8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka jest budującym przykładem, jak dzięki systematycznej pracy, wytrwałości i pomocy najbliższych można pokonać ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i uczestniczyć w normalnym życiu. Pozwala również lepiej zrozumieć, w jaki sposób można pomagać takim osobom, którym z naszej strony potrzebna jest empatia, a nie litość. Katarzyna Nowak, bohaterka i współautorka '12 kropel życia',...

Katarzyna Nowak, bohaterka i współautorka '12 kropel życia', jest osobą niewidomą od urodzenia. Ukończyła dwa kierunki studiów (kulturoznawstwo i polonistykę) oraz podstawową i średnią szkołę muzyczną. Jest wokalistką i gitarzystką, z sukcesem występującą na festiwalach i koncertach (jest m.in. laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie organizowanego przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko).

Książka jest efektem rozmów z Katarzyną Nowak, jej rodzicami i siostrą oraz przyjaciółmi, a także z Ireną Santor, która zaprosiła Katarzynę Nowak do występu na swoim koncercie jubileuszowym.

źródło opisu: http://sorus.com.pl/sklep/index.php?p166,12-kropel-zycia

źródło okładki: http://sorus.com.pl/

Semrau | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Praca, wytrzymałość, dążenie do celu, o tym opowiada ta książka. Pokazuje, że mimo wszelkich niepełnosprawności, dysfunkcji, trudności w życiu, można żyć, być szczęśliwym i spełnionych. Bohaterka i współautorka, Katarzyna Nowak, od urodzenia jest osobą niewidomą. Udowadnia ona, że z pomocą bliskich, miłości, zaufania i wiary, jesteśmy w stanie przełamać wszystkie bariery i pokonać wszelkie niedogodności. Jest to szczera rozmowa z Katarzyną Nowak, jej rodziną i znajomymi. Możemy zapoznać się również z rozmową z Ireną Santor, która zaprosiła Katarzynę do występu na swoim koncercie jubileuszowym.
Czytając czujemy motywację, jesteśmy podbudowani, a zarazem pełni podziwu i dumy z kobiety, która mimo niepełnosprawności ukończyła dwa kierunki studiów oraz szkołę muzyczną. Polecam.