mimo, że jest to...

Jedno słowo: Wymiata

pozdrawiam słońce i gwiazdy

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie i bezapelacyjnie najlepsza część tej serii, i kropka. Coś genialnego, fantastycznego - właśnie takiego Riordana pokochałam i łaknę więcej i więcej!

Czasami mam ochotę wrócić do mitologii i szukam świeżego powiewu, jaki dawał mi Riordan. Niestety... z każdą kolejną książką jest gorzej. Nie chodzi tu o bohaterów i ich przygody to raczej wtórność tych opowieści. Serię skończę, ale od "Znaku Ateny" to równia pochyła.

Wybitne.

Książka była spoko, jednak coś mi tak psuło klimat. No narracja ze strony Annabeth i Percy'ego była genialna, jednak Ze strony Piper to masakra. Nie lubię tej bohaterki. Głupia, Ale ładna opisywana za ideał, a jej chłopak- Jason też opisywany za jeden wielki ideał. Ta dwójka bohaterów mocno przereklamowana. Na szczęście reszta bohaterów (np. Leon, Nico, Percy ...

Dyskusje

4 926