Przyznaję się do winy

Wydawnictwo: Czytelnik
literatura piękna
Dorota_1988

Akcja powieści "Przyznaję się do winy" oparta została na autentycznych wydarzeniach: sensacyjnym porwaniu przez radzieckie służby specjalne obywatela amerykańskiego Noela Fiedla w celu wykorzystania go jako świadka w głośnym procesie László Rajka na Węgrzech w 1949 r. Sposób działania i tryby machiny służby bezpieczeństwa ukazane zostały tutaj od środka, głównym bohaterem powieści jest bowiem bezpośredni uczestnik uprowadzenia Fiedla.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Roman Dłużniewski | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Czytałem pierwszy raz w powielaczowym wydaniu. Małe literki, rozmazany druk. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. I dziś chyba nie pozostawi nikogo obojętnym.