Złote kolczyki

Albatros
Golden earrings
powieść historyczna
Anna Dobrzańska

Czytałam ją jakiś czas temu. Historia bardzo ciekawie przedstawiona, wciągająca i porywająca.

Jest duch, jest ciekawa historia z przeszłości, jest rewolucja. Lubię takie nieoczywiste książki.

Hiszpania, wojna, rodzina, miłość i taniec.
Bardzo dobra książka ❤

Na półkach: , , , , ,

Początek trudny - taniec nie jest moją pasją a autorce nie udało się zainteresować mnie tą dziedziną, więc kilka razy zdarzyło mi się zasnąć...

Potem, gdy bohaterowie książki trochę dorośli już było lepiej i tak już zostało do końca - z każdym rozdziałem coraz lepiej :)

POLECAM!!!

Bardzo dobra książka dla wielbicielek takich autorek jak Lucinda Riley. Przeszłość, która wpływa na teraźniejszość. Całę mnóstwo tajemnic. Zaczyna się dość spokojnie, powieść ma swoje tempo. Ale ostatnie 150-200 stron czyta się jednym tchem. Żadna zagadka nie okazuje się taka, jak by się wydawało.

Wciągająca saga z burzliwymi przemianami w Hiszpanii w tle.
Skomplikowane dzieje dwóch rodzin, których życie ukształtowały rewolucja, wojna i tajemnice.
Trzy pokolenia zostały pokaleczone w imię wolności i równości.
W tle gra nam piękna, energetyczna muzyka i piękny taniec flamenco.
Bardzo polecam. I nie szkodzi, że nie jest to literatura ambitna. Taka też ma być i jest...

Choć tytuł taki zwyczajny wręcz banalny to zawartość książki oceniam wysoko. Historia dwóch rodzin na tle historycznym Wojny Domowej w Hiszpanii oraz Paryża lat 70. Autorka zachwyca swoim kunsztem literackim, potrafi zaciekawić czytelnika od pierwszych stron. Z pewnością sięgnę po inne tytuły tej autorki.

Na półkach: , , , , ,

Przepiękna opowieść, osnuta tajemnicą i miłością. Czyta się z zapartym tchem, z każdą stroną chcąc więcej. Całość wpisana w wojnę domową w Hiszpanii a także w II wojnę światową. Teraźniejszość przeplata się w niej z historią. Bardzo Polecam!

Wojna domowa w Hiszpanii i zaczynające się czasy dyktatury generała Franco to związane z tym są tematy w tle powieści i splątanych historii miłosnych.
Opowiada o młodej dziewczynie o imieniu Paloma,która odkrywa bardzo bolesną, burzliwą przeszłość swojej rodziny.Paloma Batton jest wnuczką hiszpańskich uchodźców, którzy opuścili Barcelonę po wojnie domowej.Największą pasją,...

Wojna domowa w Hiszpanii i czasy dyktatury generała Franco, to tematy rzadko stanowiące tło historii miłosnych. A szkoda, bo uczuciowe dylematy można pięknie wpleść w ten mroczny czas. Gdy dodamy do tego jeszcze flamenco, balet i gorące klimaty Katalonii - wychodzi piękna książka.
Polecam

Dyskusje