Prywatna sprawa

Joanna Puchalska
Świat Książki
literatura piękna
Joanna Puchalska

Ufff..., skończyłam. Ale wymęczyła mnie ta książka bardzo. Początek trudny, trzeba się mocno skupić.
Cztery bohaterki, akcja poplątana w czasie i w miejscach.
Momentami przerzucałam wstecz, żeby ogarnąć. Dłużyła mi się, mimo że sam pomysł na temat bardzo dobry.
Pod koniec zaczęło się coś dziać, ale bez emocji.

Okładka sugeruje lekką powieść kobiecą, taką na rozluźnienie po pracy. Otóż nie - to historia kilku kobiet związanych z zawodowymi żołnierzami. Takie życie wiąże się z licznymi przeprowadzkami, niepewnością, czy i kiedy mąż wróci z misji. Długo można było te historie traktować oddzielnie, ale im dalej czytałam, tym bardziej się splatały i tym bardziej wciągała. Polecam...

Ciekawe historie kilku kobiet, które łączy to, że są żonami zawodowych żołnierzy- oczywiście łączy je coś więcej, ale nie chcę zdradzać fabuły :). Jak trzeba się poświęcić, by wytrwać w takich związkach- ten wniosek nasunął mi się od razu.. wartka akcja i dobry styl autorki to gwarancja dobrze spędzonego czasu przy czytaniu- polecam

Na półkach: , , , ,

Autorkę bardzo cenię i szanuje za piękne, mądre powieści, które ze swojego pióra jej wyszły, ta książka przeplata historię kilku kobiet z różnych stron świata, a połączył je jeden wątek przyjaźń.
Oddałam się czytaniu tej ciekawej, pięknej powieści, fabuła świetna, przyjemnie się czytało z ogromną przyjemnością,miałam relaks zapewniony przy lekturze.

Akcja rozkręca się powoli, ale ostatnie 150 stron nie da się przeczytać inaczej niż jednym tchem.

1925

Nowy Rok zaczynam od powieści "Prywatna sprawa", która okazała się bardzo udaną lekturą. Jest to wielowątkowa opowieść o losach różnych kobiet,które dzieli wiek i doświadczenie, ale łączy je to, że są żonami żołnierzy.

W powieści poznaje się świat widziany oczami bohaterów, autorka opisuje życie żołnierzy na froncie w książce nie brakuje też wielu dramatycznych momentów....

Bardzo mi się podobała ta powieść, czytałam z prawdziwym zaciekawieniem. Lubię takie historie. Wiedziałam że na tej pisarce się nie zawiodę i miałam rację.

Schemat typowy dla Lesley Lokko: histore kobiet , kazda z innego swiata , ktore polaczy jedna historia. Ksiazka bardzo wciagjaca, ciekawa i warta przeczytania.

Wielokrotnie wspominałam, że książki Lesley Lokko to literatura lekka i typowo kobieca, choć niepozbawiona głębi. Prywatna sprawa jak najbardziej potwierdza tą opinię. Tym razem autorka przybliża czytelnikom sylwetki żon i kochanek żołnierzy. Abby, Sam, Meaghan i Dani pochodzą z różnych części świata i różnych środowisk, ale łączy je jedno: miłość do mężczyzn, którzy...

Bardzo intrygująca książka, chociaż do najlżejszych nie należy. Ale w końcu i tak wszystko się dobrze kończy a książka na pewno nie należy do tych monotonnych :)

Dyskusje

• 2013
  • 2014
  • Lesley Lokko
  • Ebook
  • 2018

Dodaj cytat z książki Prywatna sprawa